Moderátoři: smith

rebel76

Uživatel
#2001 - 27. 5. 2020, 14:40

Dnes mi přišli tyto publikace.
Za mě mohu jen doporučit :-)
Obědnáno zde na sběrateli a zase krok do předu :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

lub121

Uživatel
#2002 - 27. 5. 2020, 18:15

Také mi dnes přišly. Moc pěkné.

Poptávám: Nejstarší české mince II. díl - František Cach

lub121@seznam.cz

pavelgregor

Moderátor
#2003 - 6. 6. 2020, 11:05

Rád bych upozornil na jednu zajímavou knížku. Mně na ni pro změnu upozornil Oliver.
Susanne Sauer : Der klassische Grazer pfennig des 13. und 14. Jahrhunderts

Včera mi přišla, a vypadá zajímavě.

Objednat se dá např. přes:
https://www.ma-shops.com/sauer/item.php?id=299

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

pavelgregor

Moderátor
#2004 - 6. 6. 2020, 11:19

Odešlo mi to dřív, takže ještě doplňuju pár dalších obrázků.
Na začátku je stručný úvod do problematiky. Vysvětlení rozdílů ražeb mincoven Štýrský Hradec a Oberzeiring. seznam mincmistrů atd.

Druhá část popisuje podrobně každý typ. Následuje seznam nálezů a typů v nich obsažených. nálezy jsou rozděleny do několika skupin, podle období.

V třetí části jsou uvedeny hlavní typy podle obrazů. jsou rozděleny do skupin, podle toho, co zobrazují. Číslo pod pérovkou pak odkazuje na popis konkrétního typu. Takže nemusíte listovat celou knihou, ale nejdřív podle této tabulky určit typ, a pak si dohledat zbytek. To samé platí pro obrazy rubů.

V poslední části je katalog provedený formou karet pro každý typ. Obsahuje fotografii, pérovku a všechny potřebné informace.

Samozřejmostí jsou pak i převodní tabulky mezi základními typologiemi. Takže se lze orientovat i podle CNA.

Prošel jsem si ji zatím jen zběžně, ale vypadá, že se bude dát použít pro určování těchto feniků.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

rebel76

Uživatel
#2005 - 25. 8. 2020, 12:51

😉 Zdravím Vás, chtěl bych vás tady upozornit na poměrně nový katalog týkající se slezských mincí.
Katalog vyšel loni v Polsku a týká se společného mincování 3 bratrů.
Lehnicko-Břežských knížat v letech 1651-1662. V polštině se katalog jmenuje Wspólne Mennictwo Trzech Braci 1651-1662
Autorem katalogu je p. Marcin Grandowski
V katalogu jsou na 750 stránkách formátu A4 velmi podrobně popsány a nafoceny varianty typy a podtypy
společného mincování 3 bratrů od nejnižší nominálu po násobky dukátů s určením vzácností daných mincí.
V katalogu nejsou udány ceny mincí.
Jedná se o velmi podobné zpracování a v tomto rozsahu dosud nepublikované.
Náklad katalogu je jen 200 kusů.Katalog je napsán v polštině a němčine.
Autor použil k zpracování katalogu cca 3000 mincí ze soukromých a muzeiních sbírek z celého světa.
U nás je výhradním distributorem p. Tomáš Červinka
V případě zájmu a nebo jakéhokoliv dotazu ho můžete kontaktovat na email : CervT@seznam.cz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

lub121

Uživatel
#2006 - 23. 9. 2020, 17:49

Dobrý den,
poradí mi někdo literaturu na míšeňské brakteáty?
Pár jich mám a chtěl bych si je určit.
Děkuji

lub121@seznam.cz

Venediger

Uživatel
#2007 - 5. 10. 2020, 07:21

Chtěl bych se znalejších situace na Slovensku zeptat, jestli někdo náhodou neví, zda ještě bude vycházet sborník Slovenská numizmatika nebo je definitivně mrtvý? Koukal jsem, že poslední číslo 20 je z roku 2015, takže už docela letitá díra ve vydávání. A případně co ostatní periodika? Bude letos venku nový Denarius (osmička) a Numizmatika (č. 29) (pokud se už nestalo a já to jen nezaregistroval)?

grofik

Uživatel
#2008 - 5. 10. 2020, 08:58

Vendiger, časopis Numizmatika Slovenskej numizmatickej spoločnosti má momentálne č. 28 z roku 2019 a bol distribuovaný medzi členov SNS vrátane výročnej medaile.
Neprispievať SAV financiami na vydávanie časopisu, bolo by to ako zo všetkým v "rannej demokracii".

Priemer členskej základne v rámci Slovenska je 64,5 rokov,
Nitra má priemer 62,1 roka, sme mladíci... 😁

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Malkotent

Uživatel
#2009 - 5. 10. 2020, 21:03

Venediger : Denarius bude o necele 2 tyzdne..
grofik : c.28 je mozne aj niekde kupit ?

kurucpp@gmail.com

Venediger

Uživatel
#2010 - 6. 10. 2020, 06:34

Grofik a Malkotent: díky za info. Ad Grofik: Přitom věku to je ale zase spousta zkušeností...

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.