Moderátoři: Jaromir, pavlinka, smith, ikanek

tul-uk

Uživatel
#721 - 15. 2. 2016, 10:49

A jeden dotaz, od prvních VZ do VZ TL 0024 byl používán starý vzor široké holografické fólie, do ZS VZ 0023 byl použitý starý vzor úzké holografické fólie. Pak je aplikován nový vzor. Našel někdo z vás u starého vzoru nějaké odlišnosti? (Např. větší/menší zaoblení rohů). Nebo jsou všechny stejné?

Pavel_III

Moderátor
#722 - 16. 2. 2016, 21:08

Jedna takříkajíc identifikační celistvost. Chybí akorát ten perfin! 😁

(Co se týče hologramů, to si myslím, že bychom museli vzájemně naskenovat aby bylo co porovnávat. Osobně si myslím, že jedno vydání = jeden druh hologramu.)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

solmyr

Uživatel
#723 - 17. 2. 2016, 15:18
ZDRAVÍM, jen bych měl jeden dotaz - v čem uchováváte tiskové listy vlastních známek.....nebo jinak jak nejlépe je uchovávat. Předem díky

Zdravím,

poměrně hodně dobře funkční a bezpečné uložení (a příslušně drahé) jsou Leuchtturm Grande šanony (kroužkové desky s kazetou). Jedna kazeta pobere tuším až 50 oboustranných listů, takže se do ní vejde 100 VZ TL A4 nebo 400 VZ sešitků 🙂. Velikost Grande má listy pro velikost vloženého papíru A4 nebo příslušně menší (A5, A6) pro předělené listy, takže se do nich dají krásně strkat třeba PLZ listy, CM a další filatelistické artefakty.

kefidlo

Uživatel
#724 - 17. 2. 2016, 16:40

K těm novým vlastním známkám: 120 let České filharmonie 1896 - 2016 ....
Objednávkový formulář : http://www.ceskafilharmonie.cz/vyrocni-znamky-cf-p849.html
.. chtějí za ně 500,- Kč , tak nevím jestli soudruhům umělcům přispěji 😞

vyštudovaný rytec kovů - filatel - lolek .)

Pavel_III

Moderátor
#725 - 17. 2. 2016, 20:29

Sice to s tématem souvisí jen nepřímo a oklikou, ale některé styčné body to má:

Určitě jste zaregistrovali existenci iniciativy (služby) PohledniceOnline, kdy pošlete na server (nebo kam) fotku s textem a pošta to vytiskne a doručí (ceny jsem neštudoval, ale z Tramtárie se nejspíš ušetří na poštovném). Myslím si ale, že jste většinou neviděli jak to vypadá. Takže zde názorná ukázka dopisní strany (fotku pochopitelně ukazovat nebudu a ani jsem /si/ ji nenaskenoval). Zajímavé je, že je tam vytištěno i něco jako známka (je formálně zima, tak sněhulák), čtvereček s kódem služby (jedinečné číslo zakázky?) a dokonce pseudoštempl. Že není z poštovních náležitostí poznat odkud to je posláno je vcelku pochopitelné, neb to není relevantní, ale zvláštní je, nebo mně to aspoň zvláštní přijde, že se tam nikde nevyskytuje datum. To bych tam očekával.
Velikost této konkrétní je 210×148 mm.

A teď, šlo by to zařadit do tématického exponátu "zima", "sněhulák" jako řádný filatelistický materiál? Ne že bych něco takového chystal, ale tak mne to napadlo. Koneckonců i v Čertoryjích se mohou sněhuláci vyskytovat, zima tam bývá určitě! 😈

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Pavel_III

Moderátor
#726 - 6. 3. 2016, 03:57
Tak jsem ve čtvrtek zaregistroval brzko-jarní variantu "známky" se sněženkama ve sněhu. A teď by mne zajímalo, jestli by to (to se sněženkama) Pavlínka mohla vrazit do exponátu Čertoryje (teda pokud tam sněženky rostou). Co vy na to, odborníci a jurymani?

Tak jsem ve čtvrtek zaregistroval brzko-jarní variantu "známky" se sněženkama ve sněhu.

A teď by mne zajímalo, jestli by to (to se sněženkama) Pavlínka mohla vrazit do exponátu Čertoryje (teda pokud tam sněženky rostou). Co vy na to, odborníci a jurymani?

pavlinka

Moderátor
#727 - 6. 3. 2016, 11:57

Sněženky tam rostou, ale soukromá známka v exponátu je riziková. I kdyby tam mohla byt (jako že asi ano, když prošla ofiko poštou) tak tyto známečky, bych určitě já do exponátu nedala. Je toliko jiného oficiálního materiálu, že vybrat jen z něho to nejlepší, je těžké.

Pavel_III

Moderátor
#728 - 6. 3. 2016, 15:21

Nevím jak moc jsou známky soukromé, bude asi zapotřebí naštudovat podmínky těch online pohlednic, ale spíše se jedná o celinu (soukromá pohlednice s úředně natištěnou známkou). Bez studia mám ale za to, že bude možná možné si vybrat z nějakých typů, anebo, druhá možnost, si to pošta určuje sama dle počasí. V každém případě si ale myslím, že volně na trhu se to asi moc objevovat nebude a člověk se bude muset vynasnažit sám.

pavlinka

Moderátor
#729 - 6. 3. 2016, 18:53

Ale jo- celina samozřejmě použít jde, ale jak jsem psala nahoře, takovéto nové věci musíš nějak v exponátu obhájit. Zkus to vysvětlit nějakému cizímu jurymanovi (i když tam bude slušný popis), že je to O.K. 😉 Strhli mně body za telegram z 60-tých let, protože švédský juryman prostě nikdy nic takového neviděl. No a veškerá roční příprava na neoficiální mistrovství Evropy mládežníků byla v pérdeli 😉 Na toto má dobrou radu Dejvy:" Dej to tam a uvidíš...."! 🙂

Pavel_III

Moderátor
#730 - 6. 3. 2016, 19:38

Jsem se díval na ty PohledniceOnline a je to přes jakousi aplikaci. Vím cenu (A6 = 25 Kč, A5 = 27 Kč, dlouhá = 25 Kč po ČR + ev. slevy, do Evropy + 12 Kč, do zámoří + 19 Kč), ale jestli je nějaký výběr těch známek nebo tak něco, to jsem se nedozvěděl a aplikaci se mi stahovat nechce. I když předpokládám, že bude fungovat i v PC a nejenom v mobilu. https://www.ceskaposta.cz/sluzby/psani/cr/mobilni-aplikace-pohledniceonline

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.