Moderátoři: Jaromir, pavlinka, smith, ikanek

whisker

Uživatel
#971 - 28. 6. 2018, 11:38

Konto bariéry mi přišlo ražené a dokonce i pěkné razítko až jsem se divil. Jinak se mi už stalo i to že jsem babě na poště dal 3 dopisy, řekl jsem ji jestli by to mohla orazit tím ručním kulatým razítkem, dívala se na mě jak na magora, čím jiným by to jako měla razit ... Ani jeden dopis nebyl oražený když přišel :-) a tak tu žijem.

Pavel_III

Moderátor
#972 - 28. 6. 2018, 19:49

Zdenda-Kubik napsal/a:

Chystame s pritelem Neumannem dalsi vlastni znamky - tentokrate pro svetsoucastek.cz
Jakou soucastku ci vyrobek byste tam radi videli? Bude tam urcite zarovka, protoze zname jednoho nametare na zarovky a ten to tam chce. Co dal ?

Možná by to chtělo blíž specifikovat co to je součástka. Nebo spíš odkud pokud se něco dá pojmenovat součástkou. 😎 No a taky jestli to chce být detail, nebo "ve funkční poloze" a tak.
Když žárovka, tak jedině ta s dlouhým vláknem!
No ale další návrhy - "cvakací" pojistky, bakelitové nebo ještě líp porcelánové vypínače, porcelánová hlava na sloupech, lampa do rádia (magické oko), něco z psacího stroje, ze šicího stroje, hlava s jehlou gramofonu, součástky pistole (křesadlo) nebo dokonce kuše, starý, ovšem hodně starý, zámek, něco od hodinek a tomu podobných strojků, relé, no, spousta by se dala vymyslet (OSTROJ má už cosi). A co třeba nějaký pěkný obrtlík? Je to součástka nebo ne?

gorila

Uživatel
#973 - 28. 6. 2018, 20:24

Dyš žárovku, tak Edisonku.

Jedna dvě, Baba jde. Jde si Jaga pro tebe.

Pavel_III

Moderátor
#974 - 28. 6. 2018, 20:26

Jsem myslel, že Járovku!!

Zdenda-Kubik

Uživatel
#975 - 28. 6. 2018, 22:08
Zdenda-Kubik napsal/a: Chystame s pritelem Neumannem dalsi vlastni znamky - tentokrate pro svetsoucastek.cz Jakou soucastku ci vyrobek byste tam radi videli? Bude tam urcite zarovka, protoze zname jednoho nametare na zarovky a ten to tam chce. Co dal ? ...

něco ze sortimentu www.svetsoucastek.cz

Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.

Pavel_III

Moderátor
#976 - 28. 6. 2018, 22:38

No jo, ale to ty skutečně krásný součástky tak nějak odpadají...

Ale určitě bych tam dal "rožnutou" pojistku, to je taky takový magický. 😉 A něco jak z toho trčí dva drátky (dioda třeba), ale jen jednou, dvakrát by to nebylo až tak "vtipný" i když by to bylo úplně něco jinýho.

Evropa1

Uživatel
#977 - 29. 6. 2018, 06:46

Možná, že položím provokativní otázku, ale patří zde probíraný sortiment ještě do oblasti filatelie, nebo se již jedná o určitý druh šmeliny, který si nezaslouží náš zájem?

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Ynhoj

Uživatel
#978 - 29. 6. 2018, 08:56

Pro mně je to šmelina, něco jako novodobá pošta 1919, nevyhledávám.

Evropa1

Uživatel
#979 - 29. 6. 2018, 10:32

Když člověk sleduje a slyší o nabídkách na velkých mezinárodních sběratelských prodejních akcích, odráží se na dnešním stavu nedostatek kvalitního materiálu a s tím spojené vysoké ceny. Pak na základě této nedostupnosti kvalitního a drahého materiálu, nechá se spousta sběratelů oblbnout moderní šmelinou a sbírají vše, co vydavatelé za účelem zisku v nemalých počtech chrlí. Proč by to ale nedělali, když poptávka stále žije. Divím se ale sběratelům, že se nechají do této hry zapojit.

Já si totiž stále myslím, že jedna kvalitní stará známka, či mince, je stále lepším sběratelským počinem, než celá sbírka novodobých cetek z oblasti filatelie, nebo numismatiky.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Pavel_III

Moderátor
#980 - 29. 6. 2018, 18:41

Přiznejme si, že už před skoro 100 lety vycházely známky s reklamními kupóny. Tehdy asi taky mnozí frflali a dnes? No a pak tu máme perfiny, v podstatě soukromé výrobky, dlouhou dobu považované spíš za odpad, soukromé tisky známek známe už z Rakouska, kdy pošta na přání natiskla známky téměř na cokoliv a tak vyrobila soukromou celinu (pravda, tohle dnes až takový hit není, možná proto, že katalogy si s tím neví moc rady) a případ aršíků "Kde domov můj?", kdy zkušení sběratelé varovali před tou obludností a pak toho litovali, známe taky. Takže asi nejsložitější jsou ty PČ1919 (a Skautská pošta), které se ale cení. Na druhou stranu, šejcháty námětáři vesele sbírají a přitom 99,99 % z nich nikdy poštu nevidělo a reálně s nima ani frankovat nešlo. To zase tady ty VZ, s těma se frankovat dá a často se i frankuje, byť ne s každým vydáním.

A furt je to ještě pod nějakým dohledem. V Rakousku (a třeba i v Bhutánu) si člověk může nechat vytisknout i jen jediný arch, možná i jen 4-6 známek, netuším, a to opravdu nelze sbírat, to je už takový divný.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.