Moderátoři: Tomako, acme2000, smith

acme2000

Moderátor
#1 - 2. 7. 2008, 16:34

**Vzhledem k tomu, že se s bankovkami na aukčních serverech doslova roztrhl pytel, je čím dál větší šance objevit mezi běžnou notafilickou nabídkou i nějaký zajímavý kousek, na který byste chtěli upozornit kolegy sběratele. Proto do tohoto fóra směřujte zajímavé aukce, které zachytíte na aukčních serverech jako je Aukro, Odklepnuto, Priklepni apod.

Za zajímavost lze považovat např. dražbu cenné bankovky, falzifikátu, chybotisku nebo např. i cenu, za kterou je bankovka vydražena :-)

Ještě upozornění - aukční servery průběžně vydražené předměty mažou, doporučuji stáhnout si daný obrázek (případně i doplňující informaci) a posléze nahrát sem, jinak tu bude spousta slepých linků na již neexistující aukce.**

acme2000

Moderátor
#2 - 2. 7. 2008, 16:55

Přihazuji rovnou jednu zajímavost - v jedné aukci na Aukro se dražilo 10 Złotých / 1944, perforovaných. Nicméně bankovku měla jednu zajímavost - lišila se na ní kontrolní čísla (!) - Da 372800 (vlevo) a Da 472800 (vpravo). Viděl jsem foto bankovky ve větším rozlišení (sem přikládám jen pro ilustraci), konzultoval jsem s několika sběrateli, zda nejde o podvrh, ale byl jsem ujištěn, že vzhledem k tomu jak se tyto bankovky tiskly narychlo a v jakých podmínkách, takže předpoklad zaseknutí číslovače (apod.) by byl klidně možný. Bankovka šla nakonec za 700 Kč.

Obrázek vložený uživatelem

acme2000

Moderátor
#3 - 2. 7. 2008, 17:23

Říká Vám někomu něco chybotisk 1000 Kčs / 1945 tzv. "náušnice" ?

Obrázek vložený uživatelem

Bankovka šla loni v září za 4200 Kč, prodával to tehdy jeden z důvěryhodných prodejců (žádný jednohvězdičkový mimoň), ještě k tomu uvedl "Tento chybotisk neobsahovaly ani dosud dvě největší soukromé sbírky u nás-prodáváné v aukcích u firmy Klim.". Bohužel jsem o tom však nenašel žádné další informace, tak třeba byste někdo něco měl...

rihav

Uživatel
#4 - 3. 7. 2008, 00:52

Z obrázku u "chybotisku" náušnice mám spíš pocit, že to není ani tak chybotisk, ale že na to někomu ukápla nějaká chemikalie, nebo něco tak.
A to "ani dosud dvě největší soukromé sbírky u nás-prodáváné v aukcích u firmy Klim" je taky pěkná ptákovina, sbírky obou pánů byly úctyhodné a určitě se jim, co do rozahu, moc sbírek u nás rovnat nemůže, ale největší soukromé sbírky... to fakt asi ne-e.

acme2000

Moderátor
#5 - 3. 7. 2008, 17:28

Už jste se někdo setkali s modrou variantou 10 Kčs / 1950? Já ji viděl jednou (asi 2 roky zpět u ne-sběratele jako "památku po babičce" společně s dalšími bankovkami v jedné obálce - bankovka je pravá, pochybuju, že by byla kdy v nějakých slídových deskách apod. co by dokázaly změnit barvu bankovky a dokonce byla mezi dalšími desetikorunami, které byly přirozeně zelené. Série CHa (viz obrázek č. 1). Když jsem to ukazoval dalším sběratelům, odpověď zněla, že to je nějaký chemický zásah. Překvapením pro mě ale byla aukce loni na konci roku, kdy nějaký sběratel dražil obdobného modráka (série Pc - obrázek č. 2), který měl údajně z blešáku z Německa. To už mi ale bylo docela podezřelé, že by někdo uplatnil stejný chemický postup a že by se bankovky objevily na různých místech ... nevím, jaký je váš názor?

