Jaromir

Moderátor
#1 - 30. 10. 2019, 09:35

Zasílám něco pro oživení Chlubírny.
Obě známky jsou samozřejmě s atestem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Frantig

Uživatel
#2 - 30. 10. 2019, 10:20

Nádhera...i když je to vlastně strašná rytina ;-)

Jaromir

Moderátor
#3 - 30. 10. 2019, 10:43

Ano, rytina strašná, ale známky jsou v dobré kvalitě.
Posílám skeny další dvojice, ale ty už nejsou tak pěkně vytištěné, to už je provedení "worn"
A poslední vydání "latest" už je skoro neviditelné

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

braun viktor

Uživatel
#4 - 30. 10. 2019, 20:37

Jaromíre gratuluji, jsou to velmi pěkné známky.

Jaromir

Moderátor
#5 - 30. 10. 2019, 21:27
Jaromíre gratuluji, jsou to velmi pěkné známky.

Děkuji, ještě něco přidám.
Byl to takový můj sen, ani jsem nevěřil, že se mi splní. Tak jsem si na stará kolena udělal radost a snad udělám radost i návštěvníkům Chlubírny.

Jaromir

Moderátor
#6 - 31. 10. 2019, 09:00

Přidávám zajímavost - repliky známek Mauritius POST OFFICE 1847.
Při příležitosti 150. výročí zhotovení rytin a tisku známek Mauritius POST OFFICE 1847 Josephem Barnardem byla zhotovena co nejvěrnější replika měděných tiskových desek rytci Jackem Kaniorem a Wofgangem Mauerem a byly vytištěné pamětní tisky.
Jedná se o ruční tisk datovaný 21. září 1997 a tisk je podepsaný oběma autory rytin.
Pokud jsem porovnával tento tisk s padělky slavného padělatele Fourniera, jedná se o mimořádně kvalitní repliky, daleko kvalitnější než Fournierovy padělky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Fidzi

Uživatel
#7 - 31. 10. 2019, 15:49
Přidávám zajímavost - repliky známek Mauritius POST OFFICE 1847. Při příležitosti 150. výročí zhotovení rytin a tisku známek Mauritius POST OFFICE 1847 Josephem Barnardem byla zhotovena co nejvěrnější replika měděných tiskových desek rytci Jackem Kaniorem a Wofgangem Mauerem a byly vytištěné pamětní tisky. Jedná se o ruční tisk datovaný 21. září 1997 a tisk je podepsaný oběma autory rytin. Pokud jsem porovnával tento tisk s padělky slavného padělatele Fourniera, jedná se o mimořádně kvalitní repliky, daleko kvalitnější než Fournierovy padělky. ...

Pred 4 rokmi bola objavená a predala sa originálna tlačová doska známok Mauritius Post Office 1847. Následne boli vyrobené aj novodobé čiernotlače. Prečo teda vyrábať čo "najvernejšiu" kópiu, keď je k dispozícii 100% originál? Ale predpokladám, že keby z originálnej tlačovej dosky vytlačili farebnú známku (nový originál), tak by pravdepodobne tá stará stratila čaro a veľkú časť svojej hodnoty. Takto je to len vydanie ďalšej čo najvernejšej kópie.

Processed coin catalogs 4.068 Auctions / 33.800 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

ikanek

Moderátor
#8 - 31. 10. 2019, 16:25
Pred 4 rokmi bola objavená a predala sa originálna tlačová doska známok Mauritius Post Office 1847. Následne boli vyrobené aj novodobé čiernotlače. Prečo teda vyrábať čo "najvernejšiu" kópiu, keď je k dispozícii 100% originál? Ale predpokladám, že keby z originálnej tlačovej dosky vytlačili farebnú známku (nový originál), tak by pravdepodobne tá stará stratila čaro a veľkú časť svojej hodnoty. Takto je to len vydanie ďalšej čo najvernejšej kópie.

Ne, to je špatná úvaha, protože novotisky z roku 1912, tak i novější z originálních desek se od původních tisků odlišují. Takže se dají bezpečně zjistit známky původní a případně odstřižené z novotisků.

Jaromir

Moderátor
#9 - 31. 10. 2019, 16:39

Originální tisková deska byla objevena v roce 1912 a v Paříži byly vytištěné novotisky v barvě oranžové, modré a černé. Deska potom několikrát změnila majitele (jen v roce 1912 to bylo 3x), v roce 193O tuto desku koupil Maurice Burrus.
Důvod, proč byla zhotovena replika originálních tiskových desek, je možnost ukázat umění současných rytců. Zhotovit kvalitní repliku je podstatně náročnější než zhotovit rytinu dosud nevydané známky.

Wjem

Moderátor
#10 - 31. 10. 2019, 16:49

Jaromíre, blahopřeji ke splnění Vašeho filatelistického snu. Inu, sny se mají plnit...
Já osobně z hlediska filatelie sním o kompletní řadě prvních rakouských Merkurů. Byť se Rakousko-Uherskem jinak vůbec nezabývám...

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.