Moderátoři: smith, Misak33, tenzor

oliver

Moderátor
#1681 - 2. 1. 2014, 21:46

to falsovani pisecne patiny asi nebude prilis tezke, kdysi jsem sem daval mince, ktere muj znamy koupil na nejakem trzisti a ktere jste zde zhodnotili jako falza. mince mi nakonec zustaly, mam je vystavene "na paradu" ve vitrince. dve z nich maji pisecnou patinu:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

oliver

Moderátor
#1682 - 2. 1. 2014, 21:48

poridil jsem par fotek pod mikroskopem (narychlo), vypada to spis jak nejaka omitka, je to popraskane. originalni minci s originalni pisecnou patinou na srovnani nemam, ale treba nekdo bude moct kouknout, jak to vypada.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

tenzor

Moderátor
#1683 - 2. 1. 2014, 21:50

Já mám také písečnou patinu rád (a sundávat ji z mincí považuju trochu za barbarství, když teda pominu, že je to snižování hodnoty u většiny z nich), ale tady působí divně a pokud první fotka neklame, tak mince měla zbytky postříbření, což z ní dělalo naprostý unikát a ty zbytky nejsou vidět nebo byly dokonce tou rádobypatinací zničeny, což by znamenalo rozhodně ztrátu hodnoty. Každopádně Alexandr je opravdu velká vzácnost a myslet si že simulací písečné patiny zdvojapůlnásobí cenu této mince, asi spadl na hlavu z velké výšky. I když, dnes je možné všechno, abych nebyl překvapený, kdyby našla kupce 😃

tenzor

Moderátor
#1684 - 2. 1. 2014, 22:00

Ukázku písečné patiny ve zvětšení už jsem dával, ale klidně připomenu, i když je to špatná fotka a není v moc velkém zvětšení.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Tovy

Uživatel
#1685 - 3. 2. 2014, 20:02

Zjistoval jsem nejake info o pravosti denaru Antonina Pia viz nize, nebot se mi zdal divny povrch. (poznamka: nakonec by prava mela byt, jen ji nekdo prelestil)
Jak jsem ji postnul na nejaka fora, tak me tam upozornili na zajimavou vec - tyto mince se udajne nasly az ve Vietnamu a dokonce se tam razily mince ji inspirovane*. Tak to tu davam jako zajimavost.

*to mi rekli, nezkoumal jsem, jestli opravdu tenhle typ, ale treba nejake info je zde: http://en.wikipedia.org/wiki/Sino-Roman_relations

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

martinvangelis

Uživatel
#1686 - 3. 2. 2014, 21:44

Pěkný Antonín 🙂 a zajímavá informace. Kdesi jsem kdysi četl (snad i zde na fóru?), že obchodníci na persko-indickém pomezí římské denáry jako seriózní měnu (díky slušnému obsahu stříbra) a až od 3. století, kdy šla rapidně dolů začali přijímat místo mincí zase stříbrné válečky (nebo prostě neražené kusy stříbra).
Tak si asi dokážu představit, že se straší denáry dostaly až hluboko do Asie. A jak vidím na odkazu, tak i pozdější AE mince, když si nehrály na stříbrné.

Aliquis

Uživatel
#1687 - 22. 2. 2014, 11:44

Potvrdia mi prosím skúsenejší, či je to takto správne??

SPQR/OB/CS -Senatus Populusque Romanus / Ob Cives Servatos - razené na počesť záchrany občanov ??

Ďakujem.

tenzor

Moderátor
#1688 - 22. 2. 2014, 14:05

Ano, pokud mne pamět neklame, tak se ty mince razily poprvé za Augusta při příležitosti dohodnutí mírové smlouvy jejíž součástí bylo vrácení ukořistěných orlů a propuštění Římanů z parthského zajetí.
Ale fotka, abychom viděli, o čem se vede řeč, by neuškodila 🙂 Protože na těch mincích ještě bývá mezi SPQR a OB C S také P P (viz obrázek níže), takže tady se přiznám, že netuším, o jakou minci se vlastně jedná.

http://www.wildwinds.com/coins/ric/claudius/RIC_0041.jpg

Aliquis

Uživatel
#1689 - 22. 2. 2014, 14:53

Tak je to tento "panáčik" 🙂

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Aliquis

Uživatel
#1690 - 24. 2. 2014, 13:22

Tak je to ako som písal. Sedí to k tej minci?

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.