david kopriva

Uživatel
#271 - 21. 3. 2021, 19:53

Těším se na průlomovou práci p. Petříka (co do úplnosti rozhodně, přináší navíc mnohá zpřesnění) , knihu samozřejmě podpoříme i jako PPCP z hlediska recenze a PR.
Mauritius je atraktivní , mnoho kupců známek jsou nefilatelisté, mající v povědomí právě "mauricijské thema". Jistě se prodá dost (jen já koupím min. 30ks). Otázku nákladu možná konzultovat též s Radkem N. ?
Knihu pana Petříka vidím jako skvělý pramen pro filatelisty o tom nejlepším ze světové filatelie "ever" a inspirující dárek pro nefilatelisty. De facto by si jí měl každý 1 filatelista koupit pro sebe a další kus coby dar pro 1 nefilatelistu! Inspirace je povinností nás všech ! Pro inspiraci ale potřebujeme prostředky. Toto je jeden z nich!

Jaromir

Moderátor
#272 - 21. 3. 2021, 20:20
Těším se na průlomovou práci p. Petříka (co do úplnosti rozhodně, přináší navíc mnohá zpřesnění) , knihu samozřejmě podpoříme i jako PPCP z hlediska recenze a PR. Mauritius je atraktivní , mnoho kupců známek jsou nefilatelisté, mající v povědomí právě "mauricijské thema". Jistě se prodá dost (jen já koupím min. 30ks). Otázku nákladu možná konzultovat též s Radkem N. ? Knihu pana Petříka vidím jako skvělý pramen pro filatelisty o tom nejlepším ze světové filatelie "ever" a inspirující dárek pro nefilatelisty. De facto by si jí měl každý 1 filatelista koupit pro sebe a další kus coby dar pro 1 nefilatelistu! Inspirace je povinností nás všech ! Pro inspiraci ale potřebujeme prostředky. Toto je jeden z nich!

Na knize jsem pracoval celý tento víkend. V podstatě ji mám v "hromadě", nyní dělám překlady z anglického popisu aukcí do češtiny. Sám přitom žasnu, jak některé aukční položky jsou nedostatečně popsané. Musím touto cestou poděkovat Ikankovi za odbornou pomoc s překlady, dělá mi odborného lektora, protože málokdo u nás se tak vyzná v lodních, vlakových i lokálních poštách a panu Kopřivovi musím poděkovat za to, že mi zajistil, že mohu použít materiály z aukcí Feldman, Corinphila a Spink.
Tak, doufám, že knihu dotáhnu do zdárného konce.

MikyM

Uživatel
#273 - 21. 3. 2021, 20:58

Držím palce a těším se. Určitě si jednu koupím také!

Jaromir

Moderátor
#274 - 14. 4. 2021, 15:19

Tak se mi podařilo získat něco opravdu zajímavého.
Sice je to obyčejná 1penny červená POST PAID v provedení tisku "worn", ovšem s razítkem poštovního úřadu č. 4 (Pamplemousses).

Vzhledem k tomu, že mám již knihu v podstatě hotovou a mám prostudované všechny dostupné zdroje ohledně razítek, ale nikde jinde, ani v žádné aukci jsem na znehodnocení známky č. 4 nenarazil, možná jde o jedinou dochovanou známku. H. Kanai se o č. 4 zmiňuje jako o vzácném razítku, nemá je ovšem zdokumentované, stejně jako řadu dalších.
Podařilo se mi u Mauritius POST PAID zdokumentovat všechna čísla 1 - 16 s výjimkou 10 a 11. Shareman uvádí, že se na vydání POST PAID nedochovaly.
Co se týká razítek, tak se mně jich podařilo zdokumentovat tolik, že v knize "MAURITIUS POST PAID OBÁLKY vydání 1848"v několika tabulkách zaberou 10 stránek.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Jaromir

Moderátor
#275 - 14. 4. 2021, 22:25

Shareman mi poslal sken známky 2 pence Mauritius POST PAID s razítkem s číslem 4, takže nejde o jedinou dochovanou známkou s číslem 4 a již jsem ji zařadil do svojí připravované knihy.

shareman

Uživatel
#276 - 12. 6. 2021, 20:53

V aukcii Gärtner je na predaj:

1) obálka 1p Post Office. Jedna z troch obálok pre pozvánku na ples Lady Gomm.

2) list 2p Post Paid - pekný široký strih, iba dotknutá perom

shareman

Uživatel
#277 - 20. 6. 2021, 14:22

24ks Mauritia 2p PP
Tieto by mali prejsť filtrom ako EARLIEST a zároveň UNUSED
6-3 je otázne, nemám k dispozícii lepší obrázok
4-3 je na dopise, ale malý škrt perom nebol myslený ako "cancel"
Pravdepodobne všetky boli na dopisoch tak či tak 😁

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

MikyM

Uživatel
#278 - 20. 6. 2021, 16:27
24ks Mauritia 2p PP Tieto by mali prejsť filtrom ako EARLIEST a zároveň UNUSED 6-3 je otázne, nemám k dispozícii lepší obrázok 4-3 je na dopise, ale malý škrt perom nebol myslený ako "cancel" Pravdepodobne všetky boli na dopisoch tak či tak 😁 ...

Toto vlákno a známky z ostrova Mauritius mě zajímají, aspoň tak, že o tom strašně rád čtu, ale Vašemu příspěvku bohužel nerozumím...
Můžete prosím upřesnit ...
Odkud jsou tyto známky ?
24 ks na jednom místě je celkem dost ...
Co znamená to 6-3 a 4- 3?

regula_jan

Moderátor
#279 - 22. 6. 2021, 11:13
Toto vlákno a známky z ostrova Mauritius mě zajímají, aspoň tak, že o tom strašně rád čtu, ale Vašemu příspěvku bohužel nerozumím... Můžete prosím upřesnit ... Odkud jsou tyto známky ? 24 ks na jednom místě je celkem dost ... Co znamená to 6-3 a 4- 3?

Pozice / číslo pod jednotlivou známkou (na obrázku je to špatně vidět).

shareman

Uživatel
#280 - 22. 6. 2021, 17:39
Toto vlákno a známky z ostrova Mauritius mě zajímají, aspoň tak, že o tom strašně rád čtu, ale Vašemu příspěvku bohužel nerozumím... Můžete prosím upřesnit ... Odkud jsou tyto známky ? 24 ks na jednom místě je celkem dost ... Co znamená to 6-3 a 4- 3?

Tieto známky (ich obrázky) pochádzajú z rôznych aukcií a privátnych predajov.
Skladám census z dostupných kusov. Bohužiaľ poz 12 chýba (zatiaľ).
Ako regula_jan odpísal - pozícia na 12-archu/číslo z danej pozície. Ak z pozície 1 sú známe 3 kusy, sú to: 1, 1-2, 1-3

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.