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Šenfi

Moderátor
#6 - 3. 7. 2008, 22:25

asi tak před pěti lety měl můj děda taky takovouhle modrou desítku a říkal, že mu takhle zmodrala, když jí měl několik let v nekvalitních plastových deskách (prý obsahovali nějakou směs pryskyřic.....nevím, nejsem chemik), který se vyráběly za komanče u soudruhů ze SSSR 😉

Tomako

Moderátor
#7 - 4. 7. 2008, 04:32

To se tak nekdy prihodej zajimavosti....,ale vzhledem k tomu ze nikde v zadnem katalogu neni zminka o jinak barevne variante dal bych prednost vysvetleni od senfiho.To ze se najednou po letech objevy barevna varianta bankovky kterou katalogy neznaji je dost nepravdepodobne.

Robbie

Uživatel
#8 - 8. 7. 2008, 18:31

Trochu odbočím, kolegové...

Přišel mi na email dotaz na tisícovku 1934 s podpisem Maxe Švabinského na obou stranách. Dva kusy, založené v knize, pěkný stav. Dále několik stokorun taktéž s podpisem. Jak je vidíte reálně cenově? Respektive - kolik byste dali Vaši maximálku?

R.

..::R::..
robert.kurucz@email.cz

acme2000

Moderátor
#9 - 9. 7. 2008, 17:18

http://www.aukro.cz/item372870089_372870089.html
http://www.aukro.cz/item372871306_372871306.html

tisícovka i stovka šly po 5300, ale aukce se účastnili dva "sběratelé", co se spíš předháněli, než by jim šlo o něco jiného (odkaz je ještě funkční, tak rychle, než si to aukro uloží do archivu). jen je mi trochu divné, že se v posledním půl roce najednou objevilo na pěti různých místech (v knížkách, od hospodyně Maxe Š. apod.) tolik bankovek s jeho podpisy - buď ty lidi kecaj a je to z jednoho zdroje odkud to maj i oni (a jsou to pouze překupníci), nebo to nemusí být pravé. Přece jen tehdy ta bankovka platila a bylo to hodně peněz, takže by je Švabinský jen tak z plezíru podepisoval a rozdával (???)

acme2000

Moderátor
#10 - 9. 7. 2008, 17:21

osobně bych je obě bral podle stavu (tyhle byly sice fajn, neperf., ale ne unc) a za podpis bych dal tak 200 Kč navrch - ale tak to je muj názor, netíhnu k takovýmhle raritám, obzvláště, když se nedají ověřit

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Rakousko - čistá - č. 1405

Rakousko - čistá - č. 1405

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
Dětem - razítkovaná - č. 117

Dětem - razítkovaná - č. 117

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 710

NSR - čistá - č. 710

Cena: 5,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Glen Wesley - 10

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Glen Wesley - 10

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 485-488

NSR - čistá - č. 485-488

Cena: 8,- Kč

Přejít na eshop
Hawidky - SF ochranné kapsy na známky - černé - 24 x 217 mm - 322 684

Hawidky - SF ochranné kapsy na známky - černé - 24 x 217 mm - 322 684

Cena: 189,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1899

Rakousko - čistá - č. 1899

Cena: 5,- Kč

Přejít na eshop
50. výročí Mostecké stávky - čistá - č. 2529

50. výročí Mostecké stávky - čistá - č. 2529

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop
Albové listy A4 POMfila ČR - r. 2019, zákl. verze - (11 listů), vč. zesílených euroobalů, nezasklené, 160gr

Albové listy A4 POMfila ČR - r. 2019, zákl. verze - (11 listů), vč. zesílených euroobalů, nezasklené, 160gr

Cena: 113,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Craig Janney - 157

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Craig Janney - 157

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop