Moderátoři: Jaromir, pavlinka, smith, ikanek

ikanek

Moderátor
#191 - 19. 7. 2012, 00:05

Co se týče toho zkusmého přetisku - pravděpodobně Michel č. I? - o existenci bych se asi zmínil. Ale zároveň by se mohl uvést důvod, proč není vystaven - "pochybnost vydání" či neexistence důveryhodných zdrojů, velmi malý výskyt či něco podobného.

Ale ještě bych počkal na názor dalších sběratelů, co si o tomto myslí.

Pavel_III

Moderátor
#192 - 19. 7. 2012, 00:07

5 rámů o okupačních (a jiných) vydáních na území Uherska. Čili od Skalických přes Fuime, Arad, Banát-Bacska, SHS, Debrecín, Sedmihradsko, PČS 1919 (ty nejdražší teda nemám, nemá každý příjmy jako Kalousek nebo Janoušek) až po okupaci Budapešti. Lajtabánság je extra jednorámý, protože se mi do těch 5 rámů nemůže vlézt. A to jsem měl původně obavy, že tolik listů nemůžu dát dohromady a že to doplním archy z Lajtabánságu ... na který teda už není místo. Spojením s Lajtabánságem, přidáním těch archů a celin (nebo bez??), případně drobným naředěním, 8 rámů jako když najde! 😁

Pavel_III

Moderátor
#193 - 19. 7. 2012, 00:08
Co se týče toho zkusmého přetisku - pravděpodobně Michel č. I? - o existenci bych se asi zmínil. Ale zároveň by se mohl uvést důvod, proč není vystaven - "pochybnost vydání" či neexistence důveryhodných zdrojů, velmi malý výskyt či něco podobného. Ale ještě bych počkal na názor dalších sběratelů, co si o tomto myslí.

Áno, Michel č. I, náklad 300 kusů. Viděl jsem ji v prodeji asi 2× (za 15 let), ale nebyly korunky. 😞

ikanek

Moderátor
#194 - 19. 7. 2012, 00:19
5 rámů o okupačních (a jiných) vydáních na území Uherska. Čili od Skalických přes Fuime, Arad, Banát-Bacska, SHS, Debrecín, Sedmihradsko, PČS 1919 (ty nejdražší teda nemám, nemá každý příjmy jako Kalousek nebo Janoušek) až po okupaci Budapešti. Lajtabánság je extra jednorámý, protože se mi do těch 5 rámů nemůže vlézt. A to jsem měl původně obavy, že tolik listů nemůžu dát dohromady a že to doplním archy z Lajtabánságu ... na který teda už není místo. Spojením s Lajtabánságem, přidáním těch archů a celin (nebo bez??), případně drobným naředěním, 8 rámů jako když najde! 😁

Hmmmm, už teď do Lidic? To vypadá zajímavě. Akorát ta PČ 1919 (jestli je tedy míněn přetisk pošta československá 1919) mi do této koncepce příliš nezapadá. Možná bych se vyhnul i Skalickému vydání a nechal jen čistě Uhersko či spíše přetisky na uherských známkách z území Uher.

Pavel_III

Moderátor
#195 - 19. 7. 2012, 00:58

Ne, do Lidic ne. Základní problém se u mne nazývá "Úvodní list" a to i přes to, že cca vím, co tam chcu napsat.

Pošta československá mi do toho zapadá taky i se Skalicema a Šrobárem. Jsou to přetisky na uherských známkách? Jsou. A jestli jsou místní, okupační nebo následnické nehraje roli. Všechny pěkně dokreslují ten mohutný chaos. Co nemám je Jehlička. Teda nemám pravého Jehličku a to ani pravého dle Čechoslováků ani dle Maďarů (vzhledem k tomu co se o tom vydání přesně ví, tedy prd, jde možná o dva náklady). Ale chybí mi i pár dalších (třeba Homokbalvanyos), ale i bez toho toho mám celkem dost. 2 rámy + Lajtabánság bez úvodního listu o jeden list rozšířený jsem "testoval" v červnu na výstavě v Řečkovicích (90 KF Alfonse Muchy). Byly to, ty dva rámy, z 17 míst (území), 20 vydání (emisí), 458 známek, jeden 8 blok, jeden 40 blok, 10 dopisů, 1 lístek, 1 koresponďák (k danému místu nic jiného ani nemám), 1 výstřižek. Lajtabánság samotný je 9 emisí a obsahovalo to 204 známek, 7 dvojpásek, 2 čtyřbloky a jednu čtyřpásku, 2 šestibloky, 2 osmibloky, dvanáctiblok, patnáctiblok, 2 dopisy, 1 pohled a 2 výstřižky.
4 rám pak byly přetisky a vydání po druhé válce, to bylo z 11 míst 14 emisí v počtu 227 známek, 10 dvojpásek, 1 trojpáska, 2 čtyřbloky, 2 osmibloky (celé TL), 6 dopisů, 2 koresponďáky, 1 výstřižek.

