shareman

Uživatel
#281 - 22. 6. 2021, 17:52

Poz 2 bude tiež problém.
Podľa RPSL a Davida Brandona je "unused".
Kúpil ju nedávno Paul Fraser a ponúka ju za 125.000 GBP.
A mám obavu, že k RPSL sa pridal v babráctve aj Brandon.
Známka má dva "vygumované" škrty perom, evidentne zamýšľané ako cancel. Ale stále ich vidno. V certifikátoch žiadna zmienka. Ktovie či by prešla aj u BPA 🙄
Od Frasera mám kvalitný sken, ale zatiaľ nemám právo zverejniť. Uvidíme ako sa k tomu postaví.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

MikyM

Uživatel
#282 - 23. 6. 2021, 07:15

shareman napsal/a:

Děkuji moc za vysvětlení. I panu Regulovi. Mimochodem, asi nej nej vlákno v sekci filatelie.... Teda alespoň pro mě. Moc se těším na tu knihu, už aby vyšla ... 😃
Tieto známky (ich obrázky) pochádzajú z rôznych aukcií a privátnych predajov.
Skladám census z dostupných kusov. Bohužiaľ poz 12 chýba (zatiaľ).
Ako regula_jan odpísal - pozícia na 12-archu/číslo z danej pozície. Ak z pozície 1 sú známe 3 kusy, sú to: 1, 1-2, 1-3

Jaromir

Moderátor
#283 - 25. 6. 2021, 22:09

Já mám ve svojí databázi 23 nepoužitých známek POST PAID 2 pence "earliest". Musím je zkontrolovat s uvedenými známkami od Sharemana.
Co se týká knihy, došlo ke zdržení studiem dalších materiálů, podařilo se mi zdokumentovat další obálky i razítka a kolega provádí korekci překladů a převody do pdf, aby se z těchto souborů dala kniha rovnou vytisknout. Kniha bude podstatně rozsáhlejší než jsem čekal.

Jaromir

Moderátor
#284 - 25. 6. 2021, 22:14
Poz 2 bude tiež problém. Podľa RPSL a Davida Brandona je "unused". Kúpil ju nedávno Paul Fraser a ponúka ju za 125.000 GBP. A mám obavu, že k RPSL sa pridal v babráctve aj Brandon. Známka má dva "vygumované" škrty perom, evidentne zamýšľané ako cancel. Ale stále ich vidno. V certifikátoch žiadna zmienka. Ktovie či by prešla aj u BPA 🙄 ...

Uvedenou známku mám v databázi s poznámkou, že byla prodaná v aukci Robson Lowe April 1973 za 46.000 GBP

shareman

Uživatel
#285 - 26. 6. 2021, 09:41

Jaromír a náhodou obrázok z tej aukcie?
Pred rokom ju predal rakúsky Classicphil v jeho 5 aukcii. Est. bolo 120k€ ale neviem za koľko išla. Zaujímavé ako celé tie roky prehliadajú tie dva škrty 😆

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Jaromir

Moderátor
#286 - 26. 6. 2021, 18:35
Jaromír a náhodou obrázok z tej aukcie? Pred rokom ju predal rakúsky Classicphil v jeho 5 aukcii. Est. bolo 120k€ ale neviem za koľko išla. Zaujímavé ako celé tie roky prehliadajú tie dva škrty 😆 Obrázky: ...

Ty prosvítající škrty jsou opravdu zajímavé, že se atesty o nich nezmiňují. Bohužel si nevzpomínám, ze které aukce jsem opsal uvedené údaje. V poslední době jsem toho studoval hodně a k uvedené známce jsem si bohužel neudělal bližší poznámky.

Larisa

Uživatel
#287 - 27. 6. 2021, 09:27

Vydražili jednu z najznámejších a najvzácnejších známok
Červený maurícius vydražili v Nemecku za 8,1 milióna eur.

Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/22690707/cerveny-mauricius-drazba-znamky.html

Jaromir

Moderátor
#288 - 27. 6. 2021, 10:30
Vydražili jednu z najznámejších a najvzácnejších známok Červený maurícius vydražili v Nemecku za 8,1 milióna eur. Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/22690707/cerveny-mauricius-drazba-znamky.html

Ano, myslím si, že výše částky všechny překvapila. Ale, současně to více zpopularizuje další známky Mauritia o nichž zde vedeme diskuse.

Jaromir

Moderátor
#289 - 27. 6. 2021, 10:34

Naváži na diskusi se Sharemanem a umístím zde svoji databázi známek MAURITIUS POST PAID 2pence vydání "earliest" , které jsou v aukcích vedené jako nepoužité. U známek nemám určena ZP, pouze poznámky z aukcí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Jaromir

Moderátor
#290 - 27. 6. 2021, 10:49

Ještě mám jednu naprosto zásadní poznámku k tomu jak zde vedeme diskuse, které známky MAURITIA POST PAID jsou "earliest" a které "early."
Ukázka z katalogu ROBSON LOWE LTD. z aukce Burrusovy sbírky 1. října 1963 dokládá, že tehdy znalci označovali za "earliest" pouze známky na silném nažloutlém papíru a tisky na tenkém šedomodrém papíru označovali jako "Very Early." Toto dokládám skeny unikátního 6bloku 1penny popsaného v aukci R-L 1963 jako "Very Early."
K tomu připojuji sken z Feldmanovy aukce v roce 1993, kde je tento 6blok popsaný jako "earliest" (prodaný za 65.000 CHF) a v roce 2020 se tento 6blok v aukci označené jako Tatiana I prodal u Feldmana za 80.000 GBP též jako "Earliest".
Znalci zřejmě později dali přednost rozlišování kvality tisku podle skutečné kvality tisku a ne podle papíru.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.