Moderátoři: Jaromir, pavlinka, smith, ikanek

koolabs

Uživatel
#21 - 10. 10. 2024, 08:21

A ještě prakticky,
myslím, že jsem přes rok již žádný katalog nekoupil a začal jsem využívat jiné cesty. Které ovšem také nejsou zadarmo. Poměrně spokojen jsem s classerboardes kde je zejména pruřez falsy.
Protože jsem se snažil dát do kupy USA, tak zde považuji za základní :
https://www.theswedishtiger.com/ID.html
a protože i zde jsou další oblasti, využil jsem členství u
https://www.precancels.com/

xaverian

Uživatel
#22 - 10. 10. 2024, 22:07

koolabs:
protože mi jejich edice přijdou pomalu jako noviny, kde by si člověk měl kupovat alespon jednou týdně týdeník a nejlépe více ruzných novin dohromady, aby byl v obraze.

vsak Michel to tak ma nastavene !!! je to jejich core bussiness.

ja mam radeji monograficne specializovane prirucky, nejlepe s cenovymi relacemi, ktere vychazi cca 1x za 5 az 10 let. to staci. conovy zaznam v katalobu typu Michel je opravdu jen a jen informace, ktero je potreba upgrade-ovat jednou za 5-7 let. to staci....

koolabs

Uživatel
#23 - 11. 10. 2024, 07:19

Děkuji
ona z toho vyplývá jedna premisa.
Já jsem tady značné zelenáčské ucho. Myslím, že většina zde reagujících /myslím na celém webu/, pomáhajících i diskutujících již je na takové urovni, že přešli ze standartních katalogů k specializovanějším formám informací.

Osobně si myslím, že všechny katalogy standartní by v rámci svého core byssiness, jak píšete měly spíše cílit na spodní strukturu filatelistů a filatelistické podhoubí. A zde více pracovat nikoli s nejcenějšími známkami, ale posílit hodnotu těch "pleček" a pracovat i s upravami těch nejobyčejnějších. Pokud by zejména ti noví mladí filatelisté, kteří mají hluboko do kapsy viděli alespon nějaké malé uspěchy, tak se v horizontu let vrátit filatelie na uroven, kde byla dříve. Zde jsem psal o svém názoru nad posledními katalogy, třeba POFIS, které u řady známek již zcela vypustily hodnocení. No jak chtějí zaujmout začátečníky. Aby začali sbírat známky bez hodnoty?
Ale vpodstatě to samé jsou i ostatní velké katalogové firmy, které v nových edicích vůbec nemění hodnoty těch nejnižších známek.

Upřímně, ve svém pojetí příspěvku jsem trochu nedomyslel, že i monografie, nebo specializované edice velkých fandů jako celoživotní dílo jsou vlastně katalogy.
Ale zde bych uvedl, že tyto věci studijního, či až vědeckého přístupu považuji za zásadní a nevylučitelnou literaturu k filatelii, jejíž platnost a význam časem nestárne.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

30. výročí Mnichova - kresby terezínských dětí - čistá - č. 1706-1708

30. výročí Mnichova - kresby terezínských dětí - čistá - č. 1706-1708

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1620

Rakousko - čistá - č. 1620

Cena: 4,- Kč

Přejít na eshop
Výročí UNESCO - čistá - č. 1884-1885

Výročí UNESCO - čistá - č. 1884-1885

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
PL 2251-2252 - Pražský hrad - kompletní řada PL - čistý

PL 2251-2252 - Pražský hrad - kompletní řada PL - čistý

Cena: 67,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1497

Rakousko - čistá - č. 1497

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
15. výročí vyhlazení Lidic - čistá - č. 950-951

15. výročí vyhlazení Lidic - čistá - č. 950-951

Cena: 8,- Kč

Přejít na eshop
Albové listy A4 POMfila ČR - r. 2017, rozšířená ver. - (39 listů), vč. zesíl. obalů, nezasklené, papír 160gr.

Albové listy A4 POMfila ČR - r. 2017, rozšířená ver. - (39 listů), vč. zesíl. obalů, nezasklené, papír 160gr.

Cena: 402,- Kč

Přejít na eshop
OPTIMA ZWL - černé mezilisty

OPTIMA ZWL - černé mezilisty

Cena: 129,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Valeri Kamensky - 148

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Valeri Kamensky - 148

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
30. ročník Závodu míru W-B-P - čistá - č. 2246-2249

30. ročník Závodu míru W-B-P - čistá - č. 2246-2249

Cena: 6,- Kč

Přejít na eshop