Moderátoři: smith, Koniáš

Hektor

Uživatel
#1831 - 18. 4. 2024, 19:48
Pekný "matroš", rubín podobnej kvality sa nenájde? 🙄

určite áno

Hektor

Uživatel
#1832 - 18. 4. 2024, 20:15
určite áno

jedine miesto na svete kde su najlepsie rubiny je barma nikde inde.

grofik

Uživatel
#1833 - 18. 4. 2024, 21:20
jedine miesto na svete kde su najlepsie rubiny je barma nikde inde.

Mozambik a hranice s Tanzániou tiež nie je na zahodenie, škoda kamarát čo tam pôsobil viac ako tridsať rokov mi umrel, od vtedy nemám spoľahlivého človeka na kvalitnú surovinu... 👿

India je občas zaujímavá a mal som človeka na Kašmír, ale momentálne ako musím niekoľko rokov robiť opatrovateľa všetko je ináč. 😉

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Hektor

Uživatel
#1834 - 19. 4. 2024, 21:49

Tak to ma mrzí,ak je spolahlivy zdroj tak to je to najlepsie co moze byt,a este k tomu priamo odtial.

grofik

Uživatel
#1835 - 19. 4. 2024, 21:56

Bol od nás, len tam pracoval niekoľko desaťročí. Žiaľ pri všetkej úcte ku Afrike, ale oni nemajú zakódované dlhodobo dodržiavať pravidlá a to som poznal ľudí z Mali, Ghany, Siera Leóne, atď...

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Hektor

Uživatel
#1836 - 19. 4. 2024, 22:05

Aquamarín,afrika madagascar

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Hektor

Uživatel
#1837 - 19. 4. 2024, 22:13
Aquamarín,afrika madagascar Obrázky: ...

kedysi sa tam nakupoval material zrejme lacno,ale dnes uz aj oni vedia co maju a hlavne za co.mam znameho co tam chodil nakupovat cely zivot po celom svete kamene tak mi spominal.

Hektor

Uživatel
#1838 - 19. 4. 2024, 22:19
Bol od nás, len tam pracoval niekoľko desaťročí. Žiaľ pri všetkej úcte ku Afrike, ale oni nemajú zakódované dlhodobo dodržiavať pravidlá a to som poznal ľudí z Mali, Ghany, Siera Leóne, atď...

kedysi sa tam nakupoval material zrejme lacno,ale dnes uz aj oni vedia co maju a hlavne za co.mam znameho co tam chodil nakupovat cely zivot po celom svete kamene tak mi spominal.

grofik

Uživatel
#1839 - 19. 4. 2024, 22:33

Kvalita materiálu je dôležitá, je to obchod o morálke, iná fotka, iný materiál príde. 😃

Možností je stále dostatok, ale ja nemám záujem o určitú "kastu" hoci ponuky prichádzajú...

Pri práci s drahokamami, šperkami uprednostňujem kultivovanú formu a nie určitý druh progresivizmu dnešného praktizovania...

Nakoniec mám svoje roky nie je kam bežať. 😉

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

grofik

Uživatel
#1840 - 19. 4. 2024, 22:44

Apropo alexandrity tam majú tiež kvalitné...

Mám priateľa čo má vedľa nejaké hotely možno v lete ho oslovím, len on rozumie gemológii ako "hus pivu" a mne sa tam pre zdravotný problém veľmi nechce hoci by som mal všetko zadarmo. 😉

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.