Moderátoři: Šenfi, acme2000, smith

hatmatilka

Uživatel
#1 - 4. 8. 2019, 01:06

Zdravim pratele sberatele.

Rad bych se s vami podelil o svuj jedinecny zazitek.
Pracuji s bankovni technikou, overovani pravosti a tp.

Loni, nez prisly do obehu nove bankovky v nominalni hodnote 200 Kc, bylo potreba vytvorit software na overeni pravosti a nasledne jej otestovat. K tomuto nechala CNB natisknout nekolik tisic kusu bankovek s novymi ochrannymi prvky prave pro ucely testovani. Mel jsem v ruce cely balicek techto bankovek. Vsechny byly samozrejme "prave", jinak by nebylo mozne software vytvorit, avsak stejne tak mely vsechny stejne seriove cislo - H98 754321.....uz jen cislo serie jde mimo "rozsah"...inu, zacal jsem uvnitr cnb zjistovat informace, kolik by tak byla pokuta za nevraceny kus a dle informace to delalo 50 az 100 tis. za kus. Sel jsem za nadrizenym s tim, ze bych byl ochoten pokutu uhradit a dva kousky si nechal....vedel jsem, ze je sance miziva, ale nedalo mi to... nadrizeny se jen uculil a zamitl mi to. S tezkym srdcem jsem sto stejnych originalu odevzdal a dodnes z toho spatne spim 🙂)) a nedavno jsem se dozvedel, ze pet kousku jaksi uvizlo v softwarove firme v USA a CNB jiz vraceny nebyly, snad i nejake soudni tahanice kolem toho pry byly....

Mluvil jsem s clovekem z CNB a chtel jsem alespon perforovane kusy, ale ani to pry neni mozne. tak jsem jen zvedav, kdy a kde se objevi ony ztracene kusy.

Poteste me prosim a reknete, ze dat rekneme 200tis za ty dva kusy by byly vyhozene penize....🙂

Pavel_III

Moderátor
#2 - 4. 8. 2019, 01:23

Určitě by to byly vyhozené peníze!!

(Spokojen? 😉)

hatmatilka

Uživatel
#3 - 4. 8. 2019, 01:54

Je to trochu lepsi, ale stejne je chci 🙂

jirka72

Uživatel
#4 - 4. 8. 2019, 10:57

No, kazdopadne by to byla mimoradna rarita ... kdyz by to byla dvojice, tak jednak uplne stejne cislo a serie a navic serie H98, ktera neni ... 200tis je otazka, zda to neni prilis

chybotisky

Uživatel
#5 - 4. 8. 2019, 11:10

Zdravím hatmatilko,

vítejte na fóru a díky za velmi zajímavý příspěvek.

Podrobnosti o údajné testovací sérii u dvoutisícikorun nenabídnete?

Nadřízenému jste měl nabídnout 150 tisíc, 100 tisíc jako pokutu a 50 tisíc pro něho do kapsy, možná už byste je měl doma. 🙂
Ale jestli by se sběratelská cena vyšplhala tak vysoko? Možná, ale jistý bych si tím nebyl.

jirka72

Uživatel
#6 - 4. 8. 2019, 11:24

Ta 2000 serie E by me taky zajimala ... pokud vite. Diky.

Fidzi

Uživatel
#7 - 4. 8. 2019, 11:38
Zdravim pratele sberatele. Rad bych se s vami podelil o svuj jedinecny zazitek. Pracuji s bankovni technikou, overovani pravosti a tp. ...

Nepoteším ťa. Jednalo by sa o veľmi raritnú tlač, prakticky unikáty. Cena v aukcii by vysoko prekračovala 100T Kč.

Processed coin catalogs 4.068 Auctions / 33.800 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

trava

Uživatel
#8 - 4. 8. 2019, 12:34

Velmi zajímavé debata, díky za ni. Jen mě tak trochu napadlo, zda to není podobné u 100 Kč s. A 71 ??

trava

Uživatel
#9 - 4. 8. 2019, 13:23

Jinak stejné číslo bankovky H 98 754321 má ČNB na svých stránkách.

hatmatilka

Uživatel
#10 - 4. 8. 2019, 13:48

Fidzi : faktem zustava, ze bych je nikdy neprodal, snad jen za predpokladu, ze bych mel tezkou financni nouzi.

A slovem nadrizeny byl myslen majitel firmy a pro nej by to byla velmi negativni vizitka smerem k CNB, to byl ten hlavni duvod, proc o tom se mnou nechtel ani licitovat. Takze ani uplatek by nepomohl, pro nej by to byly drobne, ktere mu za spatnou reputaci nestoji. Kolegove si ze me delali legraci a rikali mu, ze o tom se mnou mel mluvit, pry bych mu dal i svou ledvinu 🙂 A to, ze pet kusu se ztratilo mi dela tezkou hlavu....

