Moderátoři: Jaromir, pavlinka, smith, ikanek

Pilat

Uživatel
#3121 - 24. 6. 2021, 06:13

Neorazitkované obálky občas přijdou, jak od nás, tak častěji z ciziny, tento týden např. z Itálie. Nepamatuji, že by ale někdy přišla neražená že Slovenska nebo Německa, jenže ty jejich strojová razítka.

MikyM

Uživatel
#3122 - 24. 6. 2021, 06:34
Díky za info. Významné to asi nebude, ale je to zajímavé. Co se dokladu týče...na spodní části obálky jakýsi číselní kód a mraky čárek (asi nějaký strojový kód) reflexní oranžové barvy. To je asi jediná známka doručování.Jen je otázka, zda by tam tento kód byl dán pokud by tam nebyla známka.

Dobrý den,

jako pošťák k tomu mohu říct:

  • je to nepozornost. Zásilka podaná na přepážce nebo vhozena do schránky musí být opatřena poštovní známkou (příp. otiskem výplatního stroje nebo číselným - kódem v rámečku - podavatelé pod smlouvou)
  • vaše zásilka unikla nepozorností při třídění a přepravě oražení denním razítkem
    nebo orážecím strojem
  • vaše zásilka unikla pozornosti i poštovního doručovatele, který má za úkol zásilky prohlédnout před pochůzkou a takto neoražené známky znehodnotit např. škrtem pera
  • známku si odlepte a znovu použijte, hlt za chybu musí pošta platit, tím, že znovu využijete neoraženou známku k dopravě nové zásilky 😉
  • číselný kód a mraky oranžových čárek je otisk z třídící linky, podle které si pak stroj dál přečte, kam má zásilku třídit, na zásilkách většinou běžné
  • obálku neschovávejte, nemá to žádnou hodnotu

MikyM

Uživatel
#3123 - 24. 6. 2021, 06:59

Ještě dodatek... ano ten strojový oranžový kód by tam byl i kdyby tam nebyla známka. Čtečka po vhození zásilky do třídícího bubnu, čte pak při zpracovávání PSČ a adresu. Umístění (druh, hodnotu) známky nezabírá ...

Karaba

Uživatel
#3124 - 24. 6. 2021, 13:52
Ještě dodatek... ano ten strojový oranžový kód by tam byl i kdyby tam nebyla známka. Čtečka po vhození zásilky do třídícího bubnu, čte pak při zpracovávání PSČ a adresu. Umístění (druh, hodnotu) známky nezabírá ...

Děkuji za vyčerpávající informace a vysvětlení postupu. To hodně vysvětluje. Známku nebudu odlepovat a používat ale nechám si jí. nevím proč.Prostě jen tak 😳 Zkrátka mi to přijde zajímavé.

Karaba

Uživatel
#3125 - 24. 6. 2021, 14:06
Ještě dodatek... ano ten strojový oranžový kód by tam byl i kdyby tam nebyla známka. Čtečka po vhození zásilky do třídícího bubnu, čte pak při zpracovávání PSČ a adresu. Umístění (druh, hodnotu) známky nezabírá ...

Tak to je ale hloupý stroj, když není schopen kontrolovat sám, zda je zásilka označená známkou (alespoň nějakou) a zásilku bez známky vyplivnout pro další řešení pomocí lidského faktoru. Holt lidí je třeba a dokud nebude vše perfektně vymyšleno.... Vlastně je to stejné jako s dálniční známkou. Dnes kamery také snímají RZ vozidla a porovnávají s databází. Označení vozidla O7 (ZTP) tak není stejně jako v tomto případě bráno v potaz a systém vyhodnotí vozidlo jako bez zaplaceného poplatku. Tohle také není domyšleno. A tak to kontroluje Policie a každé vozidlo které neprojde lustrací v databázi musí zastavit a projednat přestupek. Pokud by kontrolovala podle zadní RZ tak O7 je standardně umístěno vpředu. Ale to jsem odbočil.

Pilat

Uživatel
#3126 - 24. 6. 2021, 20:58

Ještě k danému tématu, právě dnes se mi dostala do rukou neorazitkovaná obálka výrazně ručně znehodnocená. Dole ty strojové kódy.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

pavlinka

Moderátor
#3127 - 6. 7. 2021, 17:35

Opožděně ale přece- promoce na Škoda Auto Vysoká škola. Tatínek a maminka a já s tatínkem u učitele národů.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

smith

Moderátor
#3128 - 6. 7. 2021, 19:10

Gratulujem

http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.

Pavel_III

Moderátor
#3129 - 6. 7. 2021, 21:45

Příští fotky budou z výstavy (z předávání cen) nebo svatební?

Já abych věděl na co se mám těšit. 😉

regula_jan

Moderátor
#3130 - 7. 7. 2021, 12:37

Tatínek vypadá, že tam tomu šéfuje... Gratulace :-)

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.