Moderátoři: smith

grofik

Uživatel
#91 - 3. 1. 2012, 22:44

Akú kávu prinesieme takú uvarí 😉
Potrebujem tam ísť a priatelom potriasť pravicov ,ale potom môžeme do N-C je tam už aj fajčiarska kaviarnička to ja rád. 🙂

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

tenzor

Moderátor
#92 - 3. 1. 2012, 22:44
Palpay je plus 2,5% za prevod. Apropo ja mám výhodu mne do mojej témy občas prispeje Korunka, Turtle ale inak mám klídek. 😉 správne je aj D.K. aj D.J.K. ...

Jaké plus 2.5%? Kupující neplatí nic navíc, nějaká procenta (podle státu a objemu obchodů a bývá to víc než 2.5%) se odečítají prodejci při připsání částky.
A pokud je tím myšlen poplatek za převod do jiné měny, tak žádná banka na světě nepřevádí zadarmo za střed.

grofik

Uživatel
#93 - 3. 1. 2012, 22:48

neviem pokiaľ platievam do Afriky cez Palpay tak až 3,5% Azia je 2,5% to sú moje skúsenosti ,
je pravda platím za kamene ,čiže poplatky znášam ja, čistú sumu musí dostať môj partner na druhej strane.

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

numizmatikagal

Uživatel
#94 - 3. 1. 2012, 22:54

POZRITE SI PRI PLATBÁCH NIECO TAKE AKO - SHA - Poplatky sa delia medzi predajcom a kupujúcim - väčšinou je to už v cene poplatkov za účet, ale ked máte viac platieb do zahraničia ako standrad tak Vám to banka dá pekne zaplatiť. Druhá Vec, v Turecku euro nechcú tam berú iba USD - vydavateľa konkrétnej knihy poznám a vždy som mu posielal USD lebo euro nechcem - takže si tam kludke okrem poplatkov zarátajte aj kurzový rozdiel ktorý Vám banka dá tak isto pekne zaplatiť!!!!!

tenzor

Moderátor
#95 - 3. 1. 2012, 23:10

grofik: Tak pokud je to platba urcite dohodnute navysene castky, tak urcite, ale v pripade nakupu na eBayi uz se nic navic (krome postovneho, samozrejme) neplati.
numismatikagal: co chteji v Turecku, neni podstatne, automaticky se castka prevede na menu, v ktere je aukce vedena. V tomto pripade jsou to dolary, takze se to prevede na dolary, stejnejako by se to prevedlo na jakoukoli jinou menu.
Edit: samozrejme, zapominam, ze na Slovensku muzete platit v EU eurem.. 🙂 tady v CR vetsinou musime prevadet v kazdem pripade a to je pres PayPal daleko mene problemovejsi nez pres banku

grofik

Uživatel
#96 - 3. 1. 2012, 23:15

to tenzor ; platievame priamo to sú iné záležitosti ,rýchlosť atd....
eBay je zasa niečo iné, tam nestarám o poplatok Banke.

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

numizmatikagal

Uživatel
#97 - 3. 1. 2012, 23:20

Nie každý má Paypal!!!!! Dokonca si myslím že väčšina ešte nemá paypal - preto som písal o poplatkoch.

Dracek

Uživatel
#98 - 3. 1. 2012, 23:25

Kdo nemá Paypal, většinou nenakupuje na ebay!!!!! Tam je to dokonce nejběžnější způsob platby.

http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

numizmatikagal

Uživatel
#99 - 3. 1. 2012, 23:38

Je strašne veľa zberateľov ktorý vôbec nenakupujú na e-bay!!! Ďalej je veľa "starších" zberateľov ktorý cez internet vôbec nenakupujú alebo ho vôbec nemajú!!

Vanya

Uživatel
#100 - 4. 1. 2012, 00:06

Pokial niekdo inzeruje na verejnych forach, musi pocitat s tym, ze tam budu reakcie, ak sa najdu lacnejsie zdroje. Pre kupujuceho je urcite vyhodnejsie kupit cez Ebay, pokial ma Paypal, nie je co riesit. V tomto pripade dokonca postovne 0, prevod 0, 100% zaruka dodania tovaru alebo vratenia penazi (Ebay buyer protection)...

CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Rakousko - čistá - č. 1908

Rakousko - čistá - č. 1908

Cena: 9,- Kč

Přejít na eshop
Jáchymov - kolébka atomového věku - čistá - č. 1549

Jáchymov - kolébka atomového věku - čistá - č. 1549

Cena: 1,- Kč

Přejít na eshop
PT 6, OF, Tradice české známkové tvorby 1998

PT 6, OF, Tradice české známkové tvorby 1998

Cena: 99,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Jay More - 169

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Jay More - 169

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Album VARIO G - luxusní desky

Album VARIO G - luxusní desky

Cena: 1298,- Kč

Přejít na eshop
Na pomoc zaplaveným oblastem jižního Slovenska - čistá - č. 1472-1473

Na pomoc zaplaveným oblastem jižního Slovenska - čistá - č. 1472-1473

Cena: 5,- Kč

Přejít na eshop
Volné kartičky s průhlednými pásky - EKC6D/3S - 331 723

Volné kartičky s průhlednými pásky - EKC6D/3S - 331 723

Cena: 649,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1490

Rakousko - čistá - č. 1490

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop
Sada oběžných mincí 2011 - ČR - Plzeňský kraj - ČNB

Sada oběžných mincí 2011 - ČR - Plzeňský kraj - ČNB

Cena: 2500,- Kč

Přejít na eshop
Lupa hodinářská a skládací - LCH 8920 - D 083

Lupa hodinářská a skládací - LCH 8920 - D 083

Cena: 130,- Kč

Přejít na eshop