Moderátoři: smith

Vanya

Uživatel
#41 - 22. 12. 2011, 10:53

Tie zdroje, ktore som spominal (okrem RIC v pdf) su samozrejme legalne zdroje, ziadne piratske scany. SNG zverejnilo British Academy, CNI zverejnilo talianske ministerstvo kultury, mnoho projektov ako wildwinds a pod je vysledok spoluprace stoviek zberatelov, ktori tam uploaduju svoje vlastne mince, akurat je to zindexovane podla RIC a ostatnych znamych katalogov - co urcite nie je nelegalne, skor si to zasluzi uznanie za neskutocnu namahu, co zostavenie takej databazy stoji.
Iste, kniha je kniha, tiez si rad otvorim a precitam cosi pri kave, ale pri takychto obsiahlych oblastiach ako su anticke mince je daleko praktickejsie pouzit na vyhladavanie nejaku digitalnu databazu, to uz nehovorim o tom, ze pri knihach trva niekedy desatrocia, kym sa nieco opravi, doplni, obrazky maju svoje limity, cross referencie neexistuju...
Ak sa niekdo specializuje na urcitu malu oblast a k nej ma specializovane katalogy, tak ano, to chapem...
Dalsia vec je cena, 30 euro za knihu je este ta prijatelnejsia cena, ale ked si to clovek vynasobi tym mnozstvom knih co ma (alebo by chcel mat), tak to uz ide pekne do penazi, nehovoriac o tom, ze z niektorych knih ktore vysli v mensich nakladoch sa stal nedostupny tovar, pretoze sa predavaju za premrstene ceny, a za tie ceny akurat lezia zatuchnute na policke u predajcu.
Odvtedy ako sa objavili piratske scany Roman Coins and their values, klesla cena tlacenych priblizne na polovicu (ja som kupoval este za tu vyssiu cenu). Pochybujem, ze na tom stratil autor co i len $, skor si myslim, ze za tuto cenu sa preda tych vytlackov daleko viac, akurat ze knihkupci uz nemaju na tom 100% marze. Dnes sa aj knihy tlacia v Cine s minimalnymi nakladmi.

CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku

Archypov

Moderátor
#42 - 22. 12. 2011, 13:00

trobo napsal/a:

Iba doplním Archetypove otázky...

Ja ti dám Archetypa...!!! 😈 😁

numizmatikagal

Uživatel
#43 - 22. 12. 2011, 18:14

Chcel by som Vám dať do pozornosti novú literatúru. Je to fakt veľmi dobrý ktalog. Keby mal niekto záujem, nech mi napíše na: numizmatikagal@magnats.sk.

numizmatikagal

Uživatel
#44 - 22. 12. 2011, 18:15

Zlatko Viscevič – COINS AND BANKNOTES of Yugoslavia, Slovenia, Croatia, Bosnia a Hercegovina, Serbia, Montenegro and Macedonia

Konečne vyšlo druhé, prepracované vydanie tohto super katalógu. Na viac ako 1200 stranách nájdete opísané, vyobrazené a ocenené všetky mince a bankovky:
Slovinsko (všetky obehové, pamätné mince ako aj privátne vydania), Chorvátsko (mince kráľovstva Chorvátska, Slovinska a Dalmácie, mince Chorvátskej republiky), Bosnia a Hercegovina (všetky obehové aj pamätné mince), Juhoslávia (mince kráľovstva Srbov, Chorvátov a Slovincov, mince Juhoslovanského kráľovstva, mince Juhoslovanskej a Juhoslovanskej ľudovej republiky), Srbsko ( mince Srbského kniežatstva, Srbského kráľovstva a Srbskej republiky), Čierna Hora ( mince kniežatstva Čierna Hora, mince kráľovstva Čierna Hora, mince republiky Čierna Hora), Macedónsko (mince Macedónskej republiky).

numizmatikagal

Uživatel
#45 - 22. 12. 2011, 18:16

A je tu ešte jeden veľmi zaujímavý katalóg - je síce z roku 2009 - ale koho nezaujíma euro tak to úplne stačí. Tak isto keby mal niekto záujem nech mi napíše: numizmatikagal@magnats.sk

numizmatikagal

Uživatel
#46 - 22. 12. 2011, 18:16

ALFA EDIZIONI - TORINO - CATALOGO ALFA DELLE MONETE ITALIANE E REGIONI 34A EDIZIONE 2009

Ponúkam Vám perfektný katalóg z Talianska. Na viac ako 960ich stranách nájdete opísané a samozrejme aj vyobrazené aj ocenené mince:

Lombardska, Benátok, Republiky Subalpina, Napoleona I. pre Taliansko, Saridnského kráľovstva, Talianských kolónií (Eritrea, Somálsko, Albánsko...), Talianského kráľovstva, Talianskej republiky, San Marina, Vatikánu ako aj regionálne vydania z Modeni, Faenzi, Novellara....

trobo

Uživatel
#47 - 23. 12. 2011, 12:08
trobo napsal/a: Iba doplním Archetypove otázky... ...

Ospravedlňujem sa.
Preklep. 🙂

Si vis pacem, para bellum.
Acta non verba.

kacuro

Uživatel
#48 - 23. 12. 2011, 12:28

Archetyp je náhodou dobrá přezdívka 😈 😆 😆

Misak33

Moderátor
#49 - 23. 12. 2011, 12:29

Presne, myslim ze by ses mel prejmenovat Archy 😃.

Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/

Archypov

Moderátor
#50 - 23. 12. 2011, 12:54

No budem nad tým premýšľať... 😃

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Nová Praha - čistá - č. 2329-2332

Nová Praha - čistá - č. 2329-2332

Cena: 9,- Kč

Přejít na eshop
Historická výročí měst - čistá - č. 1414-1420

Historická výročí měst - čistá - č. 1414-1420

Cena: 12,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Al Macinnis - 22

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Al Macinnis - 22

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Alfons Maria Mucha - Rakousko - 1,15 Euro

Alfons Maria Mucha - Rakousko - 1,15 Euro

Cena: 41,- Kč

Přejít na eshop
10. výročí úmrtí T. G. Masaryka - čistá - č. 458-459

10. výročí úmrtí T. G. Masaryka - čistá - č. 458-459

Cena: 5,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Glen Wesley - 10

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Glen Wesley - 10

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Umění 2001 - razítkovaná - č. 309-311

Umění 2001 - razítkovaná - č. 309-311

Cena: 52,- Kč

Přejít na eshop
Album na bankovky POMfila A4

Album na bankovky POMfila A4

Cena: 299,- Kč

Přejít na eshop
Albové listy POMfila SR - ročník 2010, A4, papír 160 g, zákl. verze - (5), vč. zesílených obalů

Albové listy POMfila SR - ročník 2010, A4, papír 160 g, zákl. verze - (5), vč. zesílených obalů

Cena: 52,- Kč

Přejít na eshop
Box na mincovní rámečky KR BOX

Box na mincovní rámečky KR BOX

Cena: 232,- Kč

Přejít na eshop