Moderátoři: smith, Misak33, Guldiner

oliver

Moderátor
#601 - 29. 4. 2019, 19:53

vim moc dobre co pisu a co jsem napsal, zamyslet se nemam nad cim a kolegialitu neresim

nektere veci mi stacilo cist jen jednou, opravdu

je mi lito, ale opravdu bych obchod, kdy bych vyhral napr. minci v cene 4000,- v "aukci od koruny" za cenu 2000,- a bylo by mi nabizeno prodejcem navyseni na 4000,- nepovazoval za ferovy. ano, mozna bych se za jistych okolnosti mohl zdrzet negativniho komentare, protoze vim, ze Aukro by se mne nezastalo a sam bych zbytecne obdrzel pomstychtivy - a klidne lzivy - negativ, ktery bych si uz neodparal. za ty tahanice by me to fakt nestalo - vim moc dobre, ze se dnes clovek pravdy a prava nedovola. pokud bych nakonec na obchod pristoupil (spise bych od neho ustoupil), od daneho prodavajiciho bych uz nikdy nic nekoupil a varoval bych pred nim sve pratele (svuj blacklist opravdu mam). vysledek by byl nejspis ten, ze by se "ferove" zrusil muj nevyhodny prihoz a druhy v rade by mel sanci zaplatit nikoliv cenu za jakou drazil, ale cenu, za niz by chtel prodavajici prodat. kdyz se to nepodari, tak se aukce vystavi znovu. v realu pak ponekud unika smysl realizovane aukce.

uprimne, uz jsem se se zrusenim aukce kvuli nizke cene setkal, stiznost jsem podal, uz nevim, zda mi aukro vubec odpovedelo, pokud ano, byl to nejaky nicneresici zblept, ktery mi s nicim nepomohl - legitimne vyhranou minci samozrejme dodnes nemam (mozna jsem to sem kdysi daval, fakt uz nevim).

barbare, rekni mi jednu vec. predstav si, ze prodavas minci v realne cene 4T, ja bych si tam prihodil 6T, abych mel jistotu, ze mi neutece a mince mi skoncila na 5,9T. napsal bych Ti: hele, barbare, vis, to byl jen pojistovaci prihoz, cena te mince je jak oba vime 4T, bud ferovy, nech mi ji za 4T. Nechal bys mi ji za 4T? urcite jo, ses preci ferovej chlap. mam pravdu, vid?

Guldiner

Moderátor
#602 - 29. 4. 2019, 20:20

Konečně rozumný argument....viz.posledni odstavec.
V případě Au.bežného materiálu
Určitě bychom se domluvili, nejlépe na půli cesty, pokud možno mimo a...o.
Pokud bych prodával v jednou budoucnu vzácnost, Aukro by nebyla vhodnou volbou prodeje....
Samozřejmě podstatným faktorem je, samotné nabytí (kolik jsem v minulosti zaplatil za prodávány kus).

Aplikace pokud si myslíte,že takoví lidé již neexistují....?omyl..
Například.....zde jsem narazil na férové poctivce co neryžuji,za každou cenu a to dokonce vzácnějšího kousku...s kterými se dá rozumět mluvit..

Konzultace a poradenství v oboru numismatiky
https://www.linkedin.com/in/milan-heczko-01291424b
https://pin.it/4kDaagI
milan.heczko@yahoo.com

Guldiner

Moderátor
#603 - 29. 4. 2019, 20:24

Omlouvám se za predikci,při psaní mi to automaticky nesmyslně naskakuje a já to bohužel přehlížím...

