Moderátoři: Jaromir, pavlinka, smith, ikanek

dejvy

Moderátor
#711 - 15. 2. 2013, 09:56

A kde by se o tom mělo psát?
Pro Českou poštu se nejedná o nové vydání, pouze o úpravu stávající známky. V rámci dobrých vztahů s objednateli novinkové služby rozeslala informaci o změně barevné úpravy s možností objednat si jak původní, tak upravené známky.

Serge Nubret

Uživatel
#712 - 15. 2. 2013, 10:00
Srnce jo, srnci se potkat u nás dají celkem často, pokud není zrovna velký "provoz" (a když tak člověk jde, je naprostý klid, a najednou se v křoví něco velkého zvedne a zdrhne, skoro by zdrhal taky! 🙂). A pokud nic, tak určitě aspoň někde dovádí veverky nebo jsou na rybníku přinejmenším kachny. 😃

Nejlepší je jít do nějakého hodně zarostlého přehuštěného lesa, kde musí člověk jít v podřepu nebo po kolenou pod nejnižšími větvemi stromů, aby se tam mohl vůbec pohybovat. Ale musíš být tiše. Pak je velká pravděpodobnost, že někde narazíš na odpočívající polehávající srnky, které se ti ani nevšimnou, byť jsou třeba jen pár metrů od tebe. Pak si lehneš a můžeš je pozorovat. Takové husté špatně průchozí lesy totiž mají srnky pro odpočinek nejraději, neboť se tam cítí bezpečně.

Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4

Serge Nubret

Uživatel
#713 - 15. 2. 2013, 10:06

A když chce člověk vidět jeleny, tak musí hluboko do horských lesů a jít úplně mimo cesty, protože jelenů je málo a jsou plaší. Akorát je tam risk, pokud je to v Beskydech nebo na Slovensku, že namísto jelena potkáš medvěda, což se mi taky dvakrát stalo.

Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4

dědek

Uživatel
#714 - 15. 2. 2013, 10:21

Kde by se o tom mělo psát? Očekával bych to přinejmenším na webu České pošty a v jejich věstníku pro veřejnost.

tenzor

Moderátor
#715 - 15. 2. 2013, 12:09

Tak srnky mě ještě na pár metrů přijít nenechaly (nebo jednou sice ano, ale nebyla za tím křovím absolutně vidět a nejspíš doufala, že půjdu jinudy a pak o to rychleji prchala pryč), zato nesouhlasím s tvrzením, že za jeleny je nutné chodit do horských lesů. V okolí Brna do 30 km znám hned několik lokalit, kde jsou a s trochou štěstí je jde zahlédnout nebo aspoň zaslechnout.
Ale je pravda, že na lesní zvěř člověk většinou narazí (logicky) v okolí vrcholků kopců (pokud přes ně nevede frekventovaná cesta) a horším terénu.

Pavel_III

Moderátor
#716 - 15. 2. 2013, 12:19

Jednou jsem se potkal se srnkou, možná byla zvyklejší na lidi (na lesáky) nebo byla překvapená stejně jako já a nevěděla co, nevím, na cca 5 m. Stáli jsme proti sobě a čučeli na sebe. Jsem si říkal, když se pohnu, abych vytáhl foťák, zdrhneš. A tak jsme tam prostě stáli. Po několika minutách si to rozmyslela a odběhla pryč. Ale to bylo někde u Třebíča nebo Náměště. 😉

zakoukanyhonza

Uživatel
#717 - 15. 2. 2013, 12:29

sic bydlím v ostravě (příroda nás moc nemusí) ale srnky potkávám často...bydlím vedle lesa a tak mi lítaj pod okny....dokonce mi provokujou rotwíka...chodí si lehnout k jeho plotu 🙂

dejvy

Moderátor
#718 - 15. 2. 2013, 13:13

dědek napsal/a:

Kde by se o tom mělo psát? Očekával bych to přinejmenším na webu České pošty a v jejich věstníku pro veřejnost.

Dosud tak ČP v obdobných případech nikdy nepostupovala; proč by tak měla udělat teď?
Opět musím zopakovat - z hlediska ČP nejde o nové vydání známky, které se ohlašuje ve Věstníku, ale o úpravu stávající již vydané známky.

Serge Nubret

Uživatel
#719 - 15. 2. 2013, 14:09
Tak srnky mě ještě na pár metrů přijít nenechaly (nebo jednou sice ano, ale nebyla za tím křovím absolutně vidět a nejspíš doufala, že půjdu jinudy a pak o to rychleji prchala pryč), zato nesouhlasím s tvrzením, že za jeleny je nutné chodit do horských lesů. V okolí Brna do 30 km znám hned několik lokalit, kde jsou a s trochou štěstí je jde zahlédnout nebo aspoň zaslechnout. Ale je pravda, že na lesní zvěř člověk většinou narazí (logicky) v okolí vrcholků kopců (pokud přes ně nevede frekventovaná cesta) a horším terénu.

Tak to u nás v horském údolí ani na loukách nad údolím jsem ještě jeleny nikdy neviděl ani neslyšel a to tu žiju celý život. Když je chci vidět nebo aspoň slyšet, musím jít do hor do lesů úplně mimo cesty tak aspoň do výšky 600 metrů nad mořem, kde se pohybují.
Zato srnky, ty jsou tady asi stejně jako všude nármaně přemnožené. Vídávám stáda až o 30 kusech, ale to jen v zimě, kdy se sdružují. V létě jsou to většinou jen malé rodinky do 5 kusů.
Naše město je malé, 10 tisíc obyvatel, cca 2,5 kilometru vzdušnou čarou v průměru, přesto když jde člověk ven ve 3 ráno, občas se srnky procházejí po ulicích. A potkat tady ve městě v noci zajíce, to je hračka. A když jde člověk ve 3 ráno na louky nad městem, tak může pozorovat zaječí tanec 😃 (ale jen v období letního slunovratu, protože to už začíná svítat takhle brzo).

Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4

tenzor

Moderátor
#720 - 15. 2. 2013, 15:35

Na louky (vlastne zahradky) nad Brnem ve 3 rano jsem se dostal jen jednou, kdyz jsem se vracel drive z hospody a spletl si cestu. V tu dobu jsou na ulicich videt spis potacejici se a zvracejici individua, sem tam nejaky bezdomovec 🙂
Omlouvam se za realistickou vsuvku k romantickemu popisu 😉

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.