Moderátoři: Akir, smith, ikanek, regula_jan, Pavel_III

gepost

Uživatel
#1 - 6. 11. 2023, 12:33

Prosím o pomoc s identifikací vyobrazených známek Ukrajiny. Předpokládal jsem, že ty první budou uváděny podobně jako třeba Moldavské, ale v katalogu jsem je nenašel.
Nenašel jsem však nikde ani přetiskové známky Ukrajiny s přetisky UPP. Může mi, prosím, někdo s jejich zařazením pomoci? Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

koolabs

Uživatel
#2 - 6. 11. 2023, 13:13

V katalozích nejsou, protože to nejsou oficiální poštovní známky. ta první je ze série cherkasy, 93/93 bylo hojně podobných.
ty starší 1922, nelegální známky..

gepost

Uživatel
#3 - 7. 11. 2023, 12:32

Děkuji. Těch "nelegálních" běhá po světě i v nabídkách hodně. Mnohé se však také v katalozích objevují...

koolabs

Uživatel
#4 - 7. 11. 2023, 13:46

katalog není nic oficiálního, je to publikace jako každá jiná knížka nebo elektronické medium.
možná katalogy existují v rámci danne země a společenství filatelistů, stejně jako u nás je kvanta různých specielních katalogu k různým věcem.
podstatné je že to nejsou oficiální poštovní ceniny a dá se o nich hovořit jako o lokálních soukromých edicích.

gepost

Uživatel
#5 - 8. 11. 2023, 11:15

koolabs, díky za vysvětlení. Michel - jak jsem si všiml u jeho katalogů - si s tím asi velkou hlavu nedělá. Někde uvádí, někde ne. 😕

gepost

Uživatel
#6 - 8. 11. 2023, 11:53

Ještě se chci zeptat na tuto známku, kterou jsem nikde v Michlech taky nenašel. Je to obdobný případ jako předešlé?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

gepost

Uživatel
#8 - 9. 11. 2023, 11:08

Columbo, díky za reakci, ale nešlo mi ani tak o to známku najít, jako spíše zjistit, zda se jedná také o neoficiální vydání a do které země v oblasti Turkestan ji případně zařadit. Obdobně mám problém také s dohledáním těchto známek z jihosibiřské Tuvy. Také nevím, zda se jedná o oficiální vydání či nikoliv. Katalogy mlčí. Alespoň ty mně dostupné.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Pavel_III

Moderátor
#9 - 10. 11. 2023, 23:58

Podle mne je Tuva fake pro tahání peněz z kapes filatelistů.
S tou Ukrajinou to je myslím složitější a v zásadě se nejedná o nelegální vydání, ale o nevydané známky (ty po první válce). Zkrátka, politický vývoj byl rychlejší jak pošta.

gepost

Uživatel
#10 - 13. 11. 2023, 10:49

Pavel_III, díky moc za vysvětlení. Stále mi nešlo do hlavy, proč se některé nevydané známky do katalogů dostávají a některé ne. Asi opět platí to staré a známé, že katalogy nejsou dogma. Ještě jednou díky.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Albové listy A4 POMfila ČR - ročník 2015, zákl. verze - (9 listů), vč. zesílených obalů, papír 160gr.

Albové listy A4 POMfila ČR - ročník 2015, zákl. verze - (9 listů), vč. zesílených obalů, papír 160gr.

Cena: 93,- Kč

Přejít na eshop
Katalog poštovních známek - Slovenský stát (1939-1945) - World Philately 2016 na CD-ROM médiu

Katalog poštovních známek - Slovenský stát (1939-1945) - World Philately 2016 na CD-ROM médiu

Cena: 389,- Kč

Přejít na eshop
Aršík motýli

Aršík motýli

Cena: 69,- Kč

Přejít na eshop
Bublinky na mince CAPS 39

Bublinky na mince CAPS 39

Cena: 102,- Kč

Přejít na eshop
Staroměststký orloj v Praze - čistý - aršík - č. A2327A - zoubkovaný

Staroměststký orloj v Praze - čistý - aršík - č. A2327A - zoubkovaný

Cena: 38,- Kč

Přejít na eshop
Světový summit o informační společnosti - č. 450 - razítkovaná

Světový summit o informační společnosti - č. 450 - razítkovaná

Cena: 5,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Peter Ahola - 73

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Peter Ahola - 73

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1067

Rakousko - čistá - č. 1067

Cena: 5,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 738

NSR - čistá - č. 738

Cena: 10,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 979

NSR - čistá - č. 979

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop