Moderátoři: Jaromir, pavlinka, smith, ikanek

doddie

Moderátor
#1 - 15. 8. 2018, 23:14

Posielam srdečný pozdrav zo Svetovej výstavy poštových známok PRAGA 2018.
Otváram toto vlákno ako priestor na zdieľanie informácii, skúseností dojmov a zážitkov z tohto sviatku všetkých filatelistov.

Pavel_III

Moderátor
#2 - 15. 8. 2018, 23:30

Po zkušenostech všem doporučuju vzít si lehký svetřík nebo aspoň košilu s dlouhým rukávem, páč ve výstavních sálech je dost zima!!

Když pominu Hradčana a spol., tak, aspoň pro mne, byly/jsou zajímavé exponáty o starých Uhrách (rakouské na území Uher, kamenotisky, měditisky, psaníčka - upozorňuju na 3 kr s velkými zuby 9½ nepoužitou!!!, "bodkovaného Jožka", spoustu dopisů se smíšenými frankaturami a v exponátu o maďarských perfinech známku 10 f Ženci, s úředním perfinem AUT. Dále exponáty Jurkoviče Zakarpatská Ukrajina a "Hárček Detom 1944" (jednorámovka) a v exponátu o občanské válce v Rusku krom poštovních dokladů použití všemožných přetisků a Legionářské PP najdete i Chorezm a Bucharu.

No a hromada jiných. Kolegovi se děsně líbila Čína.

prk

Uživatel
#3 - 15. 8. 2018, 23:33

Na výstavě jsem byl dnes. A nedá mi to, ale osvětlení kongresového sálu v hotelu Clarion dnes dopoledne, kde jsou soutežní exponáty bylo katastrofální. Odpoledne za otravného pískání vysokozdvižné plošiny (trvalo minimálně 1.5 hodiny) dodatečně rozsvěcovaly další světla. Myslím že výstava této kategorie, mohla mít toto vyzkoušené a vyřešené před otevřením. Takto to byla mezinárodní ostuda.
Jinak exponáty a bombajský dopis samozřejmě jedinečný zážitek.

Pavel_III

Moderátor
#4 - 15. 8. 2018, 23:37

No, organizace, v porovnání třeba s Brnem, místy dost haprovala, v rozích byla tma jak v pytli a to pískání bylo příšerný. 🙂

Zdenda-Kubik

Uživatel
#5 - 16. 8. 2018, 21:14

Jeste ze jsem si tady precetl radu a vzal bundu, asi bych tam umrzl. A bez svitilny v mobilu bych taky videl tak polovic.

Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.

OskarOto

Uživatel
#6 - 17. 8. 2018, 01:30

Šel jsem na výstavu, konkrétně porovnat barvy na 120h a světlo v mobilu mě zachránilo. Jinak super sbírka p. Mádla.

regula_jan

Moderátor
#7 - 17. 8. 2018, 01:46

Externí světlo a teplejší oblečení do velkého sálu asi nutnost.
Na rarity jsem se dnes nedostal, ne že by mě zajímal BC, ale ty ostatní "rarity od ChG" jsem si prohlédnout chtěl. Jinak musím pochválit lokaci. Myslím si, že prostory opravdu vhodné, odpočinková zóna super, kafe se tam dá taky koupit a propojení s vedlejším obchodním centrem, kde se člověk může v klidu najíst a má na výběr taky skvělé. Navíc hned u zastávky metra.

doddie

Moderátor
#8 - 17. 8. 2018, 08:57

Hmm, ako som sa tak pozrel na strop sály, minimálne polovica svetiel nesvieti. Neviem, či sa v tomto prípade jedná o príznačnú "českú šetrnosť", alebo o nedomyslenie situácie organizátormi. V každom prípade, ak by v sále svietili všetky svetlá, bolo by to skutočne ideálne. Ináč čo sa týka vystavených exponátov, niet čo dodať , tak ako sa na Záhorí hovorí: "Porád mi sánka padua".

Evropa1

Uživatel
#9 - 17. 8. 2018, 09:49

Bohužel, výstavu nemohu navštívit, proto bych se chtěl alespoň touto formou zeptat sběratelů rakouské emise 1850, jak byli spokojeni s exponáty. Co je zaujalo atd.

Děkuji.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

smith

Moderátor
#10 - 17. 8. 2018, 16:42

A pár fotiek by ste sem nehodili, ako to vlastne vypadá?!

http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Hawidky - SF ochranné kapsy na známky - černé - 49 x 217 mm - 336 189

Hawidky - SF ochranné kapsy na známky - černé - 49 x 217 mm - 336 189

Cena: 249,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1109

Rakousko - čistá - č. 1109

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - aršík - čistý - block 10

Rakousko - aršík - čistý - block 10

Cena: 16,- Kč

Přejít na eshop
PL 2611-2612 - Bratislavské historické motivy - kompletní řada PL - čistý

PL 2611-2612 - Bratislavské historické motivy - kompletní řada PL - čistý

Cena: 38,- Kč

Přejít na eshop
10 let světového hnutí - F. Joliot-Curie - čistá - č. 1049

10 let světového hnutí - F. Joliot-Curie - čistá - č. 1049

Cena: 9,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1547

Rakousko - čistá - č. 1547

Cena: 9,- Kč

Přejít na eshop
Albové listy CONTOUR-S  Velká Británie - Machins 1967-2014, nezasklené (21 listů), papír 250gr.

Albové listy CONTOUR-S Velká Británie - Machins 1967-2014, nezasklené (21 listů), papír 250gr.

Cena: 252,- Kč

Přejít na eshop
Protektorát, desková čísla - služební, vč.bloků (28 listů) - bez obalů

Protektorát, desková čísla - služební, vč.bloků (28 listů) - bez obalů

Cena: 224,- Kč

Přejít na eshop
EUROPA 2012: Návštěva - Slovensko č. 515

EUROPA 2012: Návštěva - Slovensko č. 515

Cena: 32,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1851

Rakousko - čistá - č. 1851

Cena: 8,- Kč

Přejít na eshop