Moderátoři: Tomako, smith

Mabrak

Uživatel
#1 - 8. 5. 2014, 20:40

Ahoj všichni, mám zájemce z Ukrajiny o koupi naši bankovky (hodnota 20 EUR). Chtěl bych se zeptat, zda není nějaký problém při prodeji mimo EU - nejsem obchodník, prodávám sem tam kusy, za které jsem nakoupil lepší. A pokud má někdo zkušenosti, na kolik cca přijde poštovné - zda to posílat jako cenné psaní nebo jako obyč. Stalo se mi , že jsem prodával do Německa a cenné psaní vyšlo na víc, než materiál. Děkuji za odpověď.

mischel13

Uživatel
#2 - 8. 5. 2014, 20:56

Mimo EU posílám doporučeně, cca 63kč.

vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek

mike-p74

Uživatel
#3 - 8. 5. 2014, 20:58

Ahoj
mimo EU neni problem , doporuceni dopis stoji do 100 korun (po celem svete a taky zalezi na vaze toho psani)., nevim jestli jsi z ceska , ale ja jsem se byl ptat na poste a do nemecka nejde , nebo respektive nemecko neprijma cenne psani ! pouze doporucene psani ktere je pojisteno (podle noveho ceniku)ted nevim asi na tisicovku a to same na ukrajinu , takze jsi to tam musel posilat jako balik anebo nevim .

jirka72

Uživatel
#4 - 9. 5. 2014, 10:39
Ahoj mimo EU neni problem , doporuceni dopis stoji do 100 korun (po celem svete a taky zalezi na vaze toho psani)., nevim jestli jsi z ceska , ale ja jsem se byl ptat na poste a do nemecka nejde , nebo respektive nemecko neprijma cenne psani ! pouze doporucene psani ktere je pojisteno (podle noveho ceniku)ted nevim asi na tisicovku a to same na ukrajinu , takze jsi to tam musel posilat jako balik anebo nevim .

nejlepsi je podivat se sem:

http://www.ceskaposta.cz/documents/10180/282441/zahranicni-podminky.pdf

Tam je presne uvedeno, do jake zeme se da poslat cenne psani a kam ne.

Jinak doporuceny dopis by na bankovku v hodnote 20EUR mel stacit, automaticke pojisteni je dokonce vyssi.

Mabrak

Uživatel
#5 - 9. 5. 2014, 18:00

Díky za rady.

Renegatus Paul

Uživatel
#6 - 16. 9. 2014, 17:18

Dnes jsem nasrán.

Nějakej zmrd z Novýho Zélanedu si u mě koupil 4 položky, hned zaplatil za všechny i poštu. Napsal jsem mu, že pošlu vše dohromady, a rozdíl v poště mu skrz paypal poslal zpět. Jenže on si zásilku na poště nepřevzal a zahájil se mnou spor, že neobrdržel zboží. Doložil jsem ebay tracking number, ofotil lístek z pošty, udělal screen Novozélandský pošty, kde bylo jasně napsáno že zásilka je depotována, z důvodu nepřevzetí.

a ebay? ti hajzli vyhodnotili v můj neprospěch, prý jsem nedoložil dostatečné informace o zásilce, strhli mi peníze z účtu. Takže jsem projel peníze za provize, rozdíl pošty co jsem mu posílal bokem a mínus za poštu kterou jsem platil.

Co teď? To snad není normální. Stálo mě to cca 800 + se budu klepat jestli mi ještě nedá negativy. to už se na ebay definitivně zbláznili? Vrchol by byl, kdyby šel teď zásilku vybrat na poštu, neměl bych ani zboží a ještě přišel o peníze.

Jinak kupec vůbec nereagoval na zprávy, psal jsem mu třikrát, že mu to leží na poště.

kacuro

Uživatel
#7 - 16. 9. 2014, 17:47

Proto, když příležitostně něco prodávám, nikdy neposílám do ciziny, neb jsem s tím měl kdysi také problémy.

jirka72

Uživatel
#8 - 17. 9. 2014, 00:38

Paul napsal/a:

Dnes jsem nasrán.

Nějakej zmrd z Novýho Zélanedu si u mě koupil 4 položky, hned zaplatil za všechny i poštu. Napsal jsem mu, že pošlu vše dohromady, a rozdíl v poště mu skrz paypal poslal zpět. Jenže on si zásilku na poště nepřevzal a zahájil se mnou spor, že neobrdržel zboží. Doložil jsem ebay tracking number, ofotil lístek z pošty, udělal screen Novozélandský pošty, kde bylo jasně napsáno že zásilka je depotována, z důvodu nepřevzetí.

a ebay? ti hajzli vyhodnotili v můj neprospěch, prý jsem nedoložil dostatečné informace o zásilce, strhli mi peníze z účtu. Takže jsem projel peníze za provize, rozdíl pošty co jsem mu posílal bokem a mínus za poštu kterou jsem platil.

Co teď? To snad není normální. Stálo mě to cca 800 + se budu klepat jestli mi ještě nedá negativy. to už se na ebay definitivně zbláznili? Vrchol by byl, kdyby šel teď zásilku vybrat na poštu, neměl bych ani zboží a ještě přišel o peníze.

Jinak kupec vůbec nereagoval na zprávy, psal jsem mu třikrát, že mu to leží na poště.

Bohuzel v tomto paypal/Ebay vyrazne zvyhodnuje kupujici. Pokud neni na nejakem webu jasne dokladovano, ze ZASILKA DORUCENA, spor se prakticky neda vyhrat. Je to smutne ..

xjert01

Uživatel
#9 - 17. 9. 2014, 00:41

Zkusil bych se podivat zda sam neco neprodava a udelal mu to same. Priste by ho to snad preslo...

tenzor

Moderátor
#10 - 21. 9. 2014, 22:20

Tezko, tohle vypada na cileny podvod ze strany kupujiciho.. ze se ho spoluucastni eBay, je ale smutne.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Rakousko - čistá - č. 1437

Rakousko - čistá - č. 1437

Cena: 4,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 650-653

NSR - čistá - č. 650-653

Cena: 17,- Kč

Přejít na eshop
Čtyřlístek - Myšpulín - známkový sešitek - 10x 10 Kč - č. 657 - razítkované

Čtyřlístek - Myšpulín - známkový sešitek - 10x 10 Kč - č. 657 - razítkované

Cena: 79,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1594

Rakousko - čistá - č. 1594

Cena: 9,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 2073-2075

Rakousko - čistá - č. 2073-2075

Cena: 21,- Kč

Přejít na eshop
Světový summit o informační společnosti - č. 450 - razítkovaná

Světový summit o informační společnosti - č. 450 - razítkovaná

Cena: 5,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty SCORE 2012-13 - Rokkie - Mark Stone - 548

Hokejové karty SCORE 2012-13 - Rokkie - Mark Stone - 548

Cena: 25,- Kč

Přejít na eshop
Sársko (Saargebiet 1920-1935 a Saarland 1947-1959), A4, papír 160 g (41 listů)  - bez obalů

Sársko (Saargebiet 1920-1935 a Saarland 1947-1959), A4, papír 160 g (41 listů) - bez obalů

Cena: 431,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Wayne Gretzky - 246

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Wayne Gretzky - 246

Cena: 15,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1181

Rakousko - čistá - č. 1181

Cena: 6,- Kč

Přejít na eshop