Moderátoři: smith

rebel76

Uživatel
#2011 - 19. 10. 2020, 15:49

Zdravím a nabízím k prodeji.
Numismatické listy rok 2008 č. 1
Mino jiné pěkný článek R. Veselého na Bílé peníze Ferdinanda I.
Cena 50korun + 50pošta v rámci ČR
Více na email rebel76@seznam.cz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

rebel76

Uživatel
#2012 - 19. 10. 2020, 15:58

Numismatické listy rok 2007 č. 1.
Mimo jiné :Zdenka Memeškalová-Jiroudková - Nálezy jednotlivých mincí
z archeologického výzkumu hradu Vizmburku
Cena 50korun +pošta v rámci ČR 50
Více na email rebel76@seznam.cz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

rebel76

Uživatel
#2013 - 19. 10. 2020, 16:07

11 ks. Numismatických listů.
Roky
2005 č. 2, 2006 č. 1,2,3,4
2007 č. 2,3,4
2008 č. 2,3,4
Cena za komplet 11ks 300koron +100pošta v rámci ČR
Více na email rebel76@seznam.cz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

pavelgregor

Moderátor
#2014 - 27. 10. 2020, 17:48

Po delší době dávám opět svoji poptávku literatury.

Sháním:
Emmerig, H. 2007: Bayerns Münzgeschichte im 15. Jahrhundert. Münzpolitik und Münzprägung der bayerischen Herzogtümer und ihrer Nachbarn von 1390 bis 1470 - oba dva díly.

Jak na to tak koukám, tak je v podstatě nesehnatelná. Pokud máte někdo dobré kontakty v zahraničí, zkuste se, prosím, pozeptat. S vysokou cenou počítám a určitě se domluvíme i na kompenzaci za námahu. 😆

Předem děkuju.

Alex_Da

Uživatel
#2015 - 17. 11. 2020, 10:21

Hi folks! I cant seem to find "Rubní značky pražských grošů" by Jiří Hána available for purchase online. Can someone help?

kacuro

Uživatel
#2016 - 17. 11. 2020, 14:48

Hi Alex! This brochure can no longer be bought, except somewhere in an antiquarian bookshop, or won in an auction.

Kucera

Moderátor
#2017 - 9. 12. 2020, 20:03

V právě vyšlém č. 5,6-2020 Numismatického časopisu jsem se dočetl že na zasedání 2. Rady ČNS byla schválena Změna odběru Numismatických listů.
Může mi někdo kdo se zasedání zúčastnil nebo má k dispozici usnesení, osvětlit v čem spočívá uvedená změna? Díky.

Fidzi

Uživatel
#2018 - 15. 12. 2020, 18:40

Mali ste už niekto v ruke novú knihu Jiří Veselský: Mince římské republiky. Čo na to poviete? Stojí to za tých 100€ aj pre nezberateľa antických mincí?
Najmä by ma zaujímalo či časti mimo samotného katalógu mincí prinášajú niečo nového alebo je to kompilát staršej publikácie "Rímske rody, mýty, legendy a skutečnosti..." Ďakujem.

Processed coin catalogs 4.068 Auctions / 33.800 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

oliver

Moderátor
#2019 - 15. 12. 2020, 23:18
V právě vyšlém č. 5,6-2020 Numismatického časopisu jsem se dočetl že na zasedání 2. Rady ČNS byla schválena Změna odběru Numismatických listů. Může mi někdo kdo se zasedání zúčastnil nebo má k dispozici usnesení, osvětlit v čem spočívá uvedená změna? Díky.

myslim, ze uz se to tu mozna i nekde resilo, je to jedna z otazek, co opet vyvolava emoce, jsou v tom i osobni spory a ja bych nerad zabredl do dalsi marne diskuse o vyznamu, smyslu a smerovani CNS

tak tedy vec se ma zhruba tak, ze z historickych duvodu CNS dotovala vydavani NL, protoze NL vlastne byly spolecnym casopisem jak NM, tak CNS (a jeste predtim i SNS). nyni existuje dlouhodoba nespokojenost s opozdenym vydavanim NL, coz bylo impulsem ke vzniku NC (proste bylo nutne mit pravidelne vychazejici clensky casopis/informace) a postupne se jiz radu let pracuje na odstrizeni NL od CNS. tim prestava existovat duvod protezovat pouze jedno z celkem v soucasne dobe tri vychazejicich recenzovanych periodik (NL, NS a FN). v konecnem dusledku to bude znamenat, ze - volne cituji, toto nejsou ma slova:clenove misto v podstate nevychazejiciho NL budou dostavat pravidelne vychazejici vylepseny NC. odber NL se ukonci a bude na kazdem, aby si jeho vydavani hlidal stejne, jako NS nebo FN. ve hre jsou nejake alternativy digitalniho odberu apod.

nyni muj osobni nazor, prominte, neodpustim si ho a rikam to stale do kola: nad rozchodem NL a CNS nejasam, me se spojeni NL s CNS libilo a byl bych radeji, kdyby vse fungovalo a zustalo jak bylo. lec chapu, ze situace je proste z mnoha duvodu neudrzitelna. osobne se pouze branim vymene NL za NC "v kurzovnim pomeru 1:1", neb to proste tak neni a nikdy pravda nebude. dale si myslim, ze informovani clenu dobre zvladaly i "Informace clenum CNS" a pozdeji pak "Numismaticke zpravy CNS" a uprimne nechapu, co na nich bylo spatne. na prispivani do NC mi vadi, ze je to ciste interni casopis, ktery neodebiraji knihovny, nesezenou neclenove a prispevky se tak dostanou jen k velmi omezenemu okruhu ctenaru. osobne bych byl treba rad za to, kdybych jako clen CNS mel slevu na jakekoliv periodikum (predevsim NL, NS, FN), bojim se ale, ze me sny jsou z rise fantasmagorie. ne, ze by to nebylo resitelne, ale spis k tomu neni asi vule.

predem se omlouvam, pokud jsem se dopustil nejakych zasadnich zjednoduseni

zkratky:
NL - Numismaticke listy, NM - Narodni muzeum, SNS - Slovenska numismaticka spolecnost, NC - Numismaticky casopis, NS - Numismaticky sbornik, FN - Folia Numismatica

Kucera

Moderátor
#2020 - 16. 12. 2020, 07:41

Olivere děkuji za odpověď, tušil jsem že se bude jednat o ukončení odběru NL pro členy ČNS. Jen mi přišlo zvláštní že v usnesení je formulka Změna odběru místo jasného Ukončení odběru, jako by se vedení ČNS trochu obávalo co tomu řeknou řadoví členové. No ušetří to ČNS nějaké peníze a o to asi hlavně šlo. Jinak s Vaším osobním názorem naprosto souhlasím.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.