Moderátoři: smith

numizmatikagal

Uživatel
#31 - 21. 12. 2011, 15:39

RIC nie je momentalne kompletne dostupny... Spink ma momentalne v ponuke asi len 5-6 zvazkov.. Sami nevedia kedy vyjde reprint.
Rozdiel medzi RIC a Varbanovom bude v tom, ze v knihe od pana Varbanova bude takmer kazda minca vyobrazena a budu tam aj ceny: trhove alebo dosiahnute na roznych aukciach.....

Samozrejme RIC zostane top katalogom na rimske mince ale aj toto si vela ludi kupi, lebo cena bude podstatne nizsia...

nerva81

Uživatel
#32 - 21. 12. 2011, 15:43

Nedovolim si tvrdit ze Varbanovo dilo dosahne vysoke obliby. Spis se bude jednat o "dilo v pozadi" protoze kdyz nebude uvadet RIC bude mit vzdy prednost Cohen a pak mozna Varbanov.

Pecunia non olet
http://moneta-augusta.net/

numizmatikagal

Uživatel
#33 - 21. 12. 2011, 15:44

na rimske provincne razby existuje katalog:
Ivan Varbanov: Greek imperial coins... Je to 3 zvazkove dielo. Na viac ako 1400 stranach najdete opisanych viac ako 16.000 minci. Cena je 220 keby ste mali zaujme.....

No najuplnejsie opisane rimske provincne mincovnictvo najdete v serii Sylloge Nummorum Graecorum, ale toho je viac ako 250 dielov a to sa aj tazko zhana a je to priserne drahe....

Kompletne opisat tuto etapu rimskeho mincovnictva je podla mna takmer nemozne.... V tych casoch takmer kazde provincne mesto vydavalo svoje vlastne mince a je toho neskutocne mnozstvo....

numizmatikagal

Uživatel
#34 - 21. 12. 2011, 15:47

uvidime.... No v kazdom pripade ja som na to velmi zvedavy... Pisal som si s autorom a len to co mi napisal si zasluzi obdiv... Pracoval na tom celych 10 rokov!

nerva81

Uživatel
#35 - 21. 12. 2011, 15:51
uvidime.... No v kazdom pripade ja som na to velmi zvedavy... Pisal som si s autorom a len to co mi napisal si zasluzi obdiv... Pracoval na tom celych 10 rokov!

Britske muzeum na RIC pres 100 let...
Doporucuji recenzi jednoho dilu v Numismatickém časopise československém tuším z roku 1929.

Pecunia non olet
http://moneta-augusta.net/

numizmatikagal

Uživatel
#36 - 21. 12. 2011, 16:05

mne nemusite predstavovat RIC, poznam to.... Viem kolko rokov a kolko ludi na tom pracovalo... Ti co to zacali sa nedozili posledneho diela.....

RIC vzdy zostane TOP.. Ale treba dat priestor aj novym veciam a nie hned pochybovat o tom.... A na druhej strane uz je kopec minci ktore nie su uvedene v RIC takze bolo by na case zrevidovat aj RIC.

nerva81

Uživatel
#37 - 21. 12. 2011, 16:13
mne nemusite predstavovat RIC, poznam to.... Viem kolko rokov a kolko ludi na tom pracovalo... Ti co to zacali sa nedozili posledneho diela..... RIC vzdy zostane TOP.. Ale treba dat priestor aj novym veciam a nie hned pochybovat o tom.... A na druhej strane uz je kopec minci ktore nie su uvedene v RIC takze bolo by na case zrevidovat aj RIC.

Jak zajiste vite, nove vysly RIC druhy dil je jiz revidovany a doplneny... neobavam se toho ze ostatni dily se toho nedockaji... 🙂

Pecunia non olet
http://moneta-augusta.net/

Vanya

Uživatel
#38 - 21. 12. 2011, 23:46

Neviem ci ma zmysel zhromazdovat nejake obsiahlejsie a drahe katalogy pre rimske alebo grecke mince, ked na internete existuju velmi dobre spracovane databazy, wildwinds pokryva celkom slusne RIC, SNG je tiez online... CNI bolo tiez zverejnene zdarma a v tom trende sa bude pokracovat...
Okrem toho, RIC sa da cely stiahnut v pdf (ci uz legalne alebo nie je ina otazka).
Osobne mam vsetky katalogy od Seara, to bolo maximum, co som bol ochotny investovat do tejto oblasti.

CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku

numizmatikagal

Uživatel
#39 - 21. 12. 2011, 23:52

Ved práve o to ide - o pirátske a nelegálne scany - niekto, alebo celý tím ludí pracuje celé roky na niečom a potom to jednoducho nejaký chytrák nascenuje a dá to na internet....... ja to odsudzujem.....!!!!
Investícia do kníh nie je blbosť - to sa každému vráti .. tak či onak....
Ja osobne nemám rád online knihy a ani žiadne podobné srandičky - kniha vždy zostane knihou!!!!!!
RIC - pdf - to ma vôbec nezaujíma - ale držať tú knihu v ruke je zážitok!

tenzor

Moderátor
#40 - 22. 12. 2011, 00:35

No, bylo by dobre rozlisovat - vsechno v pdf nejsou piratske a nelegalni scany (jako treba v pripade Seara a jinych modernich katalogu). Knihovny si takhle prevadeji do digitalni podoby vse mozne. Kdyz pominu, ze autorska prava zanikaji 50 nebo max. 70 let po smrti autora, tak v pripade vedeckych del nejde o nic nelegalniho, to by asi nemohly fungovat knihovny (a na namitku, ze se tam plati nejaky poplatek, tak jednak vetsinou minimalni a jednak ne vsude na svete a nektere veci se daji studovat i pres internet, coz je vyhodne jak pro ctenare, tak i pro knihovnu, kdyz nemussi knihu fyzicky pujcovat). Nevim, jak je to konkretne s RIC, ale videl jsem nektere dily dostupne online hostovane na univerzitnich serverech, takze o ilegalite starych vydani v PDF bych pochyboval. Jina situace asi bude s novymi vydanimi.
Taky mam radsi v ruce knihu, ale byt nemam nafukovaci a kdybych mel shanet tech par set knih starsi numismaticke literatury, co jsem si stahl z digitalni knihovny British Musea ad., asi bych se z toho musel zblaznit a prodat sbirku, abych na ty knihy (nektere se sberatelskou cenou bez ohledu na obsah) mel.
Jinak bych byl rad, kdybyste mi odpovedel na mail ohledne objednavky 🙂

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Pergamenové sáčky - LINDNER - 715

Pergamenové sáčky - LINDNER - 715

Cena: 1537,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 2050

Rakousko - čistá - č. 2050

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Pergamenové sáčky - LINDNER - 713

Pergamenové sáčky - LINDNER - 713

Cena: 1175,- Kč

Přejít na eshop
Den čs. poštovní známky 1969 - čistá - č. 1803

Den čs. poštovní známky 1969 - čistá - č. 1803

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 367-368

NSR - čistá - č. 367-368

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Den čs. poštovní známky 1983 - čistá - č. 2626

Den čs. poštovní známky 1983 - čistá - č. 2626

Cena: 1,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Jeff Hackett - 171

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Jeff Hackett - 171

Cena: 10,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 995-999

NSR - čistá - č. 995-999

Cena: 70,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Scott Niedermayer - 232

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Scott Niedermayer - 232

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Albové listy A4 - nezasklené, POMfila ČR - ročník 1993-2020, známkové sešitky ZSL a VZS - (100 listů), bez oba

Albové listy A4 - nezasklené, POMfila ČR - ročník 1993-2020, známkové sešitky ZSL a VZS - (100 listů), bez oba

Cena: 800,- Kč

Přejít na eshop