Moderátoři: Tomako, acme2000, smith

Radek

Uživatel
#11 - 9. 7. 2008, 17:34

Přesně tak to ověření je problém.....no snad u Mistra opravdu byly 🙂

Pár, opravdu pár přebytků naleznete zde:
www.bankovky.ic.cz

#12 - 9. 7. 2008, 18:15

Myslim, ze se daji overit u sberatelu podpisu. Jsou, ale posledni dobou hodne rozsirene padelky podpisu.

https://www.infofila.cz/ ... on-line magazín plný filatelie a sběratelství
https://eshop.infofila.cz/ ... eshop pro všechny sběratele
https://pomfila.cz/ ... eshop na filatelii, filokartii, numismatiku, notafilii, odznaky
https://www.worldphilately.com/ ... katalog - ceník poštovních známek
https://www.filokartie.cz/ ... on-line magazín plný filokartie
http://www.numin.cz/ ... on-line magazín - numismatika - notafilie

Robbie

Uživatel
#13 - 10. 7. 2008, 12:11

Taky jsem se díval na tu akci, ale vyloženě se mi ta cena nezdála, proto jsem se ptal právě jak se na to díváte z Vašeho pohledu... také mi to totiž připadá divné... deset tisíc jen tak založených v knížce? To byl v té době jako úřednický plat skoro za třičtvrtě roku.

..::R::..
robert.kurucz@email.cz

Robbie

Uživatel
#14 - 10. 7. 2008, 14:49
Taky jsem se díval na tu akci, ale vyloženě se mi ta cena nezdála, proto jsem se ptal právě jak se na to díváte z Vašeho pohledu... také mi to totiž připadá divné... deset tisíc jen tak založených v knížce? To byl v té době jako úřednický plat skoro za třičtvrtě roku.

Pardon, to je vlastně tisícovka, ne pětitisícovka...tak co plácám... Ale i tak je to poměrně spousta peněz na svou dobu.

..::R::..
robert.kurucz@email.cz

openroad

Uživatel
#15 - 21. 7. 2008, 14:58

Zdravim.Mam doma bankovku 1 Korunu z protektoratu Strojoby pretisk UNC. Problem je v tom,ze pretisk nieje na nevydanej jednokorune - 1938 ale na 1 korune 1946.Su to skoro rovnake bankovky,akurat ze jedna zo seriou a druha bez. Ja mam pretlac na bankovke bez serie.Prosim dajte vediet ci to vetsiu hodnotu ako obycajna bankovka.

Šenfi

Moderátor
#16 - 21. 7. 2008, 18:32

na 100 % jde o padělek přetisku nějakýho amatéra, takže já osobně bych jí bral jako poškozenou a tudíž s nižší cenou, ale když to dáš na aukro, tak uvidíš kolik bláznů se ti o to popere a jak se ti pěkně namastí kapsa 😉

openroad

Uživatel
#17 - 22. 7. 2008, 22:46

No neviem ako sa mu to podarilo sfalsovat,ale peciaka je identicka z originalom.Vsetko sdi,pismena aj priemer.No sam neviem

Šenfi

Moderátor
#18 - 22. 7. 2008, 23:22
No neviem ako sa mu to podarilo sfalsovat,ale peciaka je identicka z originalom.Vsetko sdi,pismena aj priemer.No sam neviem

Hele, vždyť když se na to podíváš, tak přeci není možný, aby na bankovce ze 46. roku, bylo razítko, kterým se potiskovaly bankovky o 7 let dřív, takže nelze uvažovat, že by se nějakou náhodou potiskla ve 39 roku (vždyť v tý době ani neexistovala). Čili jedna varianta odpadá. 😉

No a pak tu máš jen možnost, že jí někdo orazítkoval až po 46. roce, čili musel to být nějakej "sběratel" (nebyla přeci v oběhu). No a proč to ten člověk razítkuje.......přeci proto, aby někoho natáh.

A co se týká způsobu jak to udělal, tak to je jednoduchý, v případě ručního přetisku někde sehnal, nebo si nechal vyrobit razítko (v prodejně razítek jim stačí, když jim na papíře, nebo originál bankovce, přineseš obtisk a oni ho už podle toho bez okolku vyrobí), nebo v případě strojního přetisku si bankovku přetisk na počítači, dokonce jeden můj spolužák si takhle vyráběl razítka od doktora do omluvnýho listu.........takže ti garantuju, že výsledek je naprosto dokonalej a opravdu to takhle jde 😉

openroad

Uživatel
#19 - 22. 7. 2008, 23:47

No mozne je vsetko.Ak je zaujem poslem foto s detilny rozlisenim.

rh69

Uživatel
#20 - 19. 8. 2008, 15:54

Zdravim, trochu odbocim od Tve varianty bankovky. Pred nedavnem jsem prodaval z pozustalosti mensi sbirku znamek. Mel jsem ji na ohodnoceni u soudniho znalce, a ten zbystril u CSSR znamky s Hradcany. U original tisku ma tato znamka site cervanou barvu, ale tato sla do nevirazne oranzove barvy. Prvni maslenka byla, ze se jedna o chybotisk /coz Hradcany maji a bylo by dost penez za takovou variantu/ a druha moznost chemie. Konzultovali jsme tuto znamku pres znalkyni z Prahy, ktera bez moc velkeho rozmysleni dala na druhou moznost. Po blizsim zkoumani alb, kde byli znamky pres 40let ulozeny se zjistilo, ze u par kusu, jsou znamky obtiskle na protistrane. Nedokazi vysvetlit proc, ale znamky obtiskle se zmenili i barevne. To same mam i s bankovkami, ktere byli ulozeny ve starem PVC, bud skoro zmenili barvu a nebo zestribrneli. U bankovek je zvlasti, ze od jednoho typu bankovky mam treba 10 kusu a zbarvi se jenom jedna i kdyz vsechny byli ulozeny ve stejnem albu. Je to chemicka konstalace, kdy pri splneni blize neurcenych podminek vznikne chemicka reakce. Toto si myslim, ze nastalo i s tvoji bankovkou.
Zdravi RH

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

NSR - čistá - č. 928

NSR - čistá - č. 928

Cena: 11,- Kč

Přejít na eshop
Lokomotivy - čistá - č. 907-912

Lokomotivy - čistá - č. 907-912

Cena: 190,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 412-415

NSR - čistá - č. 412-415

Cena: 16,- Kč

Přejít na eshop
35. výročí založení Univerzity Komenského v Bratislavě - čistá - č. 816-817

35. výročí založení Univerzity Komenského v Bratislavě - čistá - č. 816-817

Cena: 8,- Kč

Přejít na eshop
100. výročí založení VŠ uměleckoprůmyslové v Praze - čistá - č. 2683

100. výročí založení VŠ uměleckoprůmyslové v Praze - čistá - č. 2683

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop
Čtyřlístek - Myšpulín - známkový sešitek - 10x 10 Kč - č. 657 - razítkované

Čtyřlístek - Myšpulín - známkový sešitek - 10x 10 Kč - č. 657 - razítkované

Cena: 79,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 679

NSR - čistá - č. 679

Cena: 5,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 537

NSR - čistá - č. 537

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty SCORE 2012-13 - Rokkie - Michael Stone - 512

Hokejové karty SCORE 2012-13 - Rokkie - Michael Stone - 512

Cena: 25,- Kč

Přejít na eshop
Obaly na hokejové a sběratelské karty - TCG Pro sheets black - 369 514

Obaly na hokejové a sběratelské karty - TCG Pro sheets black - 369 514

Cena: 74,- Kč

Přejít na eshop