Moderátoři: smith, Kucera, jan322

Lopez1506

Uživatel
#471 - 20. 1. 2020, 22:01

Ahoj barbare,nerozčiluj se..
Mně osobně je velmi sympatické(a jistě nebudu sám) jak se snažíš jít pokaždé do hloubky problému,a rád si tvé příspěvky vždy rozkliknu...i když jsem za poslední půlrok zde kvůli minimu času a osobním problémům mnoho příspěvků zameškal...

No,ale když už píši tak vznesu i dotaz na názor ostatních.
Je tato prasklina na hraně tolaru způsobena ražbou,nebo jde o mírnou deformaci způsobenou stářím mince?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

stani

Uživatel
#472 - 21. 1. 2020, 00:57
Ahoj barbare,nerozčiluj se.. Mně osobně je velmi sympatické(a jistě nebudu sám) jak se snažíš jít pokaždé do hloubky problému,a rád si tvé příspěvky vždy rozkliknu...i když jsem za poslední půlrok zde kvůli minimu času a osobním problémům mnoho příspěvků zameškal... No,ale když už píši tak vznesu i dotaz na názor ostatních. Je tato prasklina na hraně tolaru způsobena ražbou,nebo jde o mírnou deformaci způsobenou stářím mince? ...

paully

Uživatel
#473 - 21. 1. 2020, 07:52

Ono dle fota se všeobecně špatně určuje,ale někdy ani osobní prohlídka nemusí být stoprocentní.Já se sice domníval,že mince je pravá,ale netvrdil jsem to.Táta mně říkal vždy ,že myslet znamená houby vědět.Tedy on to říkal trochu jinak.Známý prodával část své sbírky(nemá pokračovatele).Jednalo se o mince nakoupené v renomovaných aukčních síních celého světa(měl svého nákupčího).Bylo to velké množství a některé kousky byly opravdu raritní.No,a v tom množství byly 3 falsa,která byla při prodeji spolehlivě určena.A před tím prošla přes mnoho znalcú.
Takže ani na renomované aukci se nenechá vyloučit náběh.Pravda ,na Aukru apod.,by těch falz bylo v takovém množství rozhodně víc.Proto, i když je to někdy těžké,u mince která vzbuzuje i nepatrné pochyby,,je zkrátka taková nějaká divná" prostě nekoupit a počkat.A i cena je leckdy podezřelá.Pokud se nejedná o nějaký unikát,tak se určitě objeví.

denary

Uživatel
#474 - 21. 1. 2020, 08:50

To paully vim o cem je rec. Nez jsem se jel podivat na tu sbirku, tak jsem byl cely nateseny, jelikoz jsem mel seznam a podle popisu tam byla spousta zajimavych veci a kdyz jsem to pak videl bylo mi majitele lito, jelikoz jsem tam videl celou radu hodne opravovanych minci a nekolik falz.Mrzi me jen jedna vec, ze jsem hned nevyuzil nabidky majitele sbirky, ze jsem si mohl neco koupit.Ted uz se k tomu clovek nedostane, jelikoz to koupila skupina spekuklantu cela rada zajimavych minci zkonci v rukou investoru a ne sberatelu

Lopez1506

Uživatel
#475 - 21. 1. 2020, 08:57

Dle fota...

Inu,ono je to jak kdy a jak co.
No ale když už jsme ve"chlívku"Františka Josefa tak...důkazem je namátkově tento falz 2 zlatníku 1885 Innsbruck(včera vystaveno na Aukru) který nese pěkně viditelné znaky falza..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Guldiner

Moderátor
#476 - 21. 1. 2020, 09:24
Zdravim tak dnes mi prislo vyjadreni od prodejce ze po prozkoumani pod mikroskopem jde opravdu o FALSUM ktere vzniklo ze zlatniku 1857 zcela jednoznacne predelanim pismena A na B. Jen me zarazi ze to proslo pres tri aukcni domy az k zakaznikovi aniz by se tim nekdo zabyval pred prodejem kdyz jde o minci ktera je prosnula falzy a v popisu je na to jeste poukazovano. Take je mozne ze by ji nekdo koupil jako investici a pochybuji ze by ji zkoumal za treba za 10 let by se zas nekde vykoukla na svetlo BOZI. Jsem rad ze jsme to odhalili i bez mikroskopu vsem diky za koment. S.p numismat n Fidzi t.d.č

Milý pane Mufflere.
Vzhledem k okolnostem a mému (i mým kolegům ) názoru k posudku jsem kontaktoval prodejce.Ano byl zkoumán pod mikroskopem, ale výsledek není zcela jasný. Mince bude dále zkoumána a je dojednán posudek u pana Raucha..

Příště buďte ohleduplnějsí k situaci , než sám zhodnotíte závěr.
Děkuji..

Konzultace a poradenství v oboru numismatiky
https://www.linkedin.com/in/milan-heczko-01291424b
https://pin.it/4kDaagI
milan.heczko@yahoo.com

dula77

Uživatel
#477 - 21. 1. 2020, 09:50

Čo sypeš barbar? Škodí ti to asi.
Žiadny normalny zberateľ tú mincu nekúpi aj keby bola originál s tým poškodením v značke mincovni.

blasko.juraj.ml@gmail.com

Lopez1506

Uživatel
#478 - 21. 1. 2020, 10:29

....nekúpi...?

Co třeba tento ještě vzácnější zlatník 1872 A ..(prodán stejným prodejcem na Aukru 2 minuty před prodejem onoho 1857 😎
Co toto poškození minc.značky?

Pochází z aukce u Raucha před několika týdny za 900 eur+%..prodán na Aukru za 42.200,-..

Zde by samozřejmě v případě zpochybnění nešlo o předělávku mincovny,ale o přidělávku.

Že se tak děje,lze vidět na spodních snímcích falza z nadcházející aukce..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

paully

Uživatel
#479 - 21. 1. 2020, 15:19

Pamatuji si,že v NL byla kdysi nějaká příloha a tam se na různé falza upozorňovalo.A tato mince tam byla vedena též.Často se na Aukru nabízí a ne levně prodá.Jsem také vlastník a koupil jsem si ji ve Vídni v kamenném obchodě. A když se pak ta kartička s falzem objevila,byl jsem hodně nervozní.Ale ta moje vypadá přece jen trochu jinak.A má i punc,i když vidím co ty padělatelé dokážou,tak i ten punc by nebyl pro ně problém.Tak doufám ,že je echt.Ale musím za sebe říci,že jsem pomalu otrávený,jak se vše dnes padělá-myslím hlavně ke škodě sběratelů.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Guldiner

Moderátor
#480 - 21. 1. 2020, 16:36
....nekúpi...? Co třeba tento ještě vzácnější zlatník 1872 A ..(prodán stejným prodejcem na Aukru 2 minuty před prodejem onoho 1857 😎 Co toto poškození minc.značky? ...

Lopezi, můžeš prosím tě blíže specifikovat tvé hodnocení.. Předělávky, přidělávky... 🙄
Nebo co se ti konkrétně nelíbí na těch zlatnících..
Nic v tom nehledej, ja jen ze zvědavosti,popřípadě se rád poučim..
Mám trochu pocit, že zde vládne zlatniková falza Paranoia..
Díky

Konzultace a poradenství v oboru numismatiky
https://www.linkedin.com/in/milan-heczko-01291424b
https://pin.it/4kDaagI
milan.heczko@yahoo.com

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.