Moderátoři: smith

Profa

Uživatel
#1881 - 2. 3. 2019, 18:10

Numismatický sborník 13 (Academia 1975). Prodám za 100,- + poštovné. Má někdo zájem?

denar

Uživatel
#1882 - 2. 3. 2019, 21:19

Měl bych zájem o ten sborník. Prosím o kontakt na mince01@seznam.cz

Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz

Malkotent

Uživatel
#1883 - 4. 3. 2019, 09:39

Zdravim, potreboval by som pomoct - mohol by mi niekto poslat par fotiek/scan z publikacie :

Emil Novák : Korunovace a korunovační ražby habsburské monarchie
diel II : Ferdinand II - Jozef I

hladam nieco ku korunovacii Leopold I roku 1656 v Prahe .. nasiel som medailu : https://www.numisbids.com/n.php?p=lot&sid=1487&lot=181&fbclid=IwAR2JYBg-w8cBW06NqAvGCBcIMaaPbSiMZLueriStKq6LBaZKAyz-q7ssyNY

zaujimalo by ma ci boli aj ine medaile/zetony k tejto Prazsekej korunovacii .. pripadne je ina literatura Leopold I + Prazske korunovacne zetony ??
dik 🙂

kurucpp@gmail.com

Rakoczi

Uživatel
#1884 - 12. 3. 2019, 11:44

Pěkný den,

mohl by mi prosím někdo poradit nebo doporučit nějakou literaturu zaměřenou na mincovnictví v obojí Lužici (primárně na brakteáty, pokud tedy něco existuje) a na slezské kvartníky?

Popř. říct jakou práci upřednostnit pro prostudování vývoje denárové měny v českých zemích, zejména pak motivů... zda je lepší dílo Eduarda Fialy (České denáry), Fr. Cacha (Nejstarší české mince) či práce Kristiana Tunwalds (České a moravské denáry a brakteáty)?

Děkuji za případné odpovědi

Venediger

Uživatel
#1885 - 13. 3. 2019, 06:21

K těm brakteátům bych zkusil nově vydanou knihu P. Schneidera o depotu z Levínské Olešnice, kterou vydalo Národní muzeum. Je tam i část věnovaná Lužici.

Rakoczi

Uživatel
#1886 - 27. 4. 2019, 16:40
K těm brakteátům bych zkusil nově vydanou knihu P. Schneidera o depotu z Levínské Olešnice, kterou vydalo Národní muzeum. Je tam i část věnovaná Lužici.

Pěkný den kolegové,

nevěděl by prosím někdo, jak se nazývá článek zabývající se zkušebními ražbami nejnižších haléřových nominálů korunové měny Františka Josefa I. psaný v češtině?

Nemohu si bohužel vzpomenout ani na název článku ani na autora a ani na to v jakém případném periodiku článek vyšel 🙄

A děkuji za doporučení Venediger

pavelgregor

Moderátor
#1887 - 27. 4. 2019, 20:53

Není to některý z těchto článků?

Polívka: Neznámý haléř Františka Josefa I. z roku 1914 značka K. B - NL1963/5

Barvulský: Skůšobná ražba alebo obeživo? - NL1968/5-6

Kopejtko: Talisman pro štěstí ražený k 65. výročí vlády Františka Josefa I. - NL1991/3

Rakoczi

Uživatel
#1888 - 27. 4. 2019, 21:27

Článek byl určitě vydán někdy po r. 2000.

Každopádně děkuji za doplnění.

Guldiner

Moderátor
#1889 - 17. 5. 2019, 21:38

Zdravím kolegové, kolegyně...
Rád bych znal váš názor na komentovaný katalog Radka Havla
Samotná cena katalogu v odkazu mi přijde poněkud vysoká, asi nejspíš prodejcem.
Zajímala by mne kvalita zpracování ,obsah a rozsah komentářu.Případně zda-li jsou uváděné nějaké zajímavosti k ražbám...
Pokud někdo máte zkušenosti, předem vám děkuji za případné reakce...

http://www.numisargo.com/index.php/cz/literatura/komentovaný-katalog-československých-a-českých-oběžných-mincí-1919-2019-detail

Konzultace a poradenství v oboru numismatiky
https://www.linkedin.com/in/milan-heczko-01291424b
https://pin.it/4kDaagI
milan.heczko@yahoo.com

pavelgregor

Moderátor
#1890 - 17. 5. 2019, 23:25

Tenhle katalog nemám, ale pokud můžu soudit podle předchozích katalogů, po kterých se jen zaprášilo, svou cenu má. Je to Aurea, takže zpracování bude kvalitní, fotky na vysoké úrovni. Také ceny budou určitě blíž, než u nejmenovaného rádobyautora.

Musím přiznat, že oba předchozí katalogy jsem dostal zdarma, takže moje hodnocení tím může být zkresleno. 😆 I když tento šmuk nesbírám, jsem rád, že je mám. Kdybych sbíral modernu, určitě bych je používal.

Pokud vezmu v úvahu, že jak Mince a medaile, tak i Papírová platidla měli doporučenou cenu 149 a 199, a dnes se prodávaj kolem litru, tak je to v pohodě.

Mince a medaile 1918-2018 (což předpokládám je předchozí katalog), měl přes 320 stránek.

Je to sice pálka, ale myslím si, že se Ti investice vyplatí.

Jestli chceš, písni mi mail. Pošlu pár fotek z těch, co mám, abys měl představu, juak vypadaly ty předchozí.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.