Moderátoři: smith, Misak33, tenzor

poradnydest

Uživatel
#1 - 14. 3. 2020, 18:17

Pánové , co si myslíte o náhlém masivním výskytu klasických , athénských tetradrachem v poslední době na Aukru.Vždycky to byla celkem vzácná mince , která se objevila jednou za čas a nyní se jich jen za poslední měsíc vyrojila snad dvacítka .A i když jsou většinou z různých raznic , nějak mne to množství…dezorientuje .Děkuji za názor.

lub121

Uživatel
#2 - 14. 3. 2020, 20:55

Také mě to zaráží. Myslím, že to prodávají jen dva prodejci na Aukru.
Je to mimo oblast mého zájmu, takže neposuzuji jestli jsou originál, nebo ne,
ale ty stavy jsou většinou luxusní.

lub121@seznam.cz

dula77

Uživatel
#3 - 14. 3. 2020, 22:56

sú to bežné mince, sú v každej aukcii skoro, dajú sa kúpiť už od cca 150 eur a originál v horšom stave. Vo Viedni v jednej aukčnej spoločnosti mali lot 300 kusov na predaj.

blasko.juraj.ml@gmail.com

poradnydest

Uživatel
#4 - 15. 3. 2020, 12:10

No právě.Poslední rok se s nimi roztrhl pytel .Ale tak před rokem , dvěmi to byla věc , která se ve slušném stavu platila na zahraničních aukcích od 1000 Eur výše. Tak mě napadá , že se buď našel velký depot a podařil se rozprodat a nebo vznikla slušná dílna....

dula77

Uživatel
#5 - 15. 3. 2020, 12:30

Tie krajšie stoja aj dnes 1000€. Nerobil by som paniku. Za jednu loď sa platilo 2-3 tony týchto tetradrachiem, takže ak sa niečo občas nájde tak sú to kilá. Trh to vstrebe a zas sa cena upraví.

blasko.juraj.ml@gmail.com

Lopez1506

Uživatel
#6 - 16. 3. 2020, 13:43

...vznikla slušná dílna...

Myslím že stejně jako u tetradrachem Alexandrových tak i u tehle attické klasiky je různých falzátorských dílen a jejich výrobků více než dosti-a to v různých provedeních..

Jen na ukázku z Libanonské,Bulharské a Řecké"kuchyně":

1)...litá kopie se sníženou hmotností(téměř o 3gr.)..

 dokonce i za tuto"lahůdku"někdo na Aukru vysolil přes 2 litry,ačkoli z fotografií prodejce je patrna spojnice na hraně mezi oběma stranami falza-což už samo o sobě by mělo potenciální zájemce odradit,pokud tak neučiní vizuální stránka či hmotnost(14,3)

2)..je jediný originál..ano,můj-no,nemám v úmyslu nikterak propagovat své aukce,jak mi jistě bude vyčteno..jde jen o ilustrační účel.- 17,19gr.

3)+6) ..poměrně snadno rozpoznatelná falza

4)..o hmotnosti 16,9gr. už může začínající sběratele ošálit.

 Nejlepší pomůckou zde je téměř chybějící peří na přilbici Athény - což seu originálů nevyskytuje.

5)tento padělek se zdá býti nejnebezpečnějším,ačkoli jeho hmotnost je pouze 15,5gr.,(snížení hmotnosti šlo spolu ruku v ruce se změnou minc.obrazu až v pozdější době)..no,originály jsou velmi plastického provedení,kde nejvyvýšenějším místem je právě oblast lícní kosti,ucha a pramene vlasů s ním sousedícího.
....zde je to právě naopak-střed mince je zborcen a tvoří vzhledem k okrajům mírnou prohlubeň..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

poradnydest

Uživatel
#7 - 16. 3. 2020, 19:17

Dík za shrnutí .Myslím , že si zatím nechám zajít chuť .

