Jaromir

Moderátor
#11 - 23. 4. 2020, 12:19

Vím, že to sem nepatří, ale pro zajímavost vkládám rub archu známek tygřích hlav o kterém jsem se již zmínil a kde je podpis Maurice Burruse z roku 1951 a pod ním můj podpis z roku 2008.
To jen, pro inspiraci

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Fidzi

Uživatel
#12 - 23. 4. 2020, 12:31
Vím, že to sem nepatří, ale pro zajímavost vkládám rub archu známek tygřích hlav o kterém jsem se již zmínil a kde je podpis Maurice Burruse z roku 1951 a pod ním můj podpis z roku 2008. To jen, pro inspiraci Obrázky: ...

Nezabúdajte, že všetci sme len dočasní správcovia našich zbierok. Aký význam má naše dočasné vlastníctvo? Myslím, že žiadny. Ak sa každý začne podpisovať na "svoje" známky/bankovky/mince..., tak z nich ostane len hŕba popísaných a zničených predmetov. Fakt hodne divný spôsob ako zanechať svoje meno pre budúce generácie. Ja osobne by som vždy uprednostnil zbierkový predmet bez podpisov. 👿

Processed coin catalogs 4.068 Auctions / 33.800 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Evropa1

Uživatel
#13 - 23. 4. 2020, 12:36
Nezabúdajte, že všetci sme len dočasní správcovia našich zbierok. Aký význam má naše dočasné vlastníctvo? Myslím, že žiadny. Ak sa každý začne podpisovať na "svoje" známky/bankovky/mince..., tak z nich ostane len hŕba popísaných a zničených predmetov. Fakt hodne divný spôsob ako zanechať svoje meno pre budúce generácie. Ja osobne by som vždy uprednostnil zbierkový predmet bez podpisov. 👿

Já mám zcela stejný názor. Samozřejmě lze respektovat zkušební značky z dřívějších dob, ale vše ostatní-např. majetnické značky-již nelze tolerovat.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Fidzi

Uživatel
#14 - 23. 4. 2020, 12:54

Zdendo gratulujem! Nie k tej drahej známke, ale k tomu, že si konečne našiel segment zberateľstva, ktorý ťa uspokojuje. 😉

Processed coin catalogs 4.068 Auctions / 33.800 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Zdenda-Kubik

Uživatel
#15 - 23. 4. 2020, 14:53

Ty známky mně přijdou ze všech těch oborů nejpestřejší. Možná mince jsou taky super, ale tam tam je to cenově o řád jinde.

Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.

Evropa1

Uživatel
#16 - 23. 4. 2020, 15:01

Zdenda-Kubik napsal/a:

Ty známky mně přijdou ze všech těch oborů nejpestřejší. Možná mince jsou taky super, ale tam tam je to cenově o řád jinde.

Tak v pestrosti jsou mince úplně někde jinde. Známky jsou pouze papír v provedení 2D. Naopak mince jsou z různých materiálů, přímo kopírují dobu a jsou vyráběny v provedení 3D. Samozřejmě výhodou známek jsou celistvosti, která je každá jiná. Ale myslím, že nemá cenu vést diskuze na toto téma. Jde pouze o preference.

Neřekl bych, že mince jsou cenově někde jinde. Jsou mince za desítky korun, ale také za 10ti miliony atd.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Zdenda-Kubik

Uživatel
#17 - 23. 4. 2020, 15:17
Zdenda-Kubik napsal/a: Ty známky mně přijdou ze všech těch oborů nejpestřejší. Možná mince jsou taky super, ale tam tam je to cenově o řád jinde. ...

Tady mám za necelou trojku největší mezinárodně uznávanou vzácnost ČSR. Co jsem koukal na ceny mincí třeba u macho chlapovice Tak tsm je takových vzácností hodně s jsou v řádu desítek milionů. Známky jsou i za halíř kus.

Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.

Evropa1

Uživatel
#18 - 23. 4. 2020, 15:29

Zdenda-Kubik napsal/a:

Tady mám za necelou trojku největší mezinárodně uznávanou vzácnost ČSR. Co jsem koukal na ceny mincí třeba u macho chlapovice Tak tsm je takových vzácností hodně s jsou v řádu desítek milionů. Známky jsou i za halíř kus.

Např. zmiňovanou sbírku, která se draží u Macha, kompletoval velmi bohatý člověk delší dobu a jedná se o kusy dražené po celém světě. Jsou zde třeba položky, které vidím v životě prvně a to mince sbírám 30 let. Pak některé kusy jsou z podstaty výskytu ještě o řád výše, než Vaše známka.

Co je podstatné, to je také cena, která se nemusí shodovat se vzácností. Jsou věci mimořádně vzácné a celkem dostupné a pak položky zcela dostupné, ale komerčně poptávané atd. V numismatice je spousta peněz a především zlaté mince v poslední době přilákaly spoustu movitých investorů. Na druhé straně jsem např. vydražil v Dorotheu minci za 35 000 korun, která je známa zatím ve třech kusech, navíc můj kus má nejkrásnější historii a je vyfocena v základním díle numismatiky. Prostě není to tak jednoduché.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Pavel_III

Moderátor
#19 - 23. 4. 2020, 21:26

U známek to je obdobné.

MikyM

Uživatel
#20 - 24. 4. 2020, 15:01

Osobně si myslím že vzácnost a proti tomu známost (obliba) unikátu jsou také ještě dvě rozdílné věci a pak (i když to teď vyzní asi blbě) toto přeci ale vůbec není o penězích ... Něco sbírám (známky nebo mince), postupně se moje sbírání nějak vyvíjí a sbírka se specializuje na nějaké období nebo oblast a časem TO chci mít kompletní. A když se pak náhodou dostanu během let na aukci nebo burze k unikátu, který mi chybí a vím, že to možná podruhé už nebudu mít možnost koupit, ty peníze, pokud to jen trochu je možné, za to dám ... i kdybych si třeba měl půjčit .... To byl např. můj případ při koupi naší nejvzácnější mince 0,05 hal 1924. Koupil jsem ji ( atestem) v roce 1998 a tu půjčku pak další tři roky bance splácel. Ale mám ho. A filatelie, když jsem mezi filatelisty? Sbírám v ní celistvosti pošty Brünn Bahbhof (dnes Brno 2) - pořád mi chybí rekomando s první R nálepkou Brünn Bahnhof a nejsem schopen ho sehnat ...

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Albové listy CONTOUR-S - Bosna a Hercegovina 1879-1918 -  nezasklené, (15 listů), papír 250gr.

Albové listy CONTOUR-S - Bosna a Hercegovina 1879-1918 - nezasklené, (15 listů), papír 250gr.

Cena: 180,- Kč

Přejít na eshop
Pražské mosty - čistá - č. 2316-2321

Pražské mosty - čistá - č. 2316-2321

Cena: 16,- Kč

Přejít na eshop
GRANDE mezilisty - GRANDE ZWL

GRANDE mezilisty - GRANDE ZWL

Cena: 129,- Kč

Přejít na eshop
1100. výročí Velké Moravy - čistá - č. 1316-1317

1100. výročí Velké Moravy - čistá - č. 1316-1317

Cena: 8,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1461

Rakousko - čistá - č. 1461

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 809

NSR - čistá - č. 809

Cena: 6,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty SCORE 2012-13 - Martin Brodeur - 30

Hokejové karty SCORE 2012-13 - Martin Brodeur - 30

Cena: 39,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1532

Rakousko - čistá - č. 1532

Cena: 6,- Kč

Přejít na eshop
500. výročí objevení Ameriky: EUROPA - CEPT - čistá - č. 3006

500. výročí objevení Ameriky: EUROPA - CEPT - čistá - č. 3006

Cena: 60,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Stephen Leach - 6

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Stephen Leach - 6

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop