Moderátoři: Jaromir, smith, ikanek

Fidzi

Uživatel
#261 - 17. 2. 2019, 14:23
david kopriva napsal/a: .... úplně ti největší mně známí investoři ve filatelii se ale o mince vůbec nezajímají. ...kolik je klubů fil. je úplně irelevantní, jde o kvality ne o kvantity, navíc lidi jsou dnes v internetových komunitách nikoli v klubech okresních měst.. ...

Evropa, tvojím neprispievaním na fóre mi tu začalo niečo chýbať. Múdrosť.
Zlaté slová, ktoré by si mal každý začínajúci zberateľ prečítať a porozumieť ich obsahu.

Processed coin catalogs 4.068 Auctions / 33.800 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

al_bunda

Uživatel
#262 - 17. 2. 2019, 14:26

Taky to tak vnimam. Jak uz jsem psal - lidi resp. chlapi (sberatelek je opravdu mizive procento) zacinaji sbirat v pozdejsim veku nez to bylo kdysi pred 30-40 lety a nesdruzuji se v klasickych KF, takze tezko rict jaky je aktualni pocet.

A prodavaji se i bezne polozky. Z ** CSR II se slusne prodavaji znamky i pres katalog. Posilal jsem do Ciny, Australie, USA, Francie, Italie, Holandska, Rumunska, Polska atd. A jak jsem se bavil s obchodnikama, tak taky prodavaji do Asie serie i po sto kusech, takze nektere kdysi bezne veci, hlavne z 50-tych let, uz nejsou moc k mani.

al_bunda

Uživatel
#263 - 17. 2. 2019, 14:30

Zdenda-Kubik napsal/a:

Nic nevidím, na který účet?

Pokud mate vice profilu, tak na ten kde mate fotku jak pijete pivo a posledni post je z roku 2014 🙂

Guldiner

Moderátor
#264 - 17. 2. 2019, 14:41

Pro Evropu 1..
Vítejte a děkuji,že jste zpátky. .
Zkušeni sběratelé jsou prestiží a pilířem tohoto fóra...

Konzultace a poradenství v oboru numismatiky
https://www.linkedin.com/in/milan-heczko-01291424b
https://pin.it/4kDaagI
milan.heczko@yahoo.com

smith

Moderátor
#265 - 17. 2. 2019, 15:05
smith napsal/a: Podľa tejto logiky bankovky a mince umreli zavedením platobných kariet .... Trend smeruje k úplnej likvidácii hotovostných tranzakcii. ...

Ver či never, nemám hotovosť v peňaženke len platobné karty.... a iné blbosti.

Skús popátrať čo urobilo s ekonomikou Kene bezhotovostný platobný styk. Kde vymysleli jednoduchú mobilnú aplikáciu na nahradenie hotovosti.

http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.

david kopriva

Uživatel
#266 - 17. 2. 2019, 15:07

vzácnost je jen jedna složka zajímavosti předmětu a tedy i poptávky...sám mám unikáty, které stojí rozumné peníze...na tom není nic divného, mnoho to neznamená, netřeba z toho dělat ctnost...

kromě vzácnosti, potřebujete příběh, kontext, pí ár známky (povědomí o ní), její cenovou tradici, dobré výhledy do budoucna, dobrý původ, prestiž známky...pak budete mít úspěch

filatelie je plná vědeckého poznání, důraz na vědeckost v poštovní historii, práci s prameny, metody, publikace, oponentury...celá RPSL a APS, znalecké komunity GB, USA, Německa... všude se klade důraz pouze na vědecké aspekty fil. ..viz. jejich publikace , displays, studying circles, awards atd atd

jako pomocná věda historická se fil., pošt. historie a dějiny fil., učí na několika universitách v USA (tuším třeba Maryland..psal o tom Linns Stamp..jistě znáte!)

o důležitosti mincí nepochybuju.....na rozdíl od numismatiky ale u fil. vidíme výraznou tradiční úctyhodnou společenskou funkci - královské sbírky, Club de Monte Carlo, světové výstavy, Royal Phil. Society, APS, AIJP, široce publikované události spojené s fil...atd atd.

MILIARDY LIDÍ ZNAJÍ POJEM MODRÝ MAURICIUS - je takový fenomén na půdě numismatiky???

je zajímavé, když je num. tak super a fil. tak mizerná , že numismatici si musí diskutovat na on line magazínu o filatelii...

dobré známky (např. Postfalschungen LV) prodáte za "tržní" cenu, nejlépe v aukci (Zanaria), ty co neprodáte nebyly dobré, tečka ...je to každého věc co a jak si nasbírá !

dobré sbírky ověnčené cenami či důkladně se znalostí budované se prodají bez problémů do mrtě a vysoko nad nabývací ceny...u nás např. p. Pour či p. Pytlíček....

Katalogy fil .a num. a jejich cenotvorbu nemá smysl srovnávat jsou to odlišné tradice . Prodává se pod i nad katalog...pod Sassone, za SG, nad Pofis...určité věci z ČSR I přece prodáte dnes prodáta za stovky % Pofisu..

Vaše argumenty "to není z PRINCIPU pravda", a podsouvání neznalosti obchodníkům či lidem s penězi jsou pozoruhodné!