Tovy

Uživatel
#8 - 16. 3. 2020, 20:51

Pred nejakou dobou (tak 2 roky?) se objevil velky depot, tak pred rokem jsem o tom nekde psal. Zacal ho rozprodavat Lanz, kdy denne po nekolik mesicu na ebayi prodaval 2-4 tetry. Snazim se tyhle veci sledovat, bylo tam velke mnozstvi razidel, takze podle me originaly, nekolik jsem jich mel v ruce.

Nasledne se zacaly objevovat v ruznych aukcich. Nevim, zda to rozhazoval Lanz, ale predpokladam, ze puvodni prodejce to nabidnul vice subjektum (coz je pro nej to nejlepsi 🙂 nasledne krome ruznych aukci nabizeli mnozstvi teter i nekolik vyznamnejsich prodejcu jako Dionysos a pod. Prakticky se ale objevily ve vetsine velkych aukci.

Velmi zajimavy je cenovy prubeh tech tetradrachem. Napriklad na ebayi se prodavaly relativne draze, po par mesicich to trochu kleslo, ze se pekna tetradrachma dala sehnat i pod 16 tisic Kc, ale vydrzelo to jen par tydnu (neli dnu) a zase cena rostla, coz me udivilo a pekne se porad drzi nad 700 eur (klidne i dvojnasobek). To jen tak k cenovemu prubehu 🙂

Na Aukro koukam vyjmecne, jen kdyz mi nekdo neco posle na overeni, takze nekomentuji tetradrachmy tam, ale sem tam mi nekdo neco poslal a vypadaly ok (ale naposledy pred par mesici), takze je mozne, ze tam nekdo prodava ze stejneho zdroje, jak Lanz a spol.

opal

Uživatel
#9 - 16. 3. 2020, 23:24

na Aukru. Vždycky to byla celkem vzácná mince.
Je zajímavé, že na Aukru je hromada investičních tanzanitů a jiných drahokamů, obrazů slavných mistrů, vzácných bankovek a mincí a zrovna celkem běžná mince tam byla vzácná 😋

korunka

Uživatel
#10 - 18. 3. 2020, 17:09

Jsem ráda, že jste toto téma zavedli, protože tohle sleduji už asi půl roku a nevím, co si o tom myslet.
Také mne napadly dvě varianty- buď se objevil obrovský depot, nebo šikovný falzifikátor, co vyrobil několik razidel.
Některé mince mi připadají dobré, u jiných si nejsem jistá pravostí. Už jsem také zvažovala, že si zkusím na jednu ušetřít, ale mít tak jistotu, že jsou opravdu z depotu.....
Každopádně jsou krásné a jednou bych ji chtěla mít také... (já nemusím mít luxusní :-) )

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Rakousko - čistá - č. 1091

Rakousko - čistá - č. 1091

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Albové listy A4 POMfila ČR - ročník 2010, rozšířená verze - (34), vč. zesílených obalů, papír 160gr.

Albové listy A4 POMfila ČR - ročník 2010, rozšířená verze - (34), vč. zesílených obalů, papír 160gr.

Cena: 350,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové kartičky Pro Set 1992-93 - GTL - Gary Roberts - 1

Hokejové kartičky Pro Set 1992-93 - GTL - Gary Roberts - 1

Cena: 10,- Kč

Přejít na eshop
Fotbal - Iker Casillas - Rakousko - 2778 - 0,65 Euro

Fotbal - Iker Casillas - Rakousko - 2778 - 0,65 Euro

Cena: 24,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 974-975

NSR - čistá - č. 974-975

Cena: 30,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1646

Rakousko - čistá - č. 1646

Cena: 4,- Kč

Přejít na eshop
Letní paralympiáda 2004, Atény - razítkovaná - č. 406

Letní paralympiáda 2004, Atény - razítkovaná - č. 406

Cena: 4,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1612

Rakousko - čistá - č. 1612

Cena: 11,- Kč

Přejít na eshop
Vánoce - razítkovaná - č. 337

Vánoce - razítkovaná - č. 337

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1318

Rakousko - čistá - č. 1318

Cena: 1,- Kč

Přejít na eshop