shareman

Uživatel
#151 - 20. 10. 2020, 23:33

Určite by som to chcel ale vyzerá to, že vyprané boli všetky.

Niektoré dávno a decentne, niektoré vyzerajú celkom "čerstvo". 🙄
Prvých 6 vyzerá celkom ok. 8,10,11,12 boli v peroxide.

160 ročná oranžová, aj veľmi dobre skladovaná, má medený nádych, patinu od síry.

shareman

Uživatel
#152 - 22. 10. 2020, 15:13

Pridávam aj ukážku. Toto je ešte šetrné použitie na naozaj zle skladovanú.
Ak vidíte krásne oranžový Mauritius 1p tak nie je šanca aby v tom nebola chémia.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Jaromir

Moderátor
#153 - 22. 10. 2020, 18:15

Shareman, díky za informace, moc zajímavé. Velké rozdíly v odstínech nacházím u fialových známek tygřích hlav Afghánistánu. Ale nepoznám, zda některé mohly být chemicky upravované. Většinou jsou světle hnědé, ale některé jasně fialové.
Přikládám ukázku nejdražší emise tygřích hlav.
Pozn. Podobná rekonstrukce byla v roce 2003 u Feldmana vydražena včetně provize za 47.2OO CHF.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

shareman

Uživatel
#154 - 23. 10. 2020, 13:33

Jaromír pri Afganistane si netrúfam. Ale tieto primitívne známky ako Perzia, Jammu, Kašmír alebo Indické štáty majú úplne bežne širokú škálu farebných odtieňov už "od výroby".
A tie farby sú často prírodné takže na to vplýva strašne veľa faktorov.
Mimochodom dostal sa mi do rúk nejaký ranný Afganistan, tak Vám na večer pošlem mail.

shareman

Uživatel
#155 - 25. 10. 2020, 11:53

Jaromír akurát Vám píšem k Afganistanu, no päť mi ukazuje, že je schránka plná a mail nebol doručený.
Čo sa týka 1p earliest vs. early, tlač je naozaj takmer identická, hlavný rozdiel je v kvalite papiera.
Zatiaľ čo earliest má hrubší kvalitnejší papier, early má tenší. Posielam obrázky v prílohe.
Musím povedať, že toto delenie odmietam, teda aspoň v takom stave v akom sa teraz nachádza, pretože napr. položka Lot 30059 – Mauritius má Brandon cerifikát ako Early, ale to v žiadnom prípade nie je Early. Kým sa neurčia kľúčové znaky, tak je to len po známosti rozhodovanie, aby sa lepšie predalo.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

ikanek

Moderátor
#156 - 25. 10. 2020, 12:51

Položka 30059 - jasný "intermediate". Osobně považuji certifikáty p. Brandona je za cár papírů, protože jsem viděl už tolik omylů.

Jaromir

Moderátor
#157 - 25. 10. 2020, 14:20

Mauritius u Feldmana, položka 30059 je intermediate a ne early, naprosto souhlasím.
V levém dolním rohu už není po svislých čarách ani stopa, v pravém horním rohu jsou stopy nepatrně viditelné, obrysy ornamentů neúplné. I šrafování je nestejné intenzity.
Co se týká označení kvality tisku, tak by se mělo postupovat podle kvality tisku a ne podle papíru. Nebo je snad někde doloženo, že na hrubší papír se známky tiskly dříve než na tenčí papír? Zvláště, když nejstarší doložený tisk červených Mauritiů POST PAID je až z roku 1853. Kanai už v roce 1854 uvádí obálku se známkou "intermediate" (já mám ve svojí databázi nejstarší obálku "intermediate" 1855).
Kanai ve svojí knize uvádí, že vydání "earliest" se tisklo na silný papír tl. 0,095-0,115mm v letech 1853 - 1854 (podle razítek na celistvostech).
Jenže, vydání "early" uvádí Kanai roky 1853 - 1855 na papíry tl. 0,07-0,08mm, takže jde o stejné období. Jak chce rozlišit kvalitu tisku "earliest" a "early", když i při podrobném zkoumání vidíme, že je úplně stejné?
Je to celé postavené na hlavu.
Co říkáte na Mauritia označený jako Jules, který uvádím zde, aby je mohli posoudit i ostatní čtenáři? Na ornamentech v pravém horním a levém dolním roku jsou zřetelné svislé čáry a zřetelné ohraničení ornamentů obrysovými čárami, což by mělo být pro určení kvality tisku rozhodující.
Jinak, e-maily už jsem si promazal a už by měl být zase funkční (musím každý den smazat tak 5O e-mailů, abych jej neměl neustále zahlcený).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

shareman

Uživatel
#158 - 25. 10. 2020, 18:10

Posielam porovnanie Vašej známky a známky zo 4-bloku, ktorý je označovaný ako earliest. Potreboval by som vidieť zadnú časť vašej známky.
Nech to znie akokoľvek absurdne, skutočne pri 1p sa earliest a early print posudzuje podľa papiera 😆

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

shareman

Uživatel
#159 - 25. 10. 2020, 18:30

Posielam ešte jednu zaujímavosť.
Ulica La Chaussee v Port Louis. Tam kde ukazuje šípka pracoval Barnard na známkach Maurícia.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Jaromir

Moderátor
#160 - 25. 10. 2020, 20:21

Díky moc za informace i za fotku budovy, kde Barnard tvořil proslulé známky.
Jinak přikládám sken zadní strany známky označené jako Jules.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.