Zdenda-Kubik

Uživatel
#267 - 17. 2. 2019, 15:16

al_bunda napsal/a:

Pokud mate vice profilu, tak na ten kde mate fotku jak pijete pivo a posledni post je z roku 2014 🙂

Jakýkoli profil s mým jménem a mojí fotkou je impostor

Na fb jsem měl hodně profilů, ale nikdy žádný pod svým pravým jménem 🙂

Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.

Evropa1

Uživatel
#268 - 17. 2. 2019, 15:52
vzácnost je jen jedna složka zajímavosti předmětu a tedy i poptávky...sám mám unikáty, které stojí rozumné peníze...na tom není nic divného, mnoho to neznamená, netřeba z toho dělat ctnost... kromě vzácnosti, potřebujete příběh, kontext, pí ár známky (povědomí o ní), její cenovou tradici, dobré výhledy do budoucna, dobrý původ, prestiž známky...pak budete mít úspěch filatelie je plná vědeckého poznání, důraz na vědeckost v poštovní historii, práci s prameny, metody, publikace, oponentury...celá RPSL a APS, znalecké komunity GB, USA, Německa... všude se klade důraz pouze na vědecké aspekty fil. ..viz. jejich publikace , displays, studying circles, awards atd atd ...

Já nepodsouvám obchodníkům neznalost, pouze poukazuji na jejich neserioznost v situacích, když cítí hejla, který se musí oškubat. Bohužel to funguje jak ve filatelii, tak v numismatice. Oni totiž existují obchodníci slušní a naopak obchodníci šmejdi. Když jsem prodával známky, s jedním jsem se také setkal a jistě ho znáte, protože se jedná o velmi známé jméno. Až když jsem ukázal, že něco znám, teprve pak mne bral vážně, ale ani se nezastyděl.

Znám také některé investory, kteří se v pondělí rozhodli, že budou sbírat mince, či známky a jsou schopni již v úterý utrácet veliké peníze. Jednoho to stálo několik milionů, protože jeho neznalosti využil jeden nepoctivý obchodník atd.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Jaromir

Moderátor
#269 - 17. 2. 2019, 16:37
Já nepodsouvám obchodníkům neznalost, pouze poukazuji na jejich neserioznost v situacích, když cítí hejla, který se musí oškubat. Bohužel to funguje jak ve filatelii, tak v numismatice. Oni totiž existují obchodníci slušní a naopak obchodníci šmejdi. Když jsem prodával známky, s jedním jsem se také setkal a jistě ho znáte, protože se jedná o velmi známé jméno. Až když jsem ukázal, že něco znám, teprve pak mne bral vážně, ale ani se nezastyděl. Znám také některé investory, kteří se v pondělí rozhodli, že budou sbírat mince, či známky a jsou schopni již v úterý utrácet veliké peníze. Jednoho to stálo několik milionů, protože jeho neznalosti využil jeden nepoctivý obchodník atd.

S těmi hejly bohužel máte pravdu. Je velice smutný případ jednoho filatelisty, který kupoval předražené Fifinky bez průseku, neperforované aršíky a podobné hlouposti, až sáhnul na peníze v advokátní úschově a na stará kolena skončil v kriminále.
Ještě zajímavější je, že s koncem filatelistické činnosti tohoto sběratele se podobné "rarity" jaksi přestaly vyskytovat.

Renegatus Paul

Uživatel
#270 - 17. 2. 2019, 16:43
Rarity a vzácnosti nejsou nutně jen o penězích. Nebo aspoň ne o moc velkých penězích. Většina z nás má nějakou velkou vzácnost, jen to není za milión $. al_bunda napsal/a: Nejvetsi rarity u nas ma samozrejme pan Ruzicka z Vyskova ! ...

Já bych citoval Špačka..🙂
Popularizátor společenské etikety Ladislav Špaček uvedl na svém blogu: „Tato pera jsou ‚spotřební‘, počítá se s tím, že si je hosté odnášejí, buď z praktických důvodů, nebo jako suvenýr. […] Je pravda, že prezident Klaus si pero bral trochu komicky. V tom je jediná příčina, proč video obíhá celý svět. Jako státník měl pero vzít s výrazem naprosté samozřejmosti a strčit si je okázale do kapsy, pak by nikoho nenapadlo, že něco není v pořádku.“[13]

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Sada oběžných mincí 2010 - ČR - Zlínský kraj - ČNB

Sada oběžných mincí 2010 - ČR - Zlínský kraj - ČNB

Cena: 3400,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1373-1375

Rakousko - čistá - č. 1373-1375

Cena: 11,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1353

Rakousko - čistá - č. 1353

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Greg Paslawski - 155

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Greg Paslawski - 155

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1069-1070

Rakousko - čistá - č. 1069-1070

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Ukrajina 1992-2010, A4, papír 160g

Ukrajina 1992-2010, A4, papír 160g

Cena: 1454,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 569

NSR - čistá - č. 569

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop
Den čs. poštovní známky 1969 - čistá - č. 1803

Den čs. poštovní známky 1969 - čistá - č. 1803

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
Bratislavské historické motivy 1977 - čistá - č. 2289-2290

Bratislavské historické motivy 1977 - čistá - č. 2289-2290

Cena: 14,- Kč

Přejít na eshop
150 let Slezského muzea v Opavě - čistá - č. 1383

150 let Slezského muzea v Opavě - čistá - č. 1383

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop