Moderátoři: Jaromir, pavlinka, smith, ikanek

Pavel_III

Moderátor
#2731 - 18. 12. 2018, 22:29

A jedna poštovně prošlá ...

Pro zajímavost - určitě jste zaregistrovali, že počta (nebo prostě management) nechal, kdoví proč, natisknout a zhotovit zálepku (po 80 nebo kolika letech) se stejným motivem. U té zálepky je takové dost nepraktické, že je smysluplně použitelná jen o Vánocích, optimálně letošních. Ostatně, máte ji všichni ve Filatelii. Zajímavější tudíž bude nepoužitá (leč je možné, že ji bude mít každý obchodník) a ještě zajímavější bude skutečně použitá s nějakým jinačím štemplem, optimálně ze Zapadlé Lhoty nebo Ztraceného Ujezda.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

dejvy

Moderátor
#2732 - 18. 12. 2018, 23:03

Mě spíš zarazilo, že o té zálepce ve Filatelii píšou, že je to "historicky první služební celinová zálepka ČP", přitom k výstavě už cca před půl rokem jedna služební zálepka vyšla.
Obdobně jak je uvedeno v Pavlově příspěvku bude taky zajímavé, zda se objeví služební celinová dopisnice (letošní vstupenka do PM) bez razítka nebo skutečně prošlá poštou.

braun viktor

Uživatel
#2733 - 23. 12. 2018, 20:37

Něco podobného

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Pavel_III

Moderátor
#2734 - 23. 12. 2018, 22:11

A jeden náladový finský děda Mráz! Nebo jak se ten tlusťoch a opilec, co fušuje Ježíškovi do řemesla, vlastně jmenuje. 😉 Aji nějaké tématické štempl to má.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

smith

Moderátor
#2735 - 24. 12. 2018, 15:18

http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.

Pavel_III

Moderátor
#2736 - 25. 12. 2018, 19:06

Abyste se mohli odreagovat od kapra a hory dárků, předkládám takových pár známek, které jsem našel při účtování kolování. Zvlášť ten hoblík. No zdály se mi ty dvě známky nějak jiné ... až jsem je dal k sobě.

Nevíte co na to říká katalog? Michel sice nemám k dispozici nejčerstvější, ale až tak starý není. A ten neříká nic. Švédský speciál mám starší (198😎, ten jsem dostal od Hedboma ctí a darem, a v něm to pochopitelně už není (taky ho používám hlavně na klasiku).

Dávám dva obrázky. Ten druhý, kdybyste byli moc unavení, tam jsem dal detaily a vyznačil na co se ptám a co mne zaujalo.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Jaromir

Moderátor
#2737 - 25. 12. 2018, 19:34

Pavle, bez švédského speciálu si s tím asi neporadíme. Ale je to zajímavé, i když jsi zřejmě objevil to, co již bylo objeveno.
Chodí mi Zpravodaj sběratelů Československých známek a když vidím, jak mají prozkoumaný každý "mušinec", tak si myslím, že Švédové to mají obdobně. A tady nejde o žádné mušince.

Pavel_III

Moderátor
#2738 - 25. 12. 2018, 19:59

No právě. Jestli má někdo speciál (např. Facit) ...
Bubo bubo a hoblík jsou evidentně dvě vydání/náklady. Kopálisti, to je sice problém tiskárny, nicvíce u nás by to bylo nepochybně zmíněno. Ten barevný rozdíl je skutečně markantní, asi by to v katalogu dostalo k číslu "áčko". Akorát ten maják, to nevím jak to nazvat či pojmout. Jeden je skoro zelený, třetí úplně oranžový. Je to chybotisk, tisková odchylka, "špína" při tisku, objevuje se to na části nákladu či periodicky? Není mi to jasné.

regula_jan

Moderátor
#2739 - 7. 2. 2019, 14:18

Nemá někdo doma katalog čsl. příležitostných poštovních razítek z PRESSFILu? A nemohl by mi někdo udělat scan / fotku stránky s prvním razítkem ze znojemského sletu? Předem děkuji.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.