Moderátoři: smith

Aliquis

Uživatel
#871 - 11. 3. 2013, 17:52

OK, dohodneme to.

Archypov

Moderátor
#872 - 11. 3. 2013, 18:44
3 prodejci s Rimany je na burzu docela dost, ja tam jeste nevidel nikdy zadneho (asi jezdim po spatnych 🙂 ). Do Trencina bych se rad nekdy podival, ale navzdory vzdalenosti jen 100 km, nez se tam dostanu, je skoro poledne.. ma to smysl?

Obávam sa, že pravda je trochu inde. Zrejme to nebolo myslené tak, že na burze v Krakovanoch boli traja predajcovia rímskych mincí, ale ľudia, u ktorých Mišo nejakú tú rímsku mincu videl. Ja kedykoľvek som bol v Krakovanoch, tak som tiež asi pri troch stoloch videl nejaké rímske mince, skôr šroty, alebo dosť zlé stavy bežných antoniniánov za vysoké ceny. Išlo o ľudí, ktorí predávali v podstate všetko možné a tie mince tam mali ako šrotové nálezy, ktoré boli súčasťou iných šrotov nájdených po poli.
Takže určite by som to nevidel ako troch predajcov rímskych mincí, to môže trochu zavádzať. Keby si do Krakovian tenzor prišiel sám na základe týchto informácií, bol by si hlboko sklamaný.

tenzor

Moderátor
#874 - 11. 3. 2013, 23:49

No já jsem ještě na burze neviděl ani jednu římskou (nebo jinou antickou) minci, takže pozitivní překvapení by to bylo i tak 🙂

oliver

Moderátor
#875 - 12. 3. 2013, 00:51

ja uz v krakovanech nejakou dobu nebyl, je to tam na mince slabsi, davame prednost jine destinaci, ale pravda je, ze rimske mince jsou k videni, ne ze neee. v krakovanech jsem kdysi mimochodem poridil i zde jiz prezentovany uberat julii domny](https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/antika_post_-87801#post87801). jinak z rimskych minci jsem opravdu videl minimalne u jednoho prodejce na burze koncem roku 2012 i mnamkozni kusy, ktere by zcela jiste uspokojily i tenzora (ovsem totez by asi neslo rici o cenach, ktere byly daleko nad 5 tis. CZK). castejsi jsou ovsem predrazene kopane smuky kolem 10-20 eur, nejlepe jeste necitlive cistene. ja antiku nesbiram, pouze pokud vidim neco hezkeho za par eur, tak se neudrzim, ale to se mi stalo asi jen 2x ci 3x, na ostatni pekne mince nemam a zkorodovanou stezi citelnou med za nekolik eur opravdu nekupuju (byt par kusu jsem dostal zdarma a priznam se, ze z okna sem s nima nesvihnul). je pravda, ze kdyz vidim hezkou antickou minci za sto - stopade, tak ji vezmu, bez ohledu na to, ze o tom vim prd. dela me to radost.

grofik

Uživatel
#876 - 23. 3. 2013, 07:09

Dnes je potrebné navštíviť Trenčín - burzička . 😉

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

smith

Moderátor
#877 - 23. 3. 2013, 07:10

Grofik, veď ty o takomto čase tam zvykneš byť.... čo ešte robíš pri kompe.. 😁

http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.

grofik

Uživatel
#878 - 23. 3. 2013, 15:09
Grofik, veď ty o takomto čase tam zvykneš byť.... čo ešte robíš pri kompe.. 😁

Ja nikdy , moje príchody sú okolo 9.00 - 9.30 .
Pravda je ,že odchádzam medzi poslednými. 😃

Dnes bolo ľudí ako maku , existovať sa dalo okolo pol jedenáctej. 😈

Štve ma zajtra je Lučenec a nemôžem sa zúčastnit. 😞 😞 😞

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Archypov

Moderátor
#879 - 23. 3. 2013, 17:39

Grofik a čo pekné ste si kúpil do zbierky?

grofik

Uživatel
#880 - 23. 3. 2013, 18:53

Asi sklamem ; jednu medailu rok. 1972 Blava Slovenský spisovateľ, nádhernú karafu na likér, jeden pekný moravský denár.

Videl som nádherné veci asi sťahovanie národou , žiaľ teraz nemám volne peniaze na nákup. 👿 👿 👿

Škoda to sa asi už nezachráni. 👿

Osobne ja chodievam na podobné stretnutia hlavne pokecať pri káve. 😉

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.