Moderátoři: Jaromir, pavlinka, smith, ikanek

SakoMDKcz

Uživatel
#2621 - 31. 8. 2017, 20:02

No to je hrůza. Jak se jmenuje? Pošťák v dešti ? 😁

P.

Pavel_III

Moderátor
#2622 - 31. 8. 2017, 20:21

Pošta Partner, je to tam napsaný.

Námět:

kresba postavičky, která v ruce drží červené srce

Česká pošta pokračuje i v tomto roce v projektu Pošta Partner. Pošta Partner je plnohodnotnou alternativou pošty. Rozdíl spočívá v tom, že je provozována třetí osobou, nikoli Českou poštou. Z hlediska poskytovaných základních poštovních služeb není mezi pobočkou a poštou Partner žádný rozdíl. Pošta Partner poskytuje všechny základní služby, tj. příjem a výdej listovních a balíkových zásilek, příjem a výplatu poštovních poukázek, vybrané bankovní služby, výplatu důchodů, SIPO, prodej poštovních cenin a zboží, prodej kolkových známek a vybrané služby, jako jsou například On-line dobíjení předplacených SIM karet, prodej losů okamžitých loterií, prodej dálničních kupónů a volný prodej tisku.

(oficiální text)

jisi

Uživatel
#2623 - 31. 8. 2017, 20:44

Já bych tomu i věřil, když je možné toto -
https://aukro.cz/cr-2017-vlastni-znamky-posty-vzacne-6912517535

Pavel_III

Moderátor
#2624 - 31. 8. 2017, 20:56

Možná dobré se prodejce zeptat kde k tomu přišel.

SakoMDKcz

Uživatel
#2625 - 31. 8. 2017, 21:49

😲 😲 já si pro něj zítra du na poštu za 400,- 😲 😲

P.

regula_jan

Moderátor
#2626 - 4. 9. 2017, 23:14

Nevěděl jsem, kam to vložit, tak jsem to "lupnul" sem.

Razítko Trnava - je to Trnava na Slovensku, nebo na Vysočině? Ale v Trnavě na Vysočině byla zřejmě jen poštovna (dle Historický vývoj názvu pošt ...), takže by to měla být nejspíš ta na Slovensku (nejen podle razítka).

Odesílatel VÚ 5336 Znojmo 1 - Adresováno do Zábrdovic (?) - Brno
Na "zálepce" na zadní straně útvarové razítko VÚ Znojmo 5336 a datumové 25.V. 46
Na zadní straně (příchozí ?) razítko Brno 2 - 25.V. 46 18 (hod) - den před parlamentními volbami v roce 1946 (!)

Vráceno zpět do Znojma na útvar 5336 (?) + poznámka Volby

Mezitím ale útvar přestěhován (8.6.46) do Trnavy

Razítko (průchozí ?) Trnava - 12.VI. 46 - 18 (hod.)
Razítko Znojmo 1 - 13.VI. 46 - 14 (hod.)

  • na Zadní straně poznámka (jiné písmo) P.T. MNV Rad. Svratka - Nové Město na Moravě (příslušný P.Ú. ?)

Jsem z toho jalovej 😲 🙄 😲 🙄

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

stani

Uživatel
#2627 - 5. 9. 2017, 08:54

Ja sa v tom nevyznám,ale mne tá pečiatka Trnavy pripadá ako slovenská
pečiatka z obdobia SŠ.Ale čo by tam robila rok po...?? 🙄
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

smith

Moderátor
#2628 - 5. 9. 2017, 09:36

Stani asi to isté ako robili RU pečiatky po 1918 ešte roky na čs celistvostiach.

http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.

stani

Uživatel
#2629 - 5. 9. 2017, 09:44

Aha. 🙂
-s-

mitom007

Uživatel
#2630 - 5. 9. 2017, 10:12

Zajimavy dopis - cestovatel. Vidim tam tri adresaty:

  1. cetar aspirant Rolinek Alois, toho casu nemocnice Zabrdovice, Brno (jednalo se o vojenskou nemocnici).
  2. P.T., MNV Radesinska Svratka, Nove Mesto na Morave (Radesinska Svratka je obec cca 7km od N.Mesta.
  3. Vojensky utvar 5336 Znojmo, postovni prihradka c. 9.
    Dle zakona c. 67/1946 Sb. o volbach do ustavodarneho Narodniho shromazdeni meli povinnost volit i vojenske osoby (omluvou pro pripadnou neucast ve volbach mohla byt m.j. i nemoc). Byli zapsani v seznamu volicu dle mista sveho bydliste nebo dle mista sveho posledniho bydliste. Pokud nebyly vojenske osoby v miste sveho bydliste, mohli volit na zaklade vydaneho volicskeho prukazu v jakekoliv obci kde byla volebni mistnost (tato obec nemusela byt na rozdil od jinych osob ve volicskem prukazu uvedena - zakon c. 28/1946 Sb.)
    Moje domenka je ze A.Rolinkovi byl do zabrdovicke nemocnice zaslan volicsky prukaz. Pravdepodobne se voleb nezucastnil a volicsky prukaz byl odeslan na MNV do mista jeho posledniho bydliste v Radesinske Svratce. Je dolozeno (viz odkaz nize) ze v Radesinske Svratce mel bydliste jiny Alois Rolinek, ktery zahynul v I. sv. valce. Zde se tedy mohlo jednat v pripade cet.asp. Rolinka o pribuzenskou shodu a tedy velmi pravdepodobne stejne bydliste. Odkaz:
    http://vuapraha.cz/sites/default/files/kartoteka_padlych_v_1_sv_valce/R/Rj - Rol/ipage00446.htm
    Dalsi cesta dopisu trochu hapruje, ale pravdepodobne byl potom dopis odeslan z Rad.Svratky zpet k utvaru do Znojma a udelal okliku pres jeho docasne utociste v Trnave. Ale mozna to bylo vse uplne jinak ... 😉

Ostatně soudím že EU musí být zničena.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.