Celkem 954 entit a dohromady 1138 známek. Lepil jsem to týden.

No, statistika muší bejt. Jsem se nudil jednou u fotbalu, ale byl jsem přesto zvědav, zda druhá půle bude stejně tak slabá jako ta první. Byla ještě slabší. 😋

Pavel_III

Moderátor
#196 - 19. 7. 2012, 01:11

A s jury je problém. Není tu nikdo, kdo by se v tom trochu vyznal. Dusbábek má tady v tom http://www.japhila.cz/hof/0731/index0731c.htm spousty padělků a dostal za to v Mejtě myslím pozlacenou(?).

Pavel_III

Moderátor
#197 - 19. 7. 2012, 01:20

První list od Fiume mám teda zatím v této podobě (tak jestli je nějaký nápad na zlepšení 😉 ). Textu je tam v úvodu trochu víc, ale je to opět dokreslení složitosti celé situace a přijde mi to zajímavý. Podobný flák textu mám i u Baraně.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Pavel_III

Moderátor
#199 - 19. 7. 2012, 16:27

Jen pro doplnění. Ten první obrázek se zřejmě někam vypařil, tak aby nevypadalo divně, že chci vybírat jen z jedné varianty:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Jaa-chym

Uživatel
#200 - 19. 7. 2012, 16:59
První list od Fiume mám teda zatím v této podobě (tak jestli je nějaký nápad na zlepšení 😉 ). Textu je tam v úvodu trochu víc, ale je to opět dokreslení složitosti celé situace a přijde mi to zajímavý. Podobný flák textu mám i u Baraně. Obrázky: ...

Hezké, jen drobné detaily - v druhém odstavci chybí "PROTOŽE" či "NEBOŤ" (se zdál způsob zdlouhavý) a nepíše se tenší, ale tenČí.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Sada oběžných mincí 2010 - ČR - Zlínský kraj - ČNB

Sada oběžných mincí 2010 - ČR - Zlínský kraj - ČNB

Cena: 3400,- Kč

Přejít na eshop
Významné osobnosti vědy a kultury - čistá - č. 829-835

Významné osobnosti vědy a kultury - čistá - č. 829-835

Cena: 22,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 515

NSR - čistá - č. 515

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Steve Yzerman - 247

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Steve Yzerman - 247

Cena: 15,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty SCORE 2012-13 - Kari Lehtonen - 165

Hokejové karty SCORE 2012-13 - Kari Lehtonen - 165

Cena: 20,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1850

Rakousko - čistá - č. 1850

Cena: 5,- Kč

Přejít na eshop
Protektorát, desková čísla - doplatní - meziarší (9 listů) - bez obalů

Protektorát, desková čísla - doplatní - meziarší (9 listů) - bez obalů

Cena: 72,- Kč

Přejít na eshop
LINDNER - 702 - pergamenové sáčky

LINDNER - 702 - pergamenové sáčky

Cena: 500,- Kč

Přejít na eshop
Albové listy A4 POMfila ČR - ročník 2013, rozš. verze - (26 listů), bez obalů, papír 160gr.

Albové listy A4 POMfila ČR - ročník 2013, rozš. verze - (26 listů), bez obalů, papír 160gr.

Cena: 208,- Kč

Přejít na eshop
MS v krasobruslení 1973 v Bratislavě - čistá - č. 2009

MS v krasobruslení 1973 v Bratislavě - čistá - č. 2009

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop