Moderátoři: smith

Kenedz

Uživatel
#1921 - 11. 6. 2019, 13:58

Tak dnes mi potvrdili příjem platby a knihu odesílají. O poštovném ani slovo, tak je to v pořádku.
Ještě jednou jsem se koukal na jejich nabídku a u některých je uvedena jen cena, u dalších cena a poštovné v EU zdarma a u zbytku cena + poštovné. Nevím, proč to mají takto rozdělené, ale u této je jen cena, tak poštovné zdarma.
Zatím jediné zklamání mi způsobila má banka. Nemám Euro účet, a tak na radu paní z banky jsem provedl SEPA platbu. Bohužel mi strhli 250Kč, i když ve smluvních podmínkách je částka výrazně nižšší. Neřádi. 👿
Teď se těším až kniha dorazí.

mitom007 moc děkuji
kacuro nevím, odkud jsi, ale pokud by jsi si ji chtěl prohlédnout, než si ji koupíš, rád ti ji půjčím, tedy pokud dorazí 🙂

novotny-zdenek@seznam.cz

Kenedz

Uživatel
#1922 - 14. 6. 2019, 22:17

Tak kniha je doma.
Rychlý a bezproblémový obchod. 🙂
Jak našetřím nějakou korunu, kouknu se k nim, jestli tam nemají něco na středověké německo. Tato literatura mi v knihovně chybí. 😞

novotny-zdenek@seznam.cz

oliver

Moderátor
#1923 - 15. 6. 2019, 12:33

to bude asi celkem potiz, na lecos se da pouzit "stara" literatura, napr. Saurma (a podobnejch, ale mene znamejch starejch veci bude asi vic). relativne nove je toto: Deutsche Münzen Ergebnisse aua Auktionen - Preise aus Listen 800-2001 (autor Gerd-Volker Weege), ale je to spis takovej ten katalog americkyho stylu - i kdyz je pravda, ze v Saurmovi si clovek taky zrovna nic moc nepocte.

potiz je, ze asi sehnat vylozene ucelene dilo pokryvajici cele Nemecko snadne nebude (mozna ale nekdo vedet bude). Ono jakkoliv se Nemecko dnes tvari jednotne, historicky - nebyt neceho jako svate rise rimske - proste nema za sebou takovou historii, jako zeme Koruny ceske - a to se slusi rict, ze ani u nas to nebyla kdovijaka hitparada. At si rikaji co chteji - prave mince jsou jednim z dukazu toho, ze to byla banda malickych soolistickych statu, ktere se spojili jen, kdyz chteli nekomu ublizit nebo nekdo chtel ublizit jim 😈 😈 😈 . ok, trocha nadsazky, ale clovek jim musi vracet ty jejich napady co maji (Cechy muzete v tech prehledech casto najit jako zcela samozrejmou soucast "Nemecka"). trochu se pak z te masaze vytraci, kdy to byl mensi ci vetsi formalizmus, kdy to tak opravdu nebylo a kdy cesky kral nesl titul cisare (coz ovsem neznamena, ze Cechy = Nemecko - pro nektere autory bohuzel ano).

zpet k veci. ja napr. nedavno koupil za smesny peniz (200 CZK) uplne jako novou knihu (pouze chybi prebal):

https://www.ma-shops.de/stollhoff/item.php?id=11872

cenovka v ni puvodne byla 1400 CZK (coz +/- odpovida i tem 60 eckum). no v realu tam toho ale zas kdovijak moc neni. takze za 200 CZK je dobra, 60 eur bych za ni fakt nedal. no, co byste taky cekali, kdyz je to o jednom z drobecku z Nemecka - Horni Falc je jednim ze sedmi obvodu Bavorska, ktere je jednim ze 16 zemi Nemecka 😈

mitom007

Uživatel
#1924 - 15. 6. 2019, 13:20

Pred 4 roky jsem si koupil na Nemecko toto:
http://numismarket.eu/domains/numismarket.eu/2015/12/30/nemecke-mince-962-2015/
Abych pravdu rekl tak tento a podobne velke katalogy moc nedoporucuju. Konkretne vyse uvedeny je sice rozsahly, ale jsou v nem jen mince ktere autor zaznamenal v aukcich. Pokud v aukci nektera nebyla, nenajdete ji v nem. Doporucoval bych spise specializovane katalogy.

