MikyM

Uživatel
#331 - 1. 12. 2021, 07:24
To je můj jediný dopis. 🙂 Znalí asi poznají, že byl nabízen v rámci Tatiana Collection, II. část. Když jsem si zpětně prohlížel dosažené ceny u dopisů tak některé se daly v obou částech kolekce koupit si myslím dost výhodně (hlavně ty modré) 🙂. Tento však nebyl v původní kolekci prodán a koupil jsem ho levněji až v rámci další aukce. Ceny dopisů PP zřejmě porostou a to i proto, že se nedávno prodal ten Post Office za neskutečnou sumu. Přeci jen, a to je dle mého nejdůležitější - jsou to pořád (nikoliv úplně nepodobné) "mladší sestry" nejznámějších známek světa a jistě se tak zvedne poptávka po dopisech Post Paid. Navíc dopisů PP, ze kterých lze vyčíst asi více než z jednotlivých známek se zas až tolik nedochovalo tudíž mají velký potenciál. Sbírám ale samozřejmě i jednotlivé známky tak sem pak vložím nějaké skeny. Obrázky: ...

Noooo sice je jediný jak sám píšete, ale zase mimořádně krásný! Závidím... fakt"! 😉

shareman

Uživatel
#332 - 8. 1. 2022, 20:34

https://aukro.cz/mauritius-six-pence-1858-trial-print-mim-vysoky-kat-6998340794

Prečo toto niekto robí? 😲
Myslím prihadzujúcich a kupcu, nie predajcu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Jaromir

Moderátor
#333 - 9. 1. 2022, 22:39

Nedokáži pochopit, zda si 11 lidí dělá legraci, nebo si tuto legraci dělá 1 člověk pod 11 identitami. I sběratel s naprosto podprůměrnými znalostmi by něco takového nemohl nikdy bidovat.

Jaromir

Moderátor
#334 - 9. 1. 2022, 22:41
Noooo sice je jediný jak sám píšete, ale zase mimořádně krásný! Závidím... fakt"! 😉

K dopisu gratuluji, velmi vzácná celistvost, počítám, že nyní po rozprodeji sbírky Vikrama Chanda se podobné celistvosti budou objevovat jen zřídka.

Richardbenny

Uživatel
#335 - 10. 1. 2022, 11:54

Děkuji. Ano, to je jistě pravda. Nedávno byl doprodej posledních neprodaných dopisů, měl jsem tam zálusk na jeden dopis (tu 2pásku v kombinaci s Britannia 6d blue), ale bohužel peněz nebylo nazbyt (možná ho tu někdo zakoupil🙂) Tak jsem tam získal alespoň ty reprinty za poměrně slušnou cenu. Jinak Vaše knížka je super a samozřejmě potěšilo, že tam byl dle očekávání 🙂 vyobrazen i ten můj dopis. Ba dokonce ještě jedna známka (Londýnský vstupní úřad 79), kterou jsem s ním společně zakoupil. Z té samé aukce mám ještě 1d s razítkem French Marseille Paris.
Známky nejsou nic moc, ale ty razítka to kompenzují.

Richardbenny

Uživatel
#336 - 10. 1. 2022, 14:56

Narazil jsem ještě na tento fragment (není ovšem čitelné celé datum). Možná tento set znáte. Je to z 36. aukce Merkurphila, která proběhla v r. 2019. Na tuto položku jsem myslím i přihodil, ale nevyhrál jsem 😃 . Nakonec se prodala za relativně nízkou cenu, což mě trochu mrzelo, především kvůli tomu ústřižku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Richardbenny

Uživatel
#337 - 10. 1. 2022, 15:04

V té samé aukci byl i druhý set. A na to, kolik tam bylo položek se též vydražil za velmi nízkou cenu.

Richardbenny

Uživatel
#338 - 10. 1. 2022, 15:07

:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Jaromir

Moderátor
#339 - 10. 1. 2022, 17:59

Škoda, že u tohoto výstřižku dopisu odeslaného z Mahebourgu do některého z měst na Mauritiu, což potvrzuje obdélníkové razítko INLAND, je kruhové razítko s korunkou odstřiženo tak nešťastně, že nelze doložit rok odeslání. Zřejmě je tam JY a 185.
Ostatní známky moc pěkné.
Vložte do diskuse i sken vaší známky 1pence s razítkem Londýnského vstupního úřadu 79. To je skutečně kuriozita a možná jde o unikát.

shareman

Uživatel
#340 - 10. 1. 2022, 19:20
Škoda, že u tohoto výstřižku dopisu odeslaného z Mahebourgu do některého z měst na Mauritiu, což potvrzuje obdélníkové razítko INLAND, je kruhové razítko s korunkou odstřiženo tak nešťastně, že nelze doložit rok odeslání. Zřejmě je tam JY a 185. Ostatní známky moc pěkné. Vložte do diskuse i sken vaší známky 1pence s razítkem Londýnského vstupního úřadu 79. To je skutečně kuriozita a možná jde o unikát.

Jaromír, takmer isto to išlo z hlavnej pošty v Port Louis do Mahébourg.
Roky 1854-55

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.