Moderátoři: Jaromir, pavlinka, smith, ikanek

petros_2020

Uživatel
#1291 - 25. 12. 2020, 23:42

Vyjádření č.1 : S prodejem celých Tiskových listů bohužel v tomto prvním nákladu našich VZ nepočítáme, protože po vydání budou rozděleny na jednotlivé známky a nabízeny ve formě upomínkových ucelených sérií po 5-ti jednotlivých známkách na našem Biennale PPCP 2020 v Národním muzeu v době od 7. 11 do 22. 11. 2020. Vyjádření č 2 :Z důvodu malého nákladu a očekávanému zájmu na Biennale nikdy nebyly a nejsou celé archy primárním cílem prodeje těchto VZ. Proto byla min. cena nastavena relativně vysoko, ale i ta v prvopočátku vznikla jen prostým výsledkem akceptované poptávky ze strany filatelistů.zájem o náš TL VZ PPCP.
Obě vyjádření soudím pane Martine jsou od Vás a kde je pravda. Dnes 25.12.2020 na Biennale PPCP 2020 byl celý tiskový VZ TL 0109 běžně k prodeji za 20 000 Kč ( min. 5 ks). Děkuji za lekci od prestižních filatelistů.

martin-en

Uživatel
#1292 - 26. 12. 2020, 02:01

Nemáte zač pane Petře, i když obě vyjádření dělí snad víc než dva měsíce vypadá to, že zůstávám obsahově relativně konzistentní :-)
A ta pravda je bohužel opět trochu jiná a méně zajímavá než píšete...
Po celou dobu výstavy až do této středy byl na Biennale vždy "přítomen" pouze jen 1 ohmataný TL (na stole na ukázku). A od středy, kdy jsem musel na 5 dní odjet, jsem tam pro jistotu nechal 3 další. Především pro případ, že by někdo chtěl natrhat arch jinak než na zmíněné 5-ti pásky. A to, že se tam kolega prý dneska "rozjel" a snad 2 z nich jen tak někomu prodal, to jsem teda fakt nečekal :-)
Takže určitě ne "min. 5 ks" a rozhodně ne "běžně k prodeji".
Ale jasně, je to jako se vším na trhu, pokud to někdo opravdu musí mít v celém archu a není mu líto dát za to tolik peněz tak to na prodej je...
Hezký večer!

PetrSir

Uživatel
#1293 - 26. 12. 2020, 07:53

Nevím zda jsou informace z "jakéhosi" Newsletteru neověřené a už vůbec nechápu proč by měla být pod mým jménem zpráva rádoby senzační. Zde se filatelisté, a pokud je to jinak tak mě opravte, informují se zájmem o tento úzký segment filatelie navzájem o tom co se ve světě filatelie vlastních známek děje. A jelikož jak jistě víte je sbírání vlastních známek velmi specifická záležitost tak se nedivte, že jakékoliv informace vedoucí k možnosti zakoupení jsou zde uvedeny. Nemám zapotřebí dělat jakékoliv senzace, pouze vyjadřuji svůj názor a pokud je mi oponován a je mylný nemám sebemenší problém reflektovat názor druhých oponentů.
Samozřejmě pokud se vyskytne možnost zakoupení jakýkoliv VZ je to vždy téma, které bude u některých vzbuzovat emoce a případné rozpory v názorech. Ale jak jsem uvedl nemyslím si, že je z pohledu filatelie sbírání VZ akceptovatelná cena jakou píšete. Určitě ne pro mě. Je to čistě můj osobní pohled.
Chápu, že náklady spojené s výstavou jsou významné a v této době o to více. S tím, ale pořadatel musí počítat jinak by to asi nedělal. Konstruktivní kritika není nikdy na škodu. Nevidím důvodu proč bychom zde nemohli o tomto polemizovat. Jelikož se informace kolem těchto VZ až tak moc na veřejnost nedostávali tak se není čemu divit, že se zde vynořují. A je dobře, že se z Vaší strany tyto "mlhy" napravují.
A jestli jak píšete nemá PPCP s vydavatelem Newsletteru nic společného je možné. Tak jako vy píšete nemohu nic takového vědět. Jestliže jsou informace na stránkách PPCP o dni lodní pošty a produkci VZ lodní pošty je možné se domnívat, že jste v jakési kooperativní provázanosti. Ale opět toto je pouze má domněnka. Zřejmě podle vašeho vyjádření mylná.
Pokud jsem se mýlil ještě jednou se omlouvám a přeji vše dobré.

