Moderátoři: Tomako, smith

majkl

Uživatel
#111 - 6. 1. 2021, 14:51
Jo tak teď už konečně chápu ty stavy na Aukru, sBazaru, Bazoši atd. 🙄 - někteří si prostě dělají vlastní pravidla(vycházejíc jen z překladu zkratky) a tvrdošijně si budou stát za svým... https://www.facebook.com/groups/mojazbierka/permalink/691706145052504/ "Unc a stav bankovky sú dve rozdielne veci..." ...

Opustí-li bankovka v době její platnosti legálním způsobem trezor centrální banky, stává se součástí peněžního oběhu.

Tak, panáčku chytráčku aukráčku, a teď mi vysvětli:
a) jak se dostaneš k platné bankvoce ve stavu UNC podle tvé definice?
b) jak víš, že ta bankovka, kterou inzeruješ ve stavu UNC podle své definice, šla ke sběrateli přímo z trezoru centrální banky, a to po době její platnosti?

Odpovědi:
a) legálně nijak
b) nevíš

Proto, když inzeruješ, že máš na prodej bankovku ve stavu UNC podle své trhlé definice, pácháš podvod. Není lepší přistoupit na to, že UNC neznamená "nebyla v oběhu", ale "nijak nepoškozená oběhem", "nenese stopy oběhu" apod.? Ve svém vlastním zámu bys na to přistoupit měl. 😉

Banda jedna podvodnická! 👿 👿 👿

mischel13

Uživatel
#112 - 6. 1. 2021, 16:36
Opustí-li bankovka v době její platnosti legálním způsobem trezor centrální banky, stává se součástí peněžního oběhu. Tak, panáčku chytráčku aukráčku, a teď mi vysvětli: a) jak se dostaneš k platné bankvoce ve stavu UNC podle tvé definice? b) jak víš, že ta bankovka, kterou inzeruješ ve stavu UNC podle své definice, šla ke sběrateli přímo z trezoru centrální banky, a to po době její platnosti? ...

👍

vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek

markyz

Uživatel
#113 - 9. 1. 2021, 21:20

Tak něco z praxe...
To je tak, když někdo špatně zabalí zásilku...
(foto "v obalu" bylo foceno až po vyjmutí a kontrole bankovky, bankovka byla bohužel právě v tomto růžku...)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

trava

Uživatel
#114 - 9. 1. 2021, 21:34

To se mi taky párkrát stalo. A bylo mi sděleno, že si to mám vyřídit s poštou ??? Takže teď už při jakémkoliv nákupu píšu do zprávy, ať dají bankovku mezi 2 kartony a podobně. Je tím pádem dražší poštovné / větší váha / ale z bankovky UNC se nestane NULKA nebo Jednička. To jsou pak vyšší ztráty než vyšší poštovné !

majkl

Uživatel
#115 - 9. 1. 2021, 23:37

Mně se toto dokonce stalo před lety v aukci jedné z poboček ČNS. Ale tam se vše vyřídilo rychle a bezproblémově reklamací. A pak ještě jednou u (dnes relativně vzácných) bonů. Koupil jsem UNC a přišly bony zabalené mezi varhánkové kartóny - a varhánek byl i na bankovce. Ale co už, nechal jsem si ji a neprohloupil. I tento stav by se dnes těžko sháněl. Jak píše tráva - je nutné neustále vypisovat prodejcům, jak chce člověk bankovky zabalit. I když to mnohdy vypadá hloupě.

jirka72

Uživatel
#116 - 11. 1. 2021, 20:41

ano, je to velmi ruzne, jednou mi prisla bankovka jen tak hozena do bublinkove obalky bez niceho dalsiho. Jen zazrakem se neposkodila ...

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Albové listy A4 POMfila ČR - ročník 2012, rozš. verze - (30 listů), bez obalů, papír 160gr.

Albové listy A4 POMfila ČR - ročník 2012, rozš. verze - (30 listů), bez obalů, papír 160gr.

Cena: 240,- Kč

Přejít na eshop
Lupa čtenářská s pevnou lomenou rukojetí - LCH RHB90A - D 026A

Lupa čtenářská s pevnou lomenou rukojetí - LCH RHB90A - D 026A

Cena: 365,- Kč

Přejít na eshop
 XXV. ročník folklórního festivalu Východná - čistá - č. 2328

XXV. ročník folklórního festivalu Východná - čistá - č. 2328

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop
Den čs. poštovní známky 1985 - čistá - č. 2729

Den čs. poštovní známky 1985 - čistá - č. 2729

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1592

Rakousko - čistá - č. 1592

Cena: 18,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty SCORE 2012-13 - Anders Lindback - 426

Hokejové karty SCORE 2012-13 - Anders Lindback - 426

Cena: 20,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 2007

Rakousko - čistá - č. 2007

Cena: 6,- Kč

Přejít na eshop
Historické výročia: Lubovniansky hrad - Slovensko č. 526

Historické výročia: Lubovniansky hrad - Slovensko č. 526

Cena: 32,- Kč

Přejít na eshop
65. výročí VŘSR a 60. výročí vzniku SSSR - čistá - č. 2561-2562

65. výročí VŘSR a 60. výročí vzniku SSSR - čistá - č. 2561-2562

Cena: 1,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 332-335

NSR - čistá - č. 332-335

Cena: 17,- Kč

Přejít na eshop