Jaromir

Moderátor
#11 - 31. 10. 2019, 17:36
Jaromíre, blahopřeji ke splnění Vašeho filatelistického snu. Inu, sny se mají plnit... Já osobně z hlediska filatelie sním o kompletní řadě prvních rakouských Merkurů. Byť se Rakousko-Uherskem jinak vůbec nezabývám...

Děkuji, též Vám přeji splnění Vašeho filatelistického snu v podobě kompletní řady rakouských Merkurů. V aukcích se vyskytují, záleží na štěstí, to ostatně znají sběratelé všech oborů, nejen filatelisté.
Já jsem je měl v podobě těchto Mauritiů, kdy se mi podařilo koupit takovou menší sbírku - celkem 10kusů v kvalitách: intermediate, worn a latest.

Jinak jsem chtěl zveřejnit další obrázky, ale hlásilo mi to chybu, přešel jsem k dalšímu počítači a hlásí mi to chybu též. Vypadá to, že je chyba na nějakém serveru.

Fidzi

Uživatel
#12 - 31. 10. 2019, 18:58
Originální tisková deska byla objevena v roce 1912 a v Paříži byly vytištěné novotisky v barvě oranžové, modré a černé. Deska potom několikrát změnila majitele (jen v roce 1912 to bylo 3x), v roce 193O tuto desku koupil Maurice Burrus. Důvod, proč byla zhotovena replika originálních tiskových desek, je možnost ukázat umění současných rytců. Zhotovit kvalitní repliku je podstatně náročnější než zhotovit rytinu dosud nevydané známky.

Ďakujem za rozšírenie obzorov. Filatéliou som sa zaoberal ako malý chlapec na základnej škole. Dnes vás tu už len sledujem a čítam.
Rovnako gratulujem k splneniu zberateľského sna. No splnenie jedného sna znamená vytvorenie nového, ešte náročnejšieho... 😉

Processed coin catalogs 4.068 Auctions / 33.800 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Pavel_III

Moderátor
#13 - 31. 10. 2019, 23:37

V podstatě to jsou takový škaredý známky ... což my, filatelisté, máme rádi! 😉

Burda prodával nějaký. Není to součástí?

No a doplnit to o klasickýho modrýho a červenýho a o Bombajský dopis a jednorámovka jak vyšitá! 😋

Jaromir

Moderátor
#14 - 1. 11. 2019, 08:46
V podstatě to jsou takový škaredý známky ... což my, filatelisté, máme rádi! 😉 Burda prodával nějaký. Není to součástí? No a doplnit to o klasickýho modrýho a červenýho a o Bombajský dopis a jednorámovka jak vyšitá! 😋

Ne, tyto materiály jsem nekoupil od Burdy.
Ale zkusím vložit další obrázky (včera to nešlo)
Tak se dívám, že vkládání obrázků stále nefunguje a hlásí to tohle:

"An error was encountered. We apologize for any inconvenience.
In file sources/functions.php on line 6109:
E_NOTICE - Undefined index: extension
This error should probably not have occured, so please report it to the webmaster. Thank you for your help.
If you are the webmaster of this board and you believe this is a bug, please send a bug report."

smith

Moderátor
#15 - 1. 11. 2019, 09:53

Jaromir, ak cituješ niekoho iného príspevok, tak sa nedá vložiť obrázok. Vlož obrázok bez citácie iného člena.

http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.

Jaromir

Moderátor
#16 - 1. 11. 2019, 14:50

Dobře Smith, zkusím to bez citace, děkuji za radu.
Jak je vidět, zadařilo se, takže ukazuji třetí dvojici. Zde už je celková kvalita horší, úzké okraje, ale vzhledem k tisku "worn" je kvalita tisku docela slušná, zvláště u Modrého Mauritia.
Pozn. Nejhorší provedení tisků je "latest" tedy poslední, páté vydání Mauritiů POST PAID. Některé tisky červených Mauritiů nejsou skoro vidět.

Jinak, pokud má někdo jiného Mauritia, nemusí to být POST PAID, tak se přidejte, určitě na toto téma vzhledem k popularitě Mauritiů může být zajímavá diskuse a předání vzájemných poznatků. Ať opět trochu oživíme diskuse v Chlubírně.
Osobně uvítám literaturu o tomto vydání. Zatím čerpám z Feldmanových aukcí a katalobů Gibbons a Michel.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

OskarOto

Uživatel
#17 - 1. 11. 2019, 18:57

Tuhle známku je dobré najít v originále. Upozorňuji, na obrázku je faksimile 1986.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Jaromir

Moderátor
#18 - 1. 11. 2019, 19:07

Díky za obrázek. Osobně by mne zajímalo, kolik podobných replik, či padělků bylo zhotoveno. Myslím tím ovšem pouze kvalitní provedení. Toto provedení určitě mezi kvalitní repliku patří.

OskarOto

Uživatel
#19 - 1. 11. 2019, 19:24

Tahle kniha je perfektní, pokud se zajímáte o nejhledanější známku světa.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Jaromir

Moderátor
#20 - 1. 11. 2019, 19:30

Děkuji za tip, tuto knihu nemám, zkusím ji sehnat.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.