Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

jacx

Moderátor
#141 - 23. 10. 2008, 20:42

a teď jsme během pár minut už tak daleko, že až (jestli) patason koukne na diskusi tak se k tomu groši od Topa (nebo Topy - skloňuji-li to správně?) zpátky ani neprokouše
a jak to s ním opravdu je už nedozvíme

kacuro

Uživatel
#142 - 23. 10. 2008, 20:44

literatura je samozřejmě základ, ale ještě donedávna nebylo možné nic sehnat a musel jsem si vystačit jen s těma nekvalitníma pdf-kama 😞

Topa77

Uživatel
#143 - 23. 10. 2008, 20:44

jacx: to je složenina prvních slabik jména a příjmení, takže sám netuším 🙂

ideál by byl, kdyby se definoval u grošů jednoznačně systém, podle kterého by se určovaly typy a varianty všech grošů a ten patasonův systém je podle mne fajn, otázka jestli půjde třeba na Václava II. nebo JL...

Topa77

Uživatel
#144 - 23. 10. 2008, 20:45

a já myslím, že patason čte poctivě vše 😉

oliver

Moderátor
#145 - 23. 10. 2008, 20:49

a poctive mlci...

kacuro

Uživatel
#146 - 23. 10. 2008, 20:57

Topa77 napsal/a:

ideál by byl, kdyby se definoval u grošů jednoznačně systém, podle kterého by se určovaly typy a varianty všech grošů ...

o tom jsem tu už kdysi psal ... tohoto úkolu by se měla zhostit právě ČNS-PG .... a pevně věřím, že tento úkol jednou dovede ke zdárnému konci ... jak se ukazuje, tak kromě patasona se do toho pustil i pavelgregor (viz černé peníze LJ), Archy (vztah rubních značek a rozdělovacích znamének JL), sám bych se chtěl pustit do penízků VJ ... takže společným úsilím se můžeme dopracovat k nějakým výsledkům. škoda jen, že na našem webu nepřibývají další fotky mincí ke studiu 😞

kacuro

Uživatel
#147 - 23. 10. 2008, 21:02
a poctive mlci...

já hlavně doufám, že nafotí všechny své mince na web pobočky ...

jacx

Moderátor
#148 - 23. 10. 2008, 21:17

Topa - to s tím skloňováním byl jen chabý pokus o vtip

že patason čte a mlčí je možné a taky pochopitelné
je v závidění - nezáviděníhodném postavení
on tomu totiž nejlépe rozumí a je naším definitivním arbitrem, od něho my očekáváme konečný soud
to je taková daň tomu, že někdo něco umí nejlépe, ví se o tom a pak je to po něm také žádáno a nemusí na to mít vždy chuť, náladu, nebo prostě čas
nemusí mu to být vždy příjemné, ale snad to není jeho případ
a třeba do toho časem (za pár desítek let) taky proniknem

jinak já myslím, že co je typ a varianta obecně už definováno je a platí to i na groše - viz patasonova přednáška v NM tuším 6.10. t.r. a jejíž písemnou verzi autor mezi nás rozšířil na setkání v KH

a podle těchto pravidel je také zpracována jeho typologie grošů V4
u ostatních panovníků tomu tak dosud není nebo je jen částečně
ale jednu typologii na všechny groše všech panovníků takto udělat myslím nelze

Denarius

Uživatel
#149 - 23. 10. 2008, 21:23

Sice nejsem členem vaší pobočky PG, ale pokud by jste měli zájem o fotky něco grošů a jejich dílů, mohu je příležitostně nafotit a poskytnout ke studiu.

PEHU_

Uživatel
#150 - 23. 10. 2008, 21:29
já hlavně doufám, že nafotí všechny své mince na web pobočky ...

tak to já taky

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.