Konzultace a poradenství v oboru numismatiky
https://www.linkedin.com/in/milan-heczko-01291424b
https://pin.it/4kDaagI
milan.heczko@yahoo.com

ferovyobchodnik

Uživatel
#604 - 29. 4. 2019, 22:51

Já teda nevím, jaké máte zkušenosti a kolik a s čím, každý píšete, že se práva nedovoláte... Sorry, mám spíš pocit, že se na to radši předčasně vyprdnete. I to Aukro, stáhli mi negativní komentář, který jsem dostal za reálné ohodnocení prodejce i kupujícího (toho blokli, víc stížností)

ferovyobchodnik@seznam.cz

Fidzi

Uživatel
#605 - 7. 3. 2021, 02:43

Minca je napriek úprave (odstránenie značky R) správne označená ako "Leopold l. XV CM vydala SNS Košice nie je Ag" a napriek tomu je cena už 1.030 Kč / 39€. Hlúposť ľudí ma nikdy neprestane udivovať...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Processed coin catalogs 4.068 Auctions / 33.800 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Lopez1506

Uživatel
#606 - 25. 7. 2021, 16:45

Odložil jsem si do databáze před 8 měsíci tuhle aukci 8 escuda z mincovny v Bogotě-nyní jsem na ni narazil.
Co na ni říkáte?

https://aukro.cz/zlate-8-escudos-1806-nr-jj-carlos-iiii-kolumbie-povedeny-6978501514

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

zilvar8

Uživatel
#607 - 26. 7. 2021, 01:03

Je použitá stejná fotografie

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Lopez1506

Uživatel
#608 - 26. 7. 2021, 06:21

Stejná fotografie jako kde?Nechápu.

Jde jen o drahé školné.
O to,co vše se dá prodat a koupit za slušné peníze jako originál,i když zde je na první pohled evidentní že jde pouze o neumělou napodobeninu.

Poměrně kvalitní falza těchto mincí se na trh dostali v sedmdesátých letech minulého století,no není to tenhle případ..

zilvar8

Uživatel
#609 - 26. 7. 2021, 13:00

Nynější prodejce použil stejnou fotografii jako ten před 8 měsíci. Je prodejce stejný? Byla mince před 8 měsíci prodána? Je současný prodejce ten který před 8 měsíci koupil? Je současný prodejce ten, který pouští vědomě falza? Dosud jsem považoval tohoto prodejce za velmi seriózního.

Lopez1506

Uživatel
#610 - 26. 7. 2021, 13:22

Ale vždyt přece žádný nynější/současný prodejce není.
Ten odkaz je na aukci která byla prodejem ukončena na počátku prosince lonského roku.
Nikde netvrdím že prodejce pouští vědomě falza.
Tuhle minci bych ani za nějaký falz nepovažoval,je to jen napodobenina i když má téměř správnou hmotnost...no fabrika je naprosto odlišná.

chtěl jsem tím jen poukázat na úplně jinou věc,ale je to zřejmě zbytečné.

Howgh.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Albové listy CONTOUR-S - Lombardsko a Benátsko, Kréta, Levante 1850-1914  nezasklené, (12 listů), papír 250gr.

Albové listy CONTOUR-S - Lombardsko a Benátsko, Kréta, Levante 1850-1914 nezasklené, (12 listů), papír 250gr.

Cena: 144,- Kč

Přejít na eshop
Lupa zvětšovací LINDNER S2093 s přívěskem na klíče

Lupa zvětšovací LINDNER S2093 s přívěskem na klíče

Cena: 247,- Kč

Přejít na eshop
Album na pohlednice - zásobník - vč. listů

Album na pohlednice - zásobník - vč. listů

Cena: 399,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 826-829

NSR - čistá - č. 826-829

Cena: 24,- Kč

Přejít na eshop
PT 19 - Výstava Brno 2005 - Napoleon před bitvou u Slavkova

PT 19 - Výstava Brno 2005 - Napoleon před bitvou u Slavkova

Cena: 490,- Kč

Přejít na eshop
Bublinky na mince CAPS 32

Bublinky na mince CAPS 32

Cena: 102,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1535

Rakousko - čistá - č. 1535

Cena: 6,- Kč

Přejít na eshop
Akrylové barvy Easy Creative - 12 barev , 2xštětce, 1xpaleta

Akrylové barvy Easy Creative - 12 barev , 2xštětce, 1xpaleta

Cena: 189,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1179

Rakousko - čistá - č. 1179

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1521

Rakousko - čistá - č. 1521

Cena: 9,- Kč

Přejít na eshop