Moderátoři: Jaromir, pavlinka, smith, ikanek

Pavel_III

Moderátor
#2771 - 2. 4. 2019, 23:33
Jiný kraj, jiný mrav.... 😉 O A3-kách jsem se bavila s Vojtou ohledně mého exponátu už před pár lety. No nechala jsem to tak neb mládežnické exponáty jsou skoro všechny na A4. Ale kdybych šla do dospěláků (nestane se 😃 ) tak vše bouchnu na A3. Popisky jsou tak lépe čitelné a vypadá to jak otevřená kniha.

pavlinka napsal/a:

Pavle- A3 jsou listy budoucnosti vystavování. Už nějakou dobu ty špičkové exponáty takto jsou a nebude trvat dlouho a budou na tomto formátu všechny. Líp se s tím dělá a hlavně je to super na popisky.

Tak mně to na A3, u těch obálek, vychází čistě z praktických důvodů (jestli ale budu mít dostatek času k dodělání), klasické "známkové" exponáty jsou asi praktičtější na A4. Líp se v tom listuje, jak už bylo podotknuto a je to míň náchylný k úrazu (přeložení, přelomení), si myslím. Ale třeba takové námětové exponáty (některé) a, tam tuplem, exponáty, kde je hodně "velkých věcí" (obálky, archy), tam se formát A3 může uplatnit s velkým úspěchem. Zase si ale obecně myslím, že bude lepší mít celý exponát buď na A4, nebo na A3, nebo se to pokusit udělat tak, aby například první tři rámy byly A4 a zbylé dva na A3. Zkrátka z toho neudělat "mišmaš". A to i přes to, že věřím, že někteří by mišmaš pojali jako umělecký záměr. Osobně bych ale dal přednost praktické stránce. Taky je to lepší pro instalaci.

No a proč ne? Už máš praxi, víš jak na to, sehnal bych, na tvém místě, nějaký pěkný "makkos vízjel" a vrhl se do dospěláků! 😁 Ne každý musí začínat "s vědeckou filatelií" na stará kolena jako já! 😋

pavlinka

Moderátor
#2772 - 3. 4. 2019, 12:57

Na nějaké to "normál" vystavování, bych mohla exponát jen rozšířit a krásné medaile by přišly i tak. U nás takový námětový exponát jako Čertoryje prostě není a obávám se, že ani nebude. Na vysoké výstavy už by se měnil koncept a musel by přijít i lepší matroš. To jde ale tedˇúplně mimo mě. https://www.youtube.com/watch?v=ps5Yu3geXig

Pavel_III

Moderátor
#2773 - 3. 4. 2019, 20:54

No jo. Škola, láska, děti ... 😉

Jaromir

Moderátor
#2774 - 3. 4. 2019, 23:14
Na nějaké to "normál" vystavování, bych mohla exponát jen rozšířit a krásné medaile by přišly i tak. U nás takový námětový exponát jako Čertoryje prostě není a obávám se, že ani nebude. Na vysoké výstavy už by se měnil koncept a musel by přijít i lepší matroš. To jde ale tedˇúplně mimo mě. https://www.youtube.com/watch?v=ps5Yu3geXig

Je to hrozné, ale toto vystoupení Š+G pamatuji v přímém přenosu.

Pavel_III

Moderátor
#2775 - 11. 4. 2019, 21:06

Jistě jste si všimli, že se kvapem blíží se výstava v Liberci.
Otázka moje takto zní: Myslíte si, že jsem schopen dodělat ty dvě jednorámovky s vnitropoštovníma obálkama (a má to vůbec smysl)? Jako, udělat to fyzicky by měla být relativně sranda, v porovnání s řezáním stovek havidek, jde (mi) prakticky jen sepsání o smysluplných textů.

jindras

Uživatel
#2776 - 11. 4. 2019, 21:36

Sice to, Pavle, není odpověď na tvoji otázku , ale je to pohled bývalého filatelisty.
Ta loňská výstavka , kterou jsi presentoval na Sběr. veletrhu mne zaujala více.
Myslím tím asi ty vnitropoštovní obálky - prostě obálky s dírkou, se spoustou razítek.
Ty razítka mne celkem zaujaly , studoval jsem ten exponát možná 15 minut.
Letos to bylo z mého laického pohledu slabší - ty vlaječky. Ani ty razítka tam nebyly -
jenom občas. Letos jsem se tím zabýval možná 3-4 minuty.
Tolik pohled bývalého filatelisty - ale i takoví chodí na výstavy.

Pavel_III

Moderátor
#2777 - 11. 4. 2019, 21:55

No, však by to byly dvě jednorámovky s těma obálkama. Jednak je to filatelisticky zajímavější a dvak, mělo by to tu štábní kulturu. Ty vlaječky jako soutěžní exponát rozumně udělat nelze - nedá se tam rozumně udělat právě ta požadovaná štábní kultura.
Ale i ty vlaječky přece mají zajímavá razítka. Třeba ta "Sběrna pytlů", to se asi těžko kde uvidí. Navíc jsou to oddělení o kterých, troufám si tvrdit, 99,99% filatelistů netuší, že vůbec existují. Je to takový skrytý život pošty. 🙂 No a hojně se tam objevuje Postkomplet (+ předchůdci) a podobné útvary. Ovšem je fakt, že to razítkování často odfláknou, pokud se vůbec namáhají.

S těma obálkama mám akorát ten problém, že bych na to potřeboval asi víc soustředěného času, protože takto akorát furt upravuju co už mám tak nějak hotové a něsu stavu udělat další krok. Jaksi, tuhle 10 minut, za týden 5 minut, to není optimální. A neudržím niť.

petrofil

Uživatel
#2778 - 15. 4. 2019, 12:59

Mám dvě poštovní známky-Victoria,one penny a NEW SOUTH WALES TWO PENCE Obě nejsou ražené,ale perem napsané datum a podpis. Na první známce je datum 15/ // /88 a podpis nečitelný. Na druhé známce je datum c. a k. 8.1.88. Co si mám o těch známkách myslet?

pavlinka

Moderátor
#2779 - 15. 4. 2019, 13:45

Jeden scan vydá za dlouhý popis......

Pavel_III

Moderátor
#2780 - 24. 4. 2019, 20:58

Pošta umí překvapit i zcela nečekaně (když pominu například fakt, že pokud mi přijde balí(če)k, zjistím to až podle opakované výzvy). Často jim na čínu, na to "L" stačí zelená fixa ... a dnes najednou... vsadím se, že jste ještě neviděli!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.