Moderátoři: Tomako, smith

majkl

Uživatel
#111 - 6. 1. 2021, 14:51
Jo tak teď už konečně chápu ty stavy na Aukru, sBazaru, Bazoši atd. 🙄 - někteří si prostě dělají vlastní pravidla(vycházejíc jen z překladu zkratky) a tvrdošijně si budou stát za svým... https://www.facebook.com/groups/mojazbierka/permalink/691706145052504/ "Unc a stav bankovky sú dve rozdielne veci..." ...

Opustí-li bankovka v době její platnosti legálním způsobem trezor centrální banky, stává se součástí peněžního oběhu.

Tak, panáčku chytráčku aukráčku, a teď mi vysvětli:
a) jak se dostaneš k platné bankvoce ve stavu UNC podle tvé definice?
b) jak víš, že ta bankovka, kterou inzeruješ ve stavu UNC podle své definice, šla ke sběrateli přímo z trezoru centrální banky, a to po době její platnosti?

Odpovědi:
a) legálně nijak
b) nevíš

Proto, když inzeruješ, že máš na prodej bankovku ve stavu UNC podle své trhlé definice, pácháš podvod. Není lepší přistoupit na to, že UNC neznamená "nebyla v oběhu", ale "nijak nepoškozená oběhem", "nenese stopy oběhu" apod.? Ve svém vlastním zámu bys na to přistoupit měl. 😉

Banda jedna podvodnická! 👿 👿 👿

mischel13

Uživatel
#112 - 6. 1. 2021, 16:36
Opustí-li bankovka v době její platnosti legálním způsobem trezor centrální banky, stává se součástí peněžního oběhu. Tak, panáčku chytráčku aukráčku, a teď mi vysvětli: a) jak se dostaneš k platné bankvoce ve stavu UNC podle tvé definice? b) jak víš, že ta bankovka, kterou inzeruješ ve stavu UNC podle své definice, šla ke sběrateli přímo z trezoru centrální banky, a to po době její platnosti? ...

👍

vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek

markyz

Uživatel
#113 - 9. 1. 2021, 21:20

Tak něco z praxe...
To je tak, když někdo špatně zabalí zásilku...
(foto "v obalu" bylo foceno až po vyjmutí a kontrole bankovky, bankovka byla bohužel právě v tomto růžku...)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

trava

Uživatel
#114 - 9. 1. 2021, 21:34

To se mi taky párkrát stalo. A bylo mi sděleno, že si to mám vyřídit s poštou ??? Takže teď už při jakémkoliv nákupu píšu do zprávy, ať dají bankovku mezi 2 kartony a podobně. Je tím pádem dražší poštovné / větší váha / ale z bankovky UNC se nestane NULKA nebo Jednička. To jsou pak vyšší ztráty než vyšší poštovné !

majkl

Uživatel
#115 - 9. 1. 2021, 23:37

Mně se toto dokonce stalo před lety v aukci jedné z poboček ČNS. Ale tam se vše vyřídilo rychle a bezproblémově reklamací. A pak ještě jednou u (dnes relativně vzácných) bonů. Koupil jsem UNC a přišly bony zabalené mezi varhánkové kartóny - a varhánek byl i na bankovce. Ale co už, nechal jsem si ji a neprohloupil. I tento stav by se dnes těžko sháněl. Jak píše tráva - je nutné neustále vypisovat prodejcům, jak chce člověk bankovky zabalit. I když to mnohdy vypadá hloupě.

jirka72

Uživatel
#116 - 11. 1. 2021, 20:41

ano, je to velmi ruzne, jednou mi prisla bankovka jen tak hozena do bublinkove obalky bez niceho dalsiho. Jen zazrakem se neposkodila ...

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Lupa textilní - LXK 13 - D 242

Lupa textilní - LXK 13 - D 242

Cena: 365,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1235

Rakousko - čistá - č. 1235

Cena: 6,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Doug Lidster - 199

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Doug Lidster - 199

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1028

Rakousko - čistá - č. 1028

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
110. výročí UPU - čistý - aršík - A2652

110. výročí UPU - čistý - aršík - A2652

Cena: 70,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1586

Rakousko - čistá - č. 1586

Cena: 4,- Kč

Přejít na eshop
Náhradní listy na mince NUMIS NH06 - NUMIS 55 - 330 456

Náhradní listy na mince NUMIS NH06 - NUMIS 55 - 330 456

Cena: 220,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1349

Rakousko - čistá - č. 1349

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop
Classic NUMIS album na mince s kazetou bez listů - CL NUM SET

Classic NUMIS album na mince s kazetou bez listů - CL NUM SET

Cena: 620,- Kč

Přejít na eshop
115. výročí narození V. I. Lenina - čistý - aršík - č. A2688

115. výročí narození V. I. Lenina - čistý - aršík - č. A2688

Cena: 18,- Kč

Přejít na eshop