Moderátoři: Jaromir, pavlinka, smith, ikanek

Pavel_III

Moderátor
#2391 - 5. 6. 2015, 19:50
Nejsem salonní pravičák a ani salonní levičák, s tímto hoďte brzdu vůči mně. Tato věc nemá co s politikou moc dělat. Užitečnost aut/emisní limity...Pane, pracuji v automotive, emisní limity jsou plněny z laboratorních zkoušek...reálnost v provozu je trochu někde jinde...S tím jídlem...Záleží zda se chce člověk tzv. nažrat a nebo najíst...Dost valná část národa spíše to první :-). Mám dojem, že ani nejste schopen respektovat jiný názor což já na rozdíl od Vás schopen jsem, to je ta demokracie pane :-). Až Vám zakáží konzumovat více jak 3 piva za večer tak doufám, že taky budete jásat...Alkohol také škodí zdraví 😉 . Pravidla jsou potřeba (třeba ta červená), ale na kždý prd mít dogmatický zákon je kontraproduktivní. Diskuse s Vámi je těžká, nepřipustíte jiný názor, jen svou pravdu. Mějtě pěkný den a víkend pane kolego 😉

turtleoverhead napsal/a:

A ještě jeden zajímavý postřeh,
proti kouření v hospodách nejvíce brojí lidé kteří do hospody nechodí 😃 😉

Třeba tam chodí málo proto, že jim vadí, že po půlhodině pobytu smrdí jak zapařený hovno a 3 dny musí větrat kabát. 😉

První část je pěkná ukázka demagogie, byť je jasné, že když doktor pivaři povolí jen jedno pivo denně, tak ten obejde 10 doktorů a těch svých 10 mít bude. Dále je vidět, že je nutno upozornit, že nikdo nezakazuje (krom těch doktorů a manželky) kuřákům kouřit, ale účelem je poněkud omezit utlačování nekuřáků kuřáky (a jako obvykle, "vládnoucí" kuřácká menšina utlačuje nekuřáckou většinu). Ono, kdyby kuřáci nebyli povětšinou hovada, chodili by kouřit někam jinam a nehulili by uvnitř sami od sebe.
Na každý prd není nutné mít zákon, ale záleží to na vždy na okolnostech. Ve středověku se taky nejprve nějaké souboje neřešily, řešil se až případný následek, ale když to později začalo být příliš módní, král souboje zakázal a trestal a to i když při něm nebyl nikdo zabit nebo těžce raněn. Dopravu na křižovatkách taky nikdo dlouhou dobu neřešil, ale jen do té doby co se provoz zrychlil a následně zhoustnul. A poté co se staly módní únosy letadel, tak poměrně volný provoz na letišti se až kurevsky zpřísnil a pokud to bude pokračovat, budou letadlem cestovat jen lidé nazí, oblečení, řádně a důkladně prošacované, bude v zavazadlovém prostoru. A to v podstatě jen kvůli několika debilům. Debilů kuřáků je miliardkrát víc.

Pavel_III

Moderátor
#2392 - 5. 6. 2015, 19:52
Pavel_III napsal/a: Dost pochybuju. Stačí si vzpomenout jak smrdí cigarety, jak dýmka, jak doutník či viržinko a je docela evidentní, že jsou mezi tím dost radikální rozdíly. A to ještě máme cigarety kde je jen tabák a papír a cigarety do kterých je napěchováno kde co, aby byly lahodnější, voňavější a přitáhly víc huličů (ty jsou prý úplně nejhorší). ...

Jedí ryby, pokud vůbec něco, běhají před tajnou policií a chodí brzo spát, neb nemají elektřinu.
A navíc ten doutník není napěchován různejma sračkama jako cigarety a nenakupují levně v Lidlu.

Ynhoj

Uživatel
#2393 - 5. 6. 2015, 20:20

V Lidlu se již levně nenakupuje a sortiment, který tam nyní mají je někde jinde než před 10ti lety, kdy "Lidl byl levný" :-).

Pavel_III

Moderátor
#2394 - 5. 6. 2015, 20:23

No, pořád tam mají některé "osvědčená Lidl značka", které jsou poživatelné jen napoprvní, když se člověk nechá zblbnout, je zvědavé a chce ochutnat! (A už jsme to tu řešili a nemám Lidl rád i z profesního hlediska.😉)

Ynhoj

Uživatel
#2395 - 5. 6. 2015, 20:28

Mám oči tak si vybírám :-)...Je tam možný koupit náhražkový kšunt, ale taky opravdu dost dobré věci. ;-)

Ynhoj

Uživatel
#2396 - 5. 6. 2015, 20:34
Mám oči tak si vybírám :-)...Je tam možný koupit náhražkový kšunt, ale taky opravdu dost dobré věci. ;-)

Pravda, není nad to co si doma člověk vypěstuje apod.. Takže peču chleba z chleb.mouky ze mlýna...Kozy za chvíli budou bez kůzlat- bude mléko, sýry :-), kůzlata půjdou na pekáč :-), co nemusíme, nekupujeme

Pavel_III

Moderátor
#2397 - 5. 6. 2015, 20:37
Mám oči tak si vybírám :-)...Je tam možný koupit náhražkový kšunt, ale taky opravdu dost dobré věci. ;-)

No, jenže ono by to chtělo spíš ochutnávky!! 😈

Brett

Uživatel
#2399 - 5. 6. 2015, 22:13

Teraz mi prišla na um skvelá odpoveď jedného krčmára.

Bolo to začiatkom 90-tych rokov, keď sme sa menšia partia vybrali kamarátovi na prísahu na základnú vojenskú službu (kde sú tie časy ... – mladšia generácia už bude asi musieť "gúgliť" ). Konkrétne miesto si už nepamätám, ale bola to malá dedinka niekde na Šumave. Po prísahe sme sa vybrali do miestnej krčmy a ihneď po príchode na miesto určenia 😉 nás zarazil "kúdol dymu". Jeden z našej partie podišiel k pultu a len tak, aby reč nestála, hovorí smerom ku krčmárovi – Sakra ale je tu nahuleno ...
Nikdy nezabudnem na rýchlu a pohotovú odpoveď krčmára – Kluci, ale tady není mléčny bar – to musíte jinam! 😉

Pavel_III

Moderátor
#2400 - 5. 6. 2015, 23:19

No to je sice hezký, ale já zas mohu dát k dobru: v malém, leč kdysi slavném, městě byl otevřen jen hotel a pajzl na nádraží, kde nebylo vidět od pultu ke dveřím. Servírka mi dala pivo z okna, ptal jsem se jí, jestli to tam nepřehání s tou zahuleností a ona: "A co mám dělat, jsem ráda (bylo to v Čechách, takže "jsem"), že mám aspoň nějakou práci." Ani jednoho z těch kuřáků by nikdy dobrovolně nenapadlo uvnitř nekouřit.

Se tu za poslední desetiletí vžil pocit, že kouřit je normální a v hospodě tuplem. Kouřit není normální, stejně jako není normální, když se člověk prochlastá k závislosti na alkoholu.

P.S.: Před objevením Ameriky se v hospodách nekouřilo vůbec, a ještě i dlouho potom, a před cca 120 lety ještě ani nikdo neznal cigarety.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.