Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

petr1596

Uživatel
#161 - 1. 2. 2014, 09:49

No mě se pro změnu zase líbí toto, bohužel se mi udělalo slabo, když jsem zjistil jak se tu toho pohybují ceny....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

denary

Uživatel
#162 - 1. 2. 2014, 10:34

jednou jsem ho mohl koupit z ruky a byl luxusní.Cena 300 se mi zdála moc vysoká pak jsem ho viděl za 750 a byl jsem naštvane,že jsem na něj neměl

kacuro

Uživatel
#163 - 13. 3. 2014, 01:05

Co říkáte na tento lucemburský kousek, zajímá mě to podivné místo na averzu vpravo dole, na reverzu je to také vidět vpravo nahoře. Je to nějaká oprava mince?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

oliver

Moderátor
#164 - 13. 3. 2014, 01:12

no vime, odkud je. dobry postreh, take jsem na to koukal, v popisu by to melo byt vysvetleno a uvedeno na pravou miru, coz neni. osobne si myslim, ze je to dodatecny, neoriginalni, zasah do mince. nemusi to byt nutne pravda, co tvrdim, ale z pouhe fotky se to posoudit neda. skoda, jinak hezka mincicka.

kacuro

Uživatel
#165 - 13. 3. 2014, 01:15

No právě, v popisu mince je tato "vada" ignorována, přitom dle fotky je do jinak krásné celistvé mince jasně patrný zásah ...

Stredo

Uživatel
#166 - 13. 3. 2014, 13:14

Ahojte

Snad som zvoli spravnu kategoriu. Venujem sa stredovekemu uhorsku a v tych levikoch sa nie a nie vyznat. Prosim vedeli by ste mi pomoct s urcenim tychto minci? Ich vaha je od 1,3g po 1,9g a primer cca 26,5mm.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.

Hurley

Uživatel
#167 - 13. 3. 2014, 13:39

To jsou Míšeňské groše viz zde.

oliver

Moderátor
#168 - 13. 3. 2014, 13:45

jinak pokud to budes chtit urcit, rozhodne to musis rozrezat (resp. nafotit a orezat), z tehle pidifotek se bude obtezovat leda masochista.

i tak preju hodne stesti, protoze misenaky sou bohuzel dost mrtva sekce, ale treba se to zmeni.

Stredo

Uživatel
#169 - 13. 3. 2014, 14:01

Dakujem za rady, nafotim s USB mikroskopom, orezem a potom Vas poprosim o pomoc. Este raz vdaka

vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.

oliver

Moderátor
#170 - 13. 3. 2014, 14:08

no podle mne staci i stativ, makro a podprumerny fotak. kouzlo je nenahravat sem "grupac fotky" a neorezene (postup jak sravne orezat je zde). jinak to blbe dopadne i z mikroskopu.

aspon orientacne si je muzes predurcit zde: http://www.medievalcoinage.com/saurma/someoldcoins.org/saur/g/s293.htm

a nasledne se je pokusit dohledat napr. zde: http://www.mcsearch.info/index.html

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.