david kopriva

Uživatel
#201 - 7. 11. 2020, 20:55

myslím, že ne, když se použije něco jednorázově, s edukativním účelem, "jako citace", s uvedením zdroje, a v nekomerčním zájmu, tak nikdo neprosadí jakýkoli postih ...jsou tu totiž naopak práva na svobodné získávání a šíření informací. Když si ale toho zde Derichs všimne a řekne, že to tu nechce, tak by bylo slušné to odstranit.

při častém čerpání z nějakého zdroje je lepší předem získat souhlas vlastníka či autora pramenů. PPCP má mj. souhlas s použitím jakéhokoli obrazového obsahu a informací od DF SA pro potřeby Biennale a katalogu. Stejně jako od famózního autora a majitele stránky http://www.philatelic-evangelist.co.uk/ a mnoha dalších významných subjektů ve filatelii.

Jaromir

Moderátor
#202 - 7. 11. 2020, 22:23

Vzhledem k tomu, že jde o ojedinělý obrazový materiál, který jsem doposud nikde neviděl a Derichsův katalog není na Internetu, raději sem tyto materiály natahovat nebudu.
Pokud by měl někdo zájem o tyto materiály, může mi napsat na můj e-mail: Jaromir.Petrik zavináč seznam.cz

Richardbenny

Uživatel
#203 - 14. 11. 2020, 18:25

Taky jednu posílám. Early impression. Stav nic extra, je dost zvlněná (snad od vlhkosti), ale zase za dobrou cenu koupeno..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Jaromir

Moderátor
#204 - 14. 11. 2020, 22:19

Přiznám se, že nejsem schopný určit ZP a tedy pravost, též razítko je divné.
Máte od známky atest?

Richardbenny

Uživatel
#205 - 14. 11. 2020, 23:54

Atest nemám, ale bylo u ní uvedeno position 2..Koupeno v GB v aukci. No předpokládám, že by měla být pravá.. V nejhorším ji můžu vrátit, to by neměl být problém..

Richardbenny

Uživatel
#206 - 15. 11. 2020, 01:38

No tak jsem kouknul na ZP a fakt se mi to taky nezdá. Nejvíce mi připomíná ZP 11, ale jsou tam jasné odlišnosti. Děkuji za další názory na pravost či spíše nepravost této známky..🙂

Richardbenny

Uživatel
#207 - 15. 11. 2020, 10:43

Tak jsem si jí ještě důkladně porovnával s originálem v katalogu a nyní se přikláním k tomu, že je pravá a je to ZP 11. Razítko je rozmazané, z toho nelze nic moc určit.

Jaromir

Moderátor
#208 - 15. 11. 2020, 12:03

Ano, známka souhlasí se ZP11. Porovnával jsem známku s několika ZP 11 "early" a "intermediate", protože vždy při tisku dojde k nějakým drobným rozdílům hlavně v ornamentech a zdá se být v pořádku.
Pro klid duše dejte známku šikmo proti světlu a podívejte se pod silnou lupou, měl by vystoupil reliéf rytiny.
Tím by se měl vyloučit tisk jinou metodou.
V poslední době se rozjel ve velkém tisk padělků na inkoustové tiskárně, např. jeden prodejce ze Singapore už takto prodává stále vylepšené padělky známek Afghánistánu už plných 13 roků!!!
A stačí silná lupa a člověk vidí barevné tečky rozeseté po celém známkovém obrazu, typických pro inkoustovou tiskárnu.
Když jsem na to prodejce upozornil, tak mi odepsal, zda jsem znalec a že tyto známky nejsou padělky, protože je má z věrohodného zdroje...
A v případě Vašeho Mauritia ještě přemýšlím, jaké mohlo být původní razítko.
Vaše známka vypadá velmi dobře, ale pokud se podíváte o stranku blíže, tak uvidíte, jak kolega Shareman odhalil Sperratiho padělek, který měl atest znalce z RPSL, která bývá označovaná za nejprestižnější.
Jinak, provedení tisku známky je časné "early" blížící se k "earliest." Jeden ze znalců označil moji známku jako "very early", což katalogy neznají, takže kolem určování známek Mauritiů bývá někdy i veselo.

Pavel_III

Moderátor
#209 - 15. 11. 2020, 12:25
Ano, známka souhlasí se ZP11. Porovnával jsem známku s několika ZP 11 "early" a "intermediate", protože vždy při tisku dojde k nějakým drobným rozdílům hlavně v ornamentech a zdá se být v pořádku. Pro klid duše dejte známku šikmo proti světlu a podívejte se pod silnou lupou, měl by vystoupil reliéf rytiny. Tím by se měl vyloučit tisk jinou metodou. V poslední době se rozjel ve velkém tisk padělků na inkoustové tiskárně, např. jeden prodejce ze Singapore už takto prodává stále vylepšené padělky známek Afghánistánu už plných 13 roků!!! A stačí silná lupa a člověk vidí barevné tečky rozeseté po celém známkovém obrazu, typických pro inkoustovou tiskárnu. ...

A co mu bylo odpovězeno?

Richardbenny

Uživatel
#210 - 15. 11. 2020, 12:33

Děkuji za zajímavé informace. Ano o tom padělku jsem již četl a docela mě to překvapilo. Jinak reliéf tam vidím. Známka je docela pěkná, ale ještě posílám foto druhé strany, kde je patrné to zvlnění/vlnky.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.