shareman

Uživatel
#221 - 17. 11. 2020, 15:25

Túto známku sme už s pánom Jaromírom riešili, ale dám to aj sem.
Ďalší aukčný dom a ďalší expert 🙄
Tentoraz Status International Auctions a expert Sergio Sismondo.
Bez urážky, ale na certifikáty tohto pána by som si dal veľký pozor. 😈
Známka je na prvý pohľad proste divná. ("Hnusná")
Perfektné tenké linky rohov a zároveň vydraný zbytok známky logicky nesedia.
Pán Sismondo dokonca objavil, že sa jedná o pozíciu 5. Ako? 🙄
Stačí pozrieť na spodok busty. V podstate každé ZP PP 1p začína na písmene N, tu je to pomaly polovica O. Grafika je len na rýchlo. Ale účel snáď splní 🙂
Veľmi sa mi osvedčila na overovanie Mauríciov technika merania od Jean-Baptiste Moensa, ktorú publikoval v roku 1878, ale potom sa akosi vytratila. Niekedy sú dobré aj staré veci 😁

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Jaromir

Moderátor
#222 - 17. 11. 2020, 19:37

Tedy, Sharemane, klobouk dolů!
mně se nezdály při tomto způsobu opotřebení TD ty tenké, zřetelné linky v rozích, stejně tak jako vydrané části známky, ZP jsem nebyl schopný určit, ale toho posunu kraje busty jsem si nevšiml.
Britští znalci Mauritia by k Vám měli přijet na školení.
Díky moc a s Vaším svolením bych toto zařadil do svojí studie o známkách Mauritia PP samozřejmě s komenářem, že jde o Váš objev.

shareman

Uživatel
#223 - 17. 11. 2020, 20:39

Ďakujem 😉
Zaujímavé, že veľa vecí sedí so ZP 5, ale tak nejak neprirodzene.
Tie rohy známky pri tomto opotrebení sú nereálne, oko tiež, PAID - tenšie I než pri early, iné D.
Ale v POSTAGE je G urobené ako C a E s vrchnou priečkou smeruje nahor, presne takto popisuje ZP 5 Kanai.
Áno, v pohode to môžete použiť 🙂

shareman

Uživatel
#224 - 17. 11. 2020, 21:31

The Philatelic Foundation má tiež občas svoje dni. Tak pozor 😈

A) Tuto to nie je žiadna tragédia. ZP síce nepasuje. Vydraná tvár Viktórie a zároveň kvalitné rohy a šrafovanie zmysel nedáva. Dokonca vertikálne je rovnako kvalitné ako diagonálne. Razítko "PAID" vyzerá neprirodzene. Ale dobre. V popise je, že známka bola dokresľovaná a výrazne opravovaná. Ak vôbec je papier pravý tak celá bola asi nakreslená nanovo 😆

😎 K tomuto sa moc nedá 😆

Fake od bratov Spirovcov. V porovnaní s pravou vyzerá úplne inak. Keďže Dardenne je litografia, všetky ZP sú takmer úplne totožné.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

regula_jan

Moderátor
#225 - 19. 11. 2020, 10:23

Off topic

shareman napsal/a:

...
Ja mám takýto postup:
1) ...
2) ...
3) ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

>

Včera jsem to zkoušel na obálce a taky to pěkně funguje. Nejdříve jsem na jedné zkusil, co to udělá s barvou z psacího stroje a pak na druhé aplikoval celý postup. Dal jsem mezi dvě desky a ty stáhl dvěma truhlářskými rychloztužidly. A vodu jsem použil studenou (odstátou), aby se neodlepily známky. Samozřejmě člověk musí vybírat tak, aby nepoškodil obálku a aby se mu neodlepily známky (či další nálepky) nebo nerozpil text. Já měl obálku z padesátých let za pár korun.

Jaromir

Moderátor
#226 - 20. 11. 2020, 09:28

Ještě k tomu Spirovu padělku Dardenna.
Těchto padělků se vyskytuje hodně, barvou a provedením tisku působí věrohodně, ovšem podle obrazu musí i podprůměrně zkušený sběratel poznat, že jde o padělek.
Vzpomínám si, že jsem podobný padělek v nominálu 2 pence viděl v nějaké naší aukci.
Takže, vážení diskutující, pokud byste se rozhodli pro jakékoliv nákupy známek Mauritia, podívejte se nejlépe do Feldmanových aukcí, kde je srovnávacích materiálů více než dost. To, že se tam objevil Sperratiho padělek je výjimka, jak jsme měl možnost se přesvědčit, tento padělek zmýlil nejen aukcionáře, ale i znalce.
Nezmýlil ovšem Sharemana, o to větší mu patří uznání!

Jaromir

Moderátor
#227 - 21. 11. 2020, 21:31
A co mu bylo odpovězeno?

Pavle,
zde je onen dlouholetý prodejce padělků afghánských známek ze Singapore, tentokrát pod jiným nickem: https://www.ebay.com/itm/AFGHANISTAN-1873-Tiger-Head-1-Sh-Black-MINT-BLOCK-OF-4-STAMP-Scott-11-RARE/163399611462?hash=item260b603446:g:N9sAAOSwN5Vam2HS
Tyto padělky jsou naštěstí velmi primitivní a tak nemají úspěch

shareman

Uživatel
#228 - 27. 11. 2020, 19:00

V aukcii Ulrich Felzmann 170th Auction - Lot 3744
Nový certifikát RPSL.
Myslím, že známka je pravá, so ZP 10 súhlasím.
Ale predsa sa mi na nej niečo nezdá. Minimálne ten Maltézsky kríž vľavo dole 😆
Čo poviete?
Lúče ľavého dolného ornamentu neboli vyryté po okraj, aby vznikol takýto dojem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Jaromir

Moderátor
#229 - 27. 11. 2020, 20:57

Ten "Maltézský kříž" je nádherný a nesouhlasí se ZP 10.
Porovnávám známku se svojí ZP 10 - worn a mám tam i jiný tvar nápisu ONE. Navíc, spodní část "E" mám ve stejné rovině jako spodní část "P"

Jaromir

Moderátor
#230 - 4. 12. 2020, 17:14

Tak se dívám, že nikdo nic do Chlubírny nepřidává, takže ze svých přírůstků zveřejním deseblok vydání Britannia

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.