whisker

Uživatel
#1294 - 26. 12. 2020, 10:10

A kde jsou nějaké oficiální informace k TL109? Já nic nenašel kromě toho, co jste zde napsal. Kde se dá objednat pětipáska za 500,-? A jednotlivé známky za 30,-? Jen na výstavě? Kde je nějaký objednávací formulář, cokoliv aby právě nedocházelo k dezinformacím a mlžení s cenou?

martin-en

Uživatel
#1295 - 26. 12. 2020, 20:10

Výstava v Národním muzeu dnes bohužel předčasně skončila a s ní i přímý, pultový prodej VZ PPCP 0109.
Pokud je toto fórum, kde lze také podat Vámi požadované "oficiální informace" k doprodeji zbytků 5-ti pásek VZ za stejné ceny jako na Biennale, tak prosím zde jsou:

  1. řada TL včetně celé vrchní části TL - 1.000,-- Kč
  2. až 4. řada TL - každá po 500,-- Kč
  3. řada včetně spodní části TL a hologramu - 700,-- Kč
    Objednávku lze realizovat pouze mailem na nemecek@ppcp.cz
    Platba včetně doporučeného poštovného 54,-- Kč bezhotovostně převodem na účet po el. potvrzení objednávky
    Hezký zbytek dne všem!

MikyM

Uživatel
#1296 - 26. 12. 2020, 20:34

Myslím že i za ostatní kolegy filatelisty děkuji za přesné info - viz poslední příspěvek pana martina-en.

PetrSir

Uživatel
#1297 - 26. 12. 2020, 21:41

Děkujeme za informace 🙂

Pavel_III

Moderátor
#1298 - 27. 12. 2020, 16:25

Nevím, jestli jste někdo viděli arch "Briefmarken Individuell", já teda ne.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Pavel_III

Moderátor
#1299 - 27. 12. 2020, 16:29

Další dva. Žádná A, B, E, Z, ale konkrétní hodnoty. I když 5 c mi přijde nějak nízko.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Pavel_III

Moderátor
#1300 - 27. 12. 2020, 16:58

Němci se s tím Individuel asi dost vyblbnou a je asi těžké (i pro ně) se s tím nějak vyrovnat. Zde ve formě minisešitku:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Mimochodem, pojem "rarita" a naschvál stříhání a neprodávání celých archů/sešitků VZ dostává v tomto pohledu poněkud jiný význam. A to pomíjíme to, že si v některých zemích může člověk nechat natisknout snad i jen jednu jedinou známku - či 10, možná 4, různých v jednom jediném archu.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

NSR - čistá - č. 527

NSR - čistá - č. 527

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop
Karel Havlíček Borovský - čistá - č.436

Karel Havlíček Borovský - čistá - č.436

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop
MS v krasobruslení - Praha 1993 - razítkovaná - č. 2

MS v krasobruslení - Praha 1993 - razítkovaná - č. 2

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 958

NSR - čistá - č. 958

Cena: 14,- Kč

Přejít na eshop
10. výročí osvobození Československa - čistá - č. 821-824

10. výročí osvobození Československa - čistá - č. 821-824

Cena: 16,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty SCORE 2012-13 - Miikka Kiprusoff - 22

Hokejové karty SCORE 2012-13 - Miikka Kiprusoff - 22

Cena: 29,- Kč

Přejít na eshop
XII. zimní OH Innsbruck 1976 - čistá - č. 2187-2189

XII. zimní OH Innsbruck 1976 - čistá - č. 2187-2189

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1367

Rakousko - čistá - č. 1367

Cena: 6,- Kč

Přejít na eshop
Zvířata - čistá - č. 1347-1352

Zvířata - čistá - č. 1347-1352

Cena: 169,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1543

Rakousko - čistá - č. 1543

Cena: 10,- Kč

Přejít na eshop