A co se tyce toho humbuku kolem 2000Kc serie E? To vite, ze jsem vyzvidal, ale nikdo "nic nevi" nebo nechce vedet...kdo vi. Ja osobne tomu moc neverim z duvodu, ze serie "E" rozhodne nebyla testovaci, protoze testovaci serie delame proto, ze se na bankovce neco zmeni....barva, ochranne prvky atp. a jaky je rozdil mezi dvoutisicovkou serie "D" a "E"? Hadam, ze prave jen v ciselne serii....
Mozna se pletu, s jistotou to nevim, jak to s tou Emou vlastne je.
"Rozbilo" se snad v tiskarne cenin v raznici cislicko "E"? 🙂 Nez se vypise vyberove rizeni na opravu, cenova nabidka, zhotoveni vcetne vicepraci.....to muze zabrat mesice 😃 a proto se preslo k serii "F".

O tech dvoutisicovkach vim dost dlouho, dost casto navstevuji centralni trezory bank a kdyz potrebuji otestovat stroje na overovani pravosti, vzdy jsem si vyzadal dvoutisicovky a svedomite hledal a hledal a hledal a nic. Tak jsem na par mistech tuto informaci zamerne pustil a cekal, co se stane. Nekteri lide se na me divali dost podezirave, zda si z nich nedelam prcu, ale po pripojeni k internetu sami videli, jak se cena splha. No a jednoho dne za mnou prisel jeden z vedoucich a povida mi " Vy jste nam teda dal....zustal jsem tu s kolegou po sichte, vlitli jsme do trezoru a dve hodiny se prehrabovali v buntech dvoulitru a nenasli nic 😃 Takze pokud dalsi dvoutisicovky existuji, drepi na nich samotna CNB. Vezmu-li v potaz, jake mnozstvi bankovek chybi do konce serie (skoro vsechny) - cita to neco kolem 95 990 000 kusu, to je bratru 96 tisic buntů a do jednoho metru krychloveho se vejde cca 500 buntu. snadnym vypocetm dojdeme k zaveru, ze pokud zbyvajici serie existuje a je natistena, zabira prostor 200m3, coz neni malo. Je mozne, ze se dotiskne pozdeji.... nekdo tu avizoval, ze dotisk nepripada v uvahu, s poukazem na "Z" serie z roku 1993. To je ale jina situace, kdy pri tisku vznikly zmetky a na jejich misto prisla Zetka, zde zadne zmetky nejsou, proto neni duvod serii nedotisknout.

Sam s oblibou rikavam, pokud se me na toto tema nekdo zepta, ze jsem v tomto spise skepticky (protoze nemam veskere informace, tedy proc prisla razem "F" serie) a jsem presvedcen, ze v CNB probihal teambuilding, brainstorming....no proste nejaka chlastacka a nekoho po par pivech napadlo, ze by mohli prave toto udelat a ted jen sleduji, jaka mela se kolem toho strhla a jen krouti hlavou, kolik jsou lide schopni zaplatit za "beznou" bankovku 🙂 Pak nekdo otoci klicem v trezoru a "Ecky" zaplavi trh 🙂

Je to jen muj nazor a musim se priznat, ze v tomto nerad riskuji a pokud nemam jistotu, ze je to tak, jak se zda, nejdu do toho. Mam doma tri male deti a kdyby se zena dozvedela, ze jsem vyhodil patnact tisic do luftu.... Panbu se mnou a zly pryc 😃

Ono bohate staci, ze jsem se tuhle zminil, ze bych rad do sbirky 500EUR - nova emise nebude, nektere banky je u nas uz nevydavaji, jen prijimaji a casem se zrusi uplne. Kvuli prani spinavych penez....

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Albové listy A4 POMfila ČR - ročník 2016, rozšířená verze - (42 listů), vč. zesílených obalů, papír 160gr.

Albové listy A4 POMfila ČR - ročník 2016, rozšířená verze - (42 listů), vč. zesílených obalů, papír 160gr.

Cena: 433,- Kč

Přejít na eshop
Světová výstava poštovních známek PRAGA 1968 - Henri Rousseau - čistá - č. 1624

Světová výstava poštovních známek PRAGA 1968 - Henri Rousseau - čistá - č. 1624

Cena: 9,- Kč

Přejít na eshop
Lidová architektura - 2,40 Kčs - č. 1878 - II. typ - stínované Kčs - čistá

Lidová architektura - 2,40 Kčs - č. 1878 - II. typ - stínované Kčs - čistá

Cena: 30,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1416

Rakousko - čistá - č. 1416

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Pat Falloon - 166

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Pat Falloon - 166

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1829

Rakousko - čistá - č. 1829

Cena: 6,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Martin Lapointe - 226

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Martin Lapointe - 226

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1007

Rakousko - čistá - č. 1007

Cena: 105,- Kč

Přejít na eshop
Multimediální katalog mincí na CD-ROMu - vydání 2022

Multimediální katalog mincí na CD-ROMu - vydání 2022

Cena: 359,- Kč

Přejít na eshop
XXV. letní Olympijské hry Barcelona - čistá - č. 3007

XXV. letní Olympijské hry Barcelona - čistá - č. 3007

Cena: 1,- Kč

Přejít na eshop