Moderátoři: Jaromir, pavlinka, smith, ikanek

Jaromir

Moderátor
#401 - 1. 10. 2019, 00:49
Procházím palmáre výstavy a na hodnocení třídy tradiční filatelie nic zvláštního nevidím (tedy kromě toho, že v palmáre není uveden stupeň výstavy a tak udělené body a jim odpovídající medaile vytvářejí celkem slušný chaos). Zato ve třídě poštovní historie byla úroveň vystavených exponátů, která se na národní výstavě asi nebude dlouho opakovat.

Nezaráží Tě, že nejvyšší počet bodů v obou třídách tradiční filatelie, který obdržel Josef Chudoba za 8rámovku je v celkovém pořadí exponátů až na 17-21. místě?
A Tomáš Amler na Národní výstavě za úplně stejný exponát získal o 17 bodů méně než na Světové výstavě?

dejvy

Moderátor
#402 - 1. 10. 2019, 02:50

OK, na výstavě jsem nebyl, nebudu se tedy vyjadřovat.
A porovnávat dosažené body napříč soutěžními třídami a dávat je na roveň jsem nikdy nedělal, protože to objektivně nejde, takže se k tomu rovněž nevyjádřím.

Pavel_III

Moderátor
#403 - 1. 10. 2019, 22:35
Takhle krásnou cenu výstavy jsem obdržel: 3 litry 43% Jacka Danielse Obrázky: ...

A my se dohadovali, který mládežník tu cenu dostane! 😁

Jaromir

Moderátor
#404 - 2. 10. 2019, 01:56

Jak se říká:
Forever young...

dr_colombo

Uživatel
#405 - 2. 10. 2019, 12:09

No já jsem tam měl dva exponáty v poštovní historii a byla to moje třetí výstava a nejhorší hodnocení a to jsem doplnil lepší věci, byl jsem z toho hodnocení trochu v rozpacích. Na můj dotaz proč tak přísné. nebo jak to nazvat hodnocení, jsem dostal odpověď, že to radši nebudou komentovat :-)

Jinak gratuluji všem vystavovatelům, smekám před organizáítory, výstava se mi moc líbila a stejně tak i město Liberec.

Pavel_III

Moderátor
#406 - 6. 10. 2019, 00:00

Tak hodnocení ve třídě "Tradiční filatelie" prý vejde do dějin a nebude zapsáno zlatým písmem.

Zato ve třídě celin ... tam jsem vlastně ani neměl konkurenci, neb tam byly přijaty 4 exponátky, z toho jeden nebyl dodán a dva byly ty mé jednorámové obálky. 😳 No, já za to nemůžu, že nikdo další jiný neudělal.

Ale abych připomenul můj předběžný pokus o zhodnocení:

napsal/a:
A teď - podle článku "Je váš exponát připraven na výstavu PRAGA 2018?" se pokusím o drobný rozbor proč nemá smysl s tím chodit na výstavy (16 listů není problém, beztak je ještě co předvést, 5 rámů by ale byla asi dost nuda, taky nevím co originálního by na dalších cca 3 až 3,5 rámech mělo být, aby to zaujalo).
Už výstavní třída je kapánek problém - je to tradiční filatelie nebo poštovní historie? Asi spíš tradiční, fiskální není zcela určitě. Nejčistěji asi třída celin.
Hodnotící kriteria:
Plán - no bod by za to byl, obsah bych dopsal, to není problém (ovšem literatura je 0, musel bych někde splašit ty poštovní směrnice, nebo kam se píší podobné věci typu "co máte nového dělat na poštách").
Zpracování - budiž, za to by pár bodů asi bylo. 😋
Filatelistický význam a komplexnost: Komplexnost, to neumím posoudit, filatelistický význam, vzhledem k tomu, že to spadá do "moderní filatelie" asi nebude valný, takže možná tak 2 body za originalitu? Dále se jedná o střední až malý stát (ČR) a široký(?) záběr.
Odborné znalosti a vlastní výzkum: Vlastní výzkum je asi to jediné, kde by to mělo nějaký bod obdržet. Není mi známo, že by toto někdy někdo řešil, všechno jsem si "vymyslel" sám!! 😁 A nějaká ta odborná znalost by se asi taky našla, byť nevím, jak by se to u tohoto posuzovalo.
Stav - obálky nesou stopy poštovního provozu, s tím toho mnoho nenadělám.
Vzácnost materiálu - účetně v podstatě 0, fakticky... fakticky netuším kolik se zachovalo třeba těch nejstarších obálek. Z těch velkých mám jednu jedinou.
Prezentace - no dobře, nějaký bod by asi byl, že? 😎
Takže, suma sumárum 3+12+3+8+8+5+2+4 = 45 bodů, možná i 50 a to nemá smysl!

Vzhledem k tomu, že jsem dostal 71 bodů za starší a 70 za mladší, mohu být na tomto úseku spokojen. Blbé jen jen, že "lepší už to nebude" a možností na vylepšení taky moc není. Na druhou stranu, i když pudu s bodama dolů, asi bych to měl ještě nekde presentovat. Jednak z důvodů propagačních a dvak, když už jsem si s tím dal tu prácu, na jedno vystavení mi to přijde škoda. Otázka je, kdy a kde. Nejlépe dál od Liberce, aby tam přišli i jiní lidi. 😎

Co vy na to?

ikanek

Moderátor
#407 - 17. 10. 2019, 20:10

Vážení přátelé, zvu Vás na zahájení nesoutěžní výstavy našeho klubu, který letos oslavil 90.výročí od založení.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Jaromir

Moderátor
#408 - 17. 10. 2019, 21:58

Škoda, že v sobotu budu v zahraničí (Na Slovensku).

ikanek

Moderátor
#409 - 17. 10. 2019, 22:03
Škoda, že v sobotu budu v zahraničí (Na Slovensku).

To nevadí, ale výstava potrvá až do 10.11.2019.

ikanek

Moderátor
#410 - 9. 11. 2019, 20:53

Tak můj absolutně nezměněný exponát získal ZLATOU medaili na národní výstavě Exfilna ve Španělsku. Oproto Liberci jsem získal o 14 bodů více, tj. 86 bodů.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Pražské jaro 1952 - čistá - č. 661-663

Pražské jaro 1952 - čistá - č. 661-663

Cena: 18,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 968

NSR - čistá - č. 968

Cena: 26,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Mike Richter - 116

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Mike Richter - 116

Cena: 10,- Kč

Přejít na eshop
Den čs. poštovní známky 1983 - čistá - č. 2626

Den čs. poštovní známky 1983 - čistá - č. 2626

Cena: 1,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1966

Rakousko - čistá - č. 1966

Cena: 10,- Kč

Přejít na eshop
PL 2511-2512 - Pražský hrad - kompletní řada PL - čistý

PL 2511-2512 - Pražský hrad - kompletní řada PL - čistý

Cena: 56,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Dean McAmmond - 224

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Dean McAmmond - 224

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 964

Rakousko - čistá - č. 964

Cena: 42,- Kč

Přejít na eshop
Praha Rudolfa II. - razítkovaná - č. 146-148

Praha Rudolfa II. - razítkovaná - č. 146-148

Cena: 24,- Kč

Přejít na eshop
100. výročí narození matky Terezy - Rakousko - 1,30 Euro

100. výročí narození matky Terezy - Rakousko - 1,30 Euro

Cena: 45,- Kč

Přejít na eshop