Moderátoři: smith, Misak33, tenzor

narval

Uživatel
#2051 - 20. 6. 2016, 14:15
Přiznám se, že se mi už něco podobného také stalo. Každý sem tam musí prodat něco ze sbírky, aby měl na něco jiného, i já to občas musím udělat, ale o to víc mne mrzí, když někomu něco prodám za rozumnou cenu s tím, že si to dotyčný nechá ve sbírce a ono se to pak objeví na Aukru, kde to obvykle dosáhne vyšší ceny. Od té doby dávám většinou své přebytky raději na aukro rovnou. Člověku to pak alespoň není tolik líto.

...............pro korunka.....pod jakym nickem to na AUKRO prodáváš,rád bych si občas neco i koupil 😞

Tovy

Uživatel
#2052 - 20. 6. 2016, 14:25

Ostem vs. kyj - ja to beru tak, ze kdyz je nasada k okraji minci nebo alespon k legende, tak je to ostep. Kyj je kratsi (mela by tam byt mezera mezi legendou a koncem kyje) a konec kyje by mel byt podstatne tlustsi.

K prodeji minci - kdyz si je nekdo u me koupi, tak je mi jedno, co s nimi dela. Myslim, ze u me kupuji na kseft lidi ne moc casto, ale celkem pravidelne. To, ze ji oznaci jako nalez z CR a tim se snazi zvysit cenu, uz je neco jineho 😞

m1234: hmm, ten spodni je super. A dva jezdce na stitu nemam ani v bronzu (natoz ve zlate 🙂

m1234

Uživatel
#2053 - 20. 6. 2016, 14:29

Asi ide viac menej o symboliku a zjednodušenie .Je pravda že v popise sa viac menej uvadza spear and shield a nie sword and shield.Takže hociaka palica cez plece či už ma hrot alebo nie je vačšinou popisovana ako kopija a štit.

mamabc1234@gmail.com

m1234

Uživatel
#2054 - 20. 6. 2016, 14:52
Ostem vs. kyj - ja to beru tak, ze kdyz je nasada k okraji minci nebo alespon k legende, tak je to ostep. Kyj je kratsi (mela by tam byt mezera mezi legendou a koncem kyje) a konec kyje by mel byt podstatne tlustsi. K prodeji minci - kdyz si je nekdo u me koupi, tak je mi jedno, co s nimi dela. Myslim, ze u me kupuji na kseft lidi ne moc casto, ale celkem pravidelne. To, ze ji oznaci jako nalez z CR a tim se snazi zvysit cenu, uz je neco jineho 😞 m1234: hmm, ten spodni je super. A dva jezdce na stitu nemam ani v bronzu (natoz ve zlate 🙂

Niekde v stare literature som sa dočital:Štit zdobeny postavou cisara na koni pred sputanym zajatcom.

mamabc1234@gmail.com

Tovy

Uživatel
#2055 - 20. 6. 2016, 21:08

aha, ten zajatec tam je, ale podle me je tam i druhy jezdec vlevo. Tech typu a ruznych obmen je na stitech relativne dost. Jsem premyslel si dat tu praci a zkusit vsechny pohledat (fotky). Mozna si tu praci nekdy dam 🙂

m1234

Uživatel
#2056 - 20. 6. 2016, 23:10

Tu je jeden asi ešte krajši ,je to RIC 138 myslim že sa predal v roku 2005 v Leu Numismatik AG. Tu už druheho jazdca neviem najst ale minca je to nadherna.
http://www.wildwinds.com/coins/ric/probus/RIC_0138.jpg

mamabc1234@gmail.com

tenzor

Moderátor
#2057 - 20. 6. 2016, 23:16

Ja myslim, ze jednoznacne to posoudit nejde, ale kyj asi nebude rovny a tenky a to, ze nekde ta tycka konci muze byt jen proto, ze uz rytec nechtel riskovat, aby zasahoval do opisu...
Objektivne se na tech mincich da rozdelit jen ostep s hrotem a tycka ktera ho nema 🙂

tenzor

Moderátor
#2058 - 20. 6. 2016, 23:23

Mimochodem do Hercula se stylizoval hlavne Commodus, Diocletianus ani Probus takovou dusevni poruchou netrpeli. Kdyz uz byl nekde kyj tak s Heraklem na reversu, zatimco avers vypadal normalne.
Proc by mel mit ostep 70-80 cm uz jsem vubec nepochopil Cisar taky neexistoval od prsou dolu? 🙂

korunka

Uživatel
#2059 - 21. 6. 2016, 18:58
Zdravím a zajimalo by mě ví-li někdo víc o odznacích erbů českoslov.měst z Al o velikosti cca 8-6cm které se dávali jako modní doplněk v 70tych letech na přední masku např Spartaka,Volhy,Moskviče atd jako asi příslušnost k městu? Zajima mě sbírá-li to někdo,kolik to stalo Kčs.kdo to vyráběl,příp.reklama na výrobek........atd. Dík b21 😃

...............pro korunka.....pod jakym nickem to na AUKRO prodáváš,rád bych si občas neco i koupil 😞

..na štěstí teď nemusím prodávat nic. Tyto situace nastávají vzácně. (když jsem šetřila na sportovní kolo, objetovala jsem sbírku novověku- Leopoldy a Ferdinandy) Teď doufám, že jen tak něco prodávat nebudu muset. Jsem tam pod nickem Zlatinka.

korunka

Uživatel
#2060 - 21. 6. 2016, 19:01
Mimochodem do Hercula se stylizoval hlavne Commodus, Diocletianus ani Probus takovou dusevni poruchou netrpeli. Kdyz uz byl nekde kyj tak s Heraklem na reversu, zatimco avers vypadal normalne. Proc by mel mit ostep 70-80 cm uz jsem vubec nepochopil Cisar taky neexistoval od prsou dolu? 🙂

Přesně tohle si myslím- že šlo prostě o stylizaci z nedostatku místa a délka tolik nerozhoduje...

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Zásobník na poštovní známky - 60 stran - bílé listy - SAFE retro potisk - č. 100

Zásobník na poštovní známky - 60 stran - bílé listy - SAFE retro potisk - č. 100

Cena: 935,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Mike Richter - 116

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Mike Richter - 116

Cena: 10,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1028

Rakousko - čistá - č. 1028

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Box na kinder vajíčka, minerály - 344 051

Box na kinder vajíčka, minerály - 344 051

Cena: 597,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 880

NSR - čistá - č. 880

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
35. výročí založení Univerzity Komenského v Bratislavě - čistá - č. 816-817

35. výročí založení Univerzity Komenského v Bratislavě - čistá - č. 816-817

Cena: 8,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1748

Rakousko - čistá - č. 1748

Cena: 6,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1499-1502

Rakousko - čistá - č. 1499-1502

Cena: 15,- Kč

Přejít na eshop
Kovové mincovní etue - NOBILE 38

Kovové mincovní etue - NOBILE 38

Cena: 195,- Kč

Přejít na eshop
OPTIMA M 24 - náhradní listy na mince

OPTIMA M 24 - náhradní listy na mince

Cena: 221,- Kč

Přejít na eshop