Ostatně soudím že EU musí být zničena.

Kenedz

Uživatel
#1925 - 15. 6. 2019, 21:32

No to je právě ten problém, proč v knihovně zatím nic nemám. Já sháním něco, co neexistuje. 😞
U toho zmiňovaného prodejce mě zaujalo toto:

Volker Weege

Die Deutschen Münzen des Mittelalters
Münz- und Bewertungskatalog Format A5, 584 Seiten, SW. Plus 30 Mittelalter-Sammlerkarten in Farbe nach Ihrer Wahl aus dem Buch

  • einem Sammlerordner. ISBN 978-3-9504195-3-5, Preis: Euro 99,-

Volker Weege

DEUTSCHE MÜNZEN
40.000 Auktionsergebnisse + 6000 Fotos
DIN A4 Format 582 Seiten
77,- Euro + Porto

Je to celkem balík, budu na to chvíli šetřit.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

novotny-zdenek@seznam.cz

pavelgregor

Moderátor
#1926 - 16. 6. 2019, 21:16

Kenedz: Jestli chceš ty DEUTSCHE MÜNZEN 800-2001, tak Ti je vyměním za nějakej pěknej středověkej drobák.

Jak psal Oli. Na Německo pořádnej katalog neexistuje. To, co zahrnuje víceméně všechna území, se ve výsledku nedá použít, protože jsou strašně povrchní. Takže se musí kupovat na každou oblast samostatný knížky. A to jsou celkem pálky. 😞

Jako jeden z použitelnějších doporučuju Die Münzen der Landgrafen von Leuchtenberg und Grafen von Hals ISBN3924861749 - Suprový na halský feniky. Obsahuje i seznam jejich nálezů v Čechách.

Na mladší Bavorsko celkem v Čechách dostupná Die Münzen der Baierischen Herzöge und Kurfürsten 1506-1806

Venediger

Uživatel
#1927 - 17. 6. 2019, 06:25

Je jasné, že specializované knížky na jednotlivé německé státy, města apod. jsou podrobnější, ale i celková literatura existuje. Člověk v ní logicky nenajde vše, ale na hrubou orientaci ve stylu Saurmy to může stačit. V Braunschweigu vydali před pár lety dvojici rozměrných publikací na základě jejich sbírky. Jde se na to podívat i na netu: https://publikationsserver.tu-braunschweig.de/servlets/solr/find?fq=category.top:"mir_genres:book" AND (state:published OR createdby:guest )&version=4.5&condQuery=leschhorn.

Kenedz

Uživatel
#1928 - 17. 6. 2019, 08:04

Pavelgregor:
Zájem bych měl, ale co jsem měl zajímavé drobáčky jsem dával vloni do aukce. Poptám se kolegů, jestli nemají něco navíc.

Venediger: Děkuji za odkaz, ono toho je na internetu celkem dost, dají se i procházet různé auční katalogy. Když já jsem spíš ,,papírář,, mám rád knihy, kde si to mohu pěkně v klidu prolistovat.

Já to německo nechci sbírat, spíš jen chtěl jsem mít nějakou literaturu doma. Občas člověk dostane do ruky nějaké kolečko a vůbec netuší co to je. A to je potom pro mě zábava listovat v těch knihách a hledat. Svým způsobem je to jakýsi druh výuky, něco jako slabikář v 1.třídě. 🙂

novotny-zdenek@seznam.cz

pavelgregor

Moderátor
#1929 - 17. 6. 2019, 18:24

Jasný. Máš ho u mně schovanej.

miron

Uživatel
#1930 - 8. 7. 2019, 08:32

Dobrý den všem. Nerad bych aby to vypadalo, že tady loudím ale nikde nemůžu sehnat "Česka drobná mince doby předhusitské a husitské, 1300-1471" od K. Castelina. Několikrát jsem jí neúspěšně dražil v aukcích. Sice mám raději literaturu jako knihu ale v tomto případě by mi pomohlo i pdf. Pokud by se našel někdo, kdo by mohl poskytnout, byl bych šťastný.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.