Moderátoři: Jaromir, pavlinka, smith, ikanek

smith

Moderátor
#101 - 18. 9. 2014, 19:52

Niektoré na exponete

http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.

ikanek

Moderátor
#102 - 18. 9. 2014, 20:05
No pár exponátů jsem si prohlédl, děs a hrůza mě jímá. Ještě, že na premiéře stačí k bronzové medaili tak málo bodů.

To máš na mysli tématickou třídu nebo i tradiční? Já jsem docela spokojen - hlavně po materiální stránce, jinak už tak ne. Samozřejmě jsou výjimky. 🙂

Pavel_III

Moderátor
#103 - 18. 9. 2014, 22:00
To ocenění píšeš pro to, kdyby se nedejbože s exponátem na výstavě něco stalo. Nikdo nebude kontrolovat, jestli ta která známka má takovou hodnotu. Klidně jsi to mohl napsat z hlavy a nemusel jsi se s tím tak hrát. To že jsi známku, která má katalog 1000, koupil za dvě stovky a napsal tam tisíc, je normál. Zeptej se Ikánka, jestli při hodnocení exponátů, má v ruce ten seznam s cenama 😉

smith napsal/a:

Pavle, ak sa nemýlim, tak ten Debrecín, ktorý bude teraz vo Svitavách ako jednorámovka, som si pozrel na exponete. A smekám klobúk.

To tam už je? 😲 Se budu muset mrknout! 😃

Á tak hraju, musím tam napsat nějakou rozumnou cenu, když už. A je fakt, že když známka existuje (byla vytištěna), možná, ve 400 exemplářích, ale má dalších 7400 sestřiček v normálním typu, byl bych proti sobě, kdybych tam dal cenu běžného typu, když to katalog (a většina normálních sběratelů) neřeší.

Ještě abych něco dovysvětlil - ten nový katalog uvádí u některých emisí Lajtabánságu náklady, které jsem nikde jinde nezaregistroval (všude se píše, že není známo). Ale do exponátu jsem to už nezohledňoval, protože zatím nevím, jak se k tomu došlo. A není to jenom Lajtabánság, ale má čísla například i u Šrobára a Rimavské Soboty. Zatím to beru jen jako odhad autora a nehodlám to uvádět jako ověřenou věc.

pavlinka

Moderátor
#104 - 18. 9. 2014, 22:22

Je jasné, že v cenách těch tvých známek se orientuješ správně a oceníš si i vzácné věci tak, jak patří. Seznam je ale opravdu jen" co kdyby". To že jsou známky vzácné (unikáty) máš napsané v popisu na listech a je na jurymanech, jak se k těmto informacem postaví. Máš tady v tom sakra štěstí, že jurymané jsou i tady na tomto foru a sledují tvůj výzkum v oblasti maďarských známek, který u nás asi nikdo jiný nemá tak zmapovaný jak ty. To si určitě uvědomuješ i sám. Problém bude po těch vysokých medailích, které tady dostaneš, uspět i na zahraniční "velké" výstavě, kde jsou nároky vysoké. Táta mluvil s Jirkou Sedlákem o výstavě v Korei, kde byl jako komisař a Jirka byl prý doslova ohromen exponáty, které tam byly. Konkurence je ve špičce obrovská a je jedno, jestli jsou to dospěláci nebo mládežníci. U mládežníků jsem v palmáre četla ty názvy exponátů a není prostě možné abych tam udělala já díru do světa. Sama ani nechápu, že mám takové ohodnocení a medaile. Jak mně řekl Jankovič- ten tvoj výsledok hraničí so zázrakom. 😃 A proč předbíhám? No protože se tam jednou dostaneš i ty s Maďarskem- věř tomu. 😉

ikanek

Moderátor
#105 - 18. 9. 2014, 22:49

Souhlas s Pájou. Nároky na světové výstavě bývají hodně vysoké, občas i nad možnosti smrtelníka. Ale zase na druhou stranu, pokud se setkáš s hodnotícím jurymanem, tak se většinou dozvíš, jak a co zlepšit.

No ale na to má Pavel asi před sebou delší cestu, že? S jednorámovkami asi do světa chtít jít nebude. Nebo jo?

Pavel_III

Moderátor
#106 - 18. 9. 2014, 22:58

No, nějak se začít musí. 🙂 Ale co bude až bude, to se teprve uvidí. Zatím ještě ani nemám diplom za účast, natož nějakou medaili! 😃
Na druhou stranu, ten Lajtabánság by se na Slovensku nebo v Rakousku líbit mohl. Čistě věcně. Pro oba státy je to součást místní historie. Otázka je, jak (a kdo) to převést do cizí (německé) řeči, jestli to celý udělat znova nebo k tomu dát vedle překlad i s některýma detailama? Jistě, asi to bude chtít celý přepsat, vytisknout a nalepit znova.

dejvy

Moderátor
#107 - 18. 9. 2014, 22:59
To máš na mysli tématickou třídu nebo i tradiční? Já jsem docela spokojen - hlavně po materiální stránce, jinak už tak ne. Samozřejmě jsou výjimky. 🙂

Samozřejmě mám na mysli ty výstavní třídy, které mám "pod palcem", tj. námětovou a mládež.

Pavel_III

Moderátor
#108 - 18. 9. 2014, 23:06

FUJ, prý Česko!! Nešlo by s tím na tom Exponetu něco udělat? 😕

ikanek

Moderátor
#109 - 18. 9. 2014, 23:07
Samozřejmě mám na mysli ty výstavní třídy, které mám "pod palcem", tj. námětovou a mládež.

No myslel jsem si to. Na Galafile také nebyly zrovna námětové exponáty kdovíjak dobré. Několik skončilo také jenom s potvrzením o účasti.

dejvy

Moderátor
#110 - 18. 9. 2014, 23:12

Obávám se, že tady se také nějaká "oběť" najde; kandidátů je více než dost.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Rakousko - čistá - č. 1416

Rakousko - čistá - č. 1416

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Kirk McLean - 250

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Kirk McLean - 250

Cena: 10,- Kč

Přejít na eshop
Umění 2011: Tabuľová maľba Metercie z Rožňavy - Slovensko č. 509

Umění 2011: Tabuľová maľba Metercie z Rožňavy - Slovensko č. 509

Cena: 64,- Kč

Přejít na eshop
Výzkum vesmíru - čistá - č. 1241-1246

Výzkum vesmíru - čistá - č. 1241-1246

Cena: 35,- Kč

Přejít na eshop
80. narozeniny Zdeňka Nejedlého - čistá - č. 980-981

80. narozeniny Zdeňka Nejedlého - čistá - č. 980-981

Cena: 4,- Kč

Přejít na eshop
Albové listy CONTOUR-S  Československo 1918-1939, nezasklené (87 listů), papír 250gr.

Albové listy CONTOUR-S Československo 1918-1939, nezasklené (87 listů), papír 250gr.

Cena: 957,- Kč

Přejít na eshop
Lupa textilní - LCH FD50A - D 100

Lupa textilní - LCH FD50A - D 100

Cena: 279,- Kč

Přejít na eshop
Česká a slovenská grafika - čistá - č. 2005-2008

Česká a slovenská grafika - čistá - č. 2005-2008

Cena: 8,- Kč

Přejít na eshop
Album starých pohlednic - Pes, přítel a pomocník

Album starých pohlednic - Pes, přítel a pomocník

Cena: 399,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1402

Rakousko - čistá - č. 1402

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop