Moderátoři: Jaromir, pavlinka, smith, ikanek

koolabs

Uživatel
#861 - 10. 8. 2024, 18:29

komentovat poštu už je prostě ....
ředitel se chlubi jak proda balikovnu.
stát by udělal lépe kdyby prodal poštu amblok.
a za část získaných peněz si zaplatil firmu jak co nejméně státem poštu používat.

numismat

Moderátor
#862 - 21. 8. 2024, 14:23
Ale no tak, kolego. Ja jsem snad napsal neco neslusneho? Mate pravdu, posta i ja jsme v uvedenem pripade porusili Predpisy. Vetsinou je dodrzuji - dokonce znamky nelepim, ale predavam spolecne s cennym psanim, coz 90% postaku nechape, protoze predpisy neznaji. Co by se stalo tak strasneho, kdybych znamky nalepil (do vymezeneho prostoru) predem??? Byl bych stastny, kdyby posta striktne dodrzovala svoje predpisy. Treba baliky do ruky vozi u nas rovnou na postu. Pak neni divu, ze o takove sluzby neni mezi lidmi zajem.

Cenne psani v praxi - dnesni zkusenost:

  1. postovni nalepky mimo vymezeny prostor
  2. zasilku mi dovezli domu, ale predali bez meho podpisu
    Asi to neni uplne podle Predpisu, ale ja jsem tentokrate s Ceskou postou naprosto spokojen... 🙂

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

koolabs

Uživatel
#863 - 21. 8. 2024, 17:05

Ve firmě Česká pošta pracuje obrovské množství špičkových zaměstnanců. Myslím, že i přes aktuální morbidnost jich většina déle pracujících nosí určitou hrdost a ve většině případů pracují nad rámec "ohodnocení".
Poslední roky tuto většinu plusových lidí doplnují lidé, kteří prostě berou jakoukoli práci, v některých oblastech to ani jinak nejde, a kteří pak už moc neumějí dobré jméno pošty táhnout.
To všechno by dobrý vlastník zvládl a dokázal minimálně proplouvat proudy dnešní doby.
Bohužel je však zcela jasné, že vlastník pošty je v nejlepším případě absolutně neschopný manažer. V horším pak konvolut mafiánu okrajujíc již tak dost shnilé jalbko.

Já nechci být neustálý rejpal, již jsem zde psal, že v řadě osobních zkušeností, jsem mnodhy s poštáky spokojen.
Nově tam stojí regál s volnými nabídkami ke koupi. Protože většinou čekám déle než pár minut, již při posledních dvou návštěvách jsem registroval , že si tam chodí "bezdomovci?" nebo prostě chudší výhodně nakoupit a odnášejí si sem tam něco. Že mám vyskočit a zakročit? Jako duchodce je nechytnu, uteče mi pořadové číslo a možná mě ještě omylem zakročující policisté zatknou.
No pokud to pošta dělá jako propagační činnost enormně úspěšné společnosti, pak to lze pochopit. Pokud to tak její manažer vymyslel k zvýšení tržeb, pak pravděpodobně jenom svých dohozenými výběrkami svých kamarádů dodavatelů.

Prominte nepříliš pozitivní výplod seniora s chabým duchodem.

MikyM

Uživatel
#864 - 21. 8. 2024, 17:26
Cenne psani v praxi - dnesni zkusenost: postovni nalepky mimo vymezeny prostor zasilku mi dovezli domu, ale predali bez meho podpisu Asi to neni uplne podle Predpisu, ale ja jsem tentokrate s Ceskou postou naprosto spokojen... 🙂 ...

Ano, tak tady je všechno šaptně...na podání i při dodání uvedené zásilky. Bohužel, dodržovat stanovené předpisy, daná pravidla se dnes prostě nenosí... A není to problém jen u České pošty...
Škoda, že jste doručovatele při příjmu zásilky, neupozornil, že na něco zapomněl, že se mu musíte podepsat, aby při případné reklamaci odesílatelem bylo prokázáno převzetí zásilky oprávněným příjemcem, jinak že to doručovatel uhradí ze svého. A 4000 není málo. Možná by si pak uvědomil, že něco dělá špatně a nemusí se mu to vyplatit...

numismat

Moderátor
#865 - 21. 8. 2024, 17:53
Ano, tak tady je všechno šaptně...na podání i při dodání uvedené zásilky. Bohužel, dodržovat stanovené předpisy, daná pravidla se dnes prostě nenosí... A není to problém jen u České pošty... Škoda, že jste doručovatele při příjmu zásilky, neupozornil, že na něco zapomněl, že se mu musíte podepsat, aby při případné reklamaci odesílatelem bylo prokázáno převzetí zásilky oprávněným příjemcem, jinak že to doručovatel uhradí ze svého. A 4000 není málo. Možná by si pak uvědomil, že něco dělá špatně a nemusí se mu to vyplatit...

Dvakrat mi v posledni dobe privezla CP mlada divcina, ktera take nechtela podpis. Poprve me to prekvapilo, tak jsem se ji na to zeptal. Pry podpis neni treba. Tak uz nic nerikam a jsem rad, ze mi CP vubec privezou...

koolabs

Uživatel
#866 - 21. 8. 2024, 18:46

Podpis se mírně přežil, nahrazují jej předávací kody v zásilkovnách, některé společnosti aplikovaly muří nohy na ruční terminály, ale pokud Vám fyzická osoba něco předá, zpochybněním tohoto aktu by se dotyčný dopustil trestného činu s vyšší sazbou, než pokud by vám to někdo šmajzl.
je spíše s podivem, že u přepážek pošty Vám zarputile strkají vždy k podpisu, i když na vás čumí kamery a předání věci je zaneseno v online IT.
A jinak, už jsem se zde zminoval, že když se stane, že Vám v elektronickém sledování překlapne položka na dodaná, přestože jste ji neobdržel, Vaše šance něčeho dosáhnout je nulová pokud neobjetujete desetitisíce za pokus soudního verdiktu.
A v každém případě se takto hájit může odesílatel, nikoli doručenec.

MikyM

Uživatel
#867 - 21. 8. 2024, 20:13
Dvakrat mi v posledni dobe privezla CP mlada divcina, ktera take nechtela podpis. Poprve me to prekvapilo, tak jsem se ji na to zeptal. Pry podpis neni treba. Tak uz nic nerikam a jsem rad, ze mi CP vubec privezou...

Rozumím Vám. Ale je to špatně i na doručovacím terminálu musí být váš podpis, a v případě, že uděláte muří nohu jak píše Kolabs, měl by být uveden průkaz totožnosti. jinak to v v případě reklamace neobstojí
Ale asi je to až příliš zdržuje, při dnešní zátěži doručovatelů, co vše musí během pracovní směny objet, obchodit a doručit....
(Taky jsem roky doručoval, vím, co to obnáší... 😉

koolabs

Uživatel
#868 - 22. 8. 2024, 09:14

poštovní ombudsman,
no to si nepleťte se státním ombudsmanem.
to je jenom pro forma.
je to fikane právní oddělení, jak i zcela prokazatelně chyby posty zcela obrátit.
.
mě kdysi pošta omylem zapsala do elektronického systému jinou adresu.
od té doby mi nedošel každý druhý dopis.
po půlroce stížnosti a nakonec ombudsman mě
vysvětlil, že jsem blbec a poslal mi to
jak jinak, než na nesprávné vygenerovanou adresu.
ale to je už dýl.

koolabs

Uživatel
#869 - 24. 8. 2024, 05:39

Když jsme ještě u těch podpisů, ted mám aktuální příklad rozdílů. Reklamoval jsem koupené známky, taková klasika, před příhozem se prodejce ptám, jsou to skutečné známky a ne nějaké falsa či fotky známek?
prodejce odpovídá ano, skutečně jsou to pravé známky. Když to dojde, na pár známkách vidím na zadní straně faksimile, na jiné písměno F. Takže obratem vracím.
Doporučeně do němec. Posílal jsem to 15.8.
Občas kouknu na sledování české pošty, stále tam visí že bylo odesláno, ale nedoručeno.
Dnes mi to nedalo, kouknu se na stránku poste deutch a ejhle:
zde je vidět nejen správné doručení, ale v příloze vám nabízí i list s podpisem přebírajícího.
To mně u české pošty štve pernamentně, že jejich elektronika je beznadějně náladová

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

MikyM

Uživatel
#870 - 24. 8. 2024, 12:22

Vašemu povzdechu nad "náladovostí elektroniky" České pošty moc nerozumím ...

Tak já u vaší zásilky RR84320274CZ vidím toto:

C1(00) - Vkládání do uzávěru (výstup z výstupní pošty) do: DE - Spolková republika Německo 22000 - mezinárodní provoz 13.08.2024 22:37:23 13.08.2024 22:46:26

Co se děje v Německu, již Česká pošta nesleduje a nemá jak...
V případě reklamace předává ČP protokol do německá a čeká, až Německá pošta vyřídí...

Myslím (ale mohu se mýlit), že stejně tak německý zákazník neví prostřednictvím stránek Deutsche post, co se děje u České pošty, pokud zásilka opustí území Německa... Musí se kouknout na stránky ČP...

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.