Moderátoři: Jaromir, smith, ikanek

Axxxxis

Uživatel
#111 - 17. 9. 2010, 09:25

Dnes po ránu jsem se docela pobavil :-D
http://aukro.cz/item1228008440_cr1_cssr_1919_1961_sbirka_znamek_v_albu_schaubek.html
Ten popis se k tomu vyloženě hodí, takhle krásně upozornit kupující na ty největší "unikáty" :-D

jeden z mých koníčků filatelie a známky :)

Wjem

Moderátor
#112 - 17. 9. 2010, 21:21

Jaromíre, můj názor na toho Heydricha: Pokud by šlo o pravý exemplář, tak bych ty peníze za to dal... za takhle perfektní sestavu a s investičním aspektem vzhledem k budoucímu předpokládanému růstu tržní ceny této mimořádné položky - ANO... Ale, mě na té dražbě nesedí příliš mnoho věcí. Za prvé ta naprostá perfektnost celé sestavy... za druhé absence znaleckého posudku - mít takovouhle sestavu, tak jí okamžitě nechávám ztvrdit nejméně jednou uznávanou kapacitou v daném oboru. Za třetí, takovou sestavu bych v životě nedával na Aukro, ale nabídnul na nějaké renomované české aukci, případně někde v zahraničí.

Na Aukru bych takovou věc očekával jen v případě, kdyby dražitel měl pouze mlhavé představy o pravosti a ceně - ovšem, v tom případě takoví lidé většinou jdou od koruny... Anebo, druhá varianta - prodávající má nůž na krku, potřebuje okamžitě nutně peníze, neboť mu buší na dveře exekutoři či má dokonce pro dluhy pistoli u hlavy. Já to sám kdysi zažil a byl jsem rád, že mi nějaký Rus vysázel na dřevo 80 000 Kč na burze na VŠE v Praze za sadu světových aršíků (Pexip, Ostropa, atd...), které však měli cenu bratru tak 200 000 Kč. Jenže jsem potřeboval bleskem peníze a musel jsem jít s cenovou nabídkou hodně dolů, abych je získal... Nikomu takovouhle prekérní situaci nepřeji... Tenhle dražitel na Aukru se však nechová, jakože by byl v časové tísni...

Já bych do téhle akce šel jen za podmínky, že se s dotyčným dražitelem nejprve odebereme k Františku Benešovi a až po jeho vyjádření, na které bude mít dostatek času, tu položku proplatím...

Wjem

Moderátor
#113 - 17. 9. 2010, 23:09

Navíc, ten dražitel na Aukru má jen 3 kladné hodnocení, a to pouze za nákup... nijak zvlášť cenných položek. Pro mě, po zkušenostech s Aukro akcemi, zcela jasná věc... NEBRAT!!!

Jaromir

Moderátor
#114 - 18. 9. 2010, 09:42

Máte pravdu, zkušený filatelista by takto postupoval, protože asi i málo zkušený investor by chtěl znalecký posudek. Třeba si takto prodávající mapuje trh a čeká, že dostane ještě vyšší nabídku. Aukro sleduje možná větší počet lidí než specializované aukce a je nemálo nefilatelistů, kteří hledají vhodnou investici. Ale potom bych to dal i na eBay.

elle

Uživatel
#115 - 18. 9. 2010, 18:59

:-) Dle meho nazoru je vyobrazeny arsik pravy. Dle danych fotografii sedi jak papir, obalka, cislovani (jednotl. cislice na arsiku i obalce) , rozmery, perforacni otvory,..
Asi by to chtelo velky a kvalitni sken samotne znamky, ktera se da od archoveho vydani dle mnoha rozdilu jednoznacne rozeznat..
Wjem: Spousty tehle arsiku ze starych sbirek zadne znalecke posudky nema. Lide si je nechaji vyrobit zpravidla pote az je prodavaji. Dochovana kvalita taky nemuze mit souvislost s pravosti.
Jinak kompletni sestava Heydrich bloku by mela obsahovat: Arsik + stejnym cislem cislovanou obalku do ktere byl arsik vlozen vcetne 2ks kartonovych podlozek (coz je soucasti aukce). Dale cislovana pozvanka na smutecni obrad od nasl. protektora Kurta Daluege, ktera opravnovala drzitele k prevzeti arsiku + obalku se jmenem a adresou pozvaneho.. pokud se ucastnik omluvil a smutecni slavnosti neucastnil, tak dopis od reichsprotektora s kterym byl H. blok zaslan postou (s cislem prideleneho bloku)...
Pricemz predmetem aukce je pouze arsik a cislovana obalka.

