Moderátoři: smith, Koniáš

korunka

Uživatel
#41 - 15. 8. 2011, 07:31

..tak hřbitov jsem poznala... a pak že já jsem depresista 😆 😆 ono je nás tu víc 😆 😆

Dracek

Uživatel
#42 - 15. 8. 2011, 10:06
..tak hřbitov jsem poznala... a pak že já jsem depresista 😆 😆 ono je nás tu víc 😆 😆

No bez cestovky s batohem na zádech(či bez něj) jsme za více jak 3 týdny navštívili v Egyptě různá místa(ale stálo to za to!) - kolik turistů navštíví arabský hřbitov po západu slunce?!?...(pravda bylo to náhodou, když jsme v mistní domorodé čtvrti hledali cestu k penzionu)
Heslo často bylo, čím méně západních turistů v dohledu, tím lépe a když se chováš slušně a ctíš mistní zvyky, jsou i místní docela vstřícní v oblastech kde není moc turistů vidět... 🙂

http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

turtleoverhead

Uživatel
#43 - 16. 8. 2011, 14:16
ahoj, čistě náhodou - nepoznáte někdo, oč se jedná ?? Nacházel jsem to občas na Ibize na pláži. Na Formenteře jsem z toho viděl dělat šperky... Obrázky: ...

Operculum neboli víčko od šneka ale od kterého to už nevím. 😕

turtleoverhead

Uživatel
#44 - 20. 8. 2011, 01:45

😎

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

grofik

Uživatel
#45 - 20. 8. 2011, 09:16

Alexandrit Tokovaja Rusko. váha 920ct.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Dracek

Uživatel
#46 - 20. 8. 2011, 11:51

aá grofik byl nakupovat...

http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

grofik

Uživatel
#47 - 20. 8. 2011, 16:34

vlastním ten alexandrit cca 10 rokov hoci nie som na minerály,škoda nie je vhodný na klenotnícke účely ,ale zasa taká nádherná vzorka chryzoberylu odroda alexandrit sa nevidí tak často.

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Koiko Tomio

Uživatel
#48 - 20. 8. 2011, 19:02

turtleoverhead napsal/a:

Operculum neboli víčko od šneka ale od kterého to už nevím. 😕

mifell

Uživatel
#49 - 7. 2. 2012, 07:53

Koiko-:no v Indii zomu rikaji sivovo oko Takže co přesně je oko Shiva shell?Operculum, což znamená malý kryt, je anatomická struktura, která existuje v mnoha skupinách mořští plži a sladkovodních plžů, a také v několika skupinách pozemních hlemýžďů.
Operculum slouží jako jakési "padacích dveří" zavřete otevření nádrže při zatažené měkké části těla zvířete.Tvar operculum se značně liší od jedné rodiny do druhé plžů. To je docela často kruhový nebo více či méně oválného tvaru. U druhů, kde operculum pohodlně vejde, jeho obrys přesně odpovídá tvaru otevření nádrže a slouží k utěsnění vstup do pláště.
Operculum některých druhů Turbinidae je někdy používán jako organický "drahokam" v šperky.

mifell@atlas.cz

dula77

Uživatel
#50 - 21. 2. 2012, 18:18

Dnes som kúpil veľmi peknú plne funkčnú maketu vozíka, ale je to vozík asi z povrchového lomu, nehodí sa do expozície banských minerálov, ktorá bude onedlho u nás otvorená. Vyrobený asi pred druhou vojnou možno ako zmenšený prototyp. Tak bude chytať prach u mňa na polici.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

blasko.juraj.ml@gmail.com

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.