Mozna by stalo za to projit i vsemozny aukcni katalogy, jestli se tam nahodou tenhle A s totoznym cislem kdysi davno neobjevil. Spousta lidi kdysi v 90 letech kupovala drazsi znamky ciste jako investici..

Vetsina falesnejch HB se tiskla ofsetem resp.je ruzne xeroxovana, original je tistenej hlubotiskem. Myslim ze rozeznat original od beznyho falsa dneska neni moc problem.

V cem je problem zajit s majitelem arsiku z P1 za p. Benesem sidlicim taktez na P1?

To co v aukci vidim (na neprilis kvaitnich fotografiich) pokladam osobne za pravy arsik. To jestli nejde od prodavajiciho o nejakou boudu (napr. vyobrazeny arsik neni jeho) posoudit nedovedu.

elle34 (zavináč) upcmail.cz

elle

Uživatel
#116 - 18. 9. 2010, 19:02

Ostane prodavajici primo nabizi osobni prohlidku v Praze, pricemz preferuje osobni prevzeti.. takze absolutne nechapu v cem je sproblem :-)

elle34 (zavináč) upcmail.cz

elle

Uživatel
#117 - 18. 9. 2010, 19:17

Ostatne posudte sami: Tento Arsik je typ (A). Stejne jako 100% pravy Arsik s pocatecnim cislem 5 (o cca 15 cisel nahoru), se kterym je srovnavan.



elle34 (zavináč) upcmail.cz

mirek994

Uživatel
#118 - 18. 9. 2010, 23:22

Oni mají stejný problém jako pokaždé pan Beneš,protože když je něco lepčí a kvalitnější než mají oni tak začínaj hodně rychle pochybovat jako náš pan znalec.A vím o čem mluvím.

Wjem

Moderátor
#119 - 19. 9. 2010, 19:31

Elle: Tys měl hájit Rukopisy královédvorský i zelenohorský...dodnes by je brali za pravé:-)))) Přiznej barvu, žes na to Aukra ten aršík vrazil sám...já Tě hnedle podezíral;-))))
Myslím, že z hlediska určení pravosti toho zobrazeného aršíku je naprosto prioritní grafická metoda použitá k tisku známky. To, že jsou číslice na aršíku a obálce, použitý papír, perforace, atd. shodné s potvrzenými originály je zcela podružný aspekt, protože tyhle věci není těžké padělat... ostatně spousta padělků ještě z války a z poválečného období měla tyto věci provedené velmi dokonale... Padělky z té doby se, jak sám správně uvádíš, poznají podle toho, že známka není tištěna hlubotiskem. Hlubotisk je velmi technicky náročná grafická metoda, rozhodně nad síly padělatelů, kteří nedisponují rozsáhlým a drahým polygrafickým zázemím.
Proto mě právě zaráží, že tak jednoznačně horuješ pro pravost toho draženého aršíku na základě pár fotek, ze kterých hlubotisk rozhodně poznat nejde...

Mirek994: Já to říkám pořád. Sběratelé, kteří psychicky neunesou, že jim znalci "rozcupují" rádobyperly, by neměli sbírat drahé známky, mince, obrazy... ale věnovat se například sbírání dýmek, žehliček či Babiček od Boženy Němcové:-)

blazek007

Moderátor
#120 - 19. 9. 2010, 19:41

Wjem, já jsem mirka994 pochopil úplně jinak. Když "znalci" ukážeš, že máš kvalitnější a lepší známky než on, začne pochybovat o jejich pravosti. Pokud jsem to ovšem já pochopil špatně, ať mě mirek